CK Aarhus (DCU)

Resultater

Laurits Thorning Jakobsen
Cykle Clubben Hjørring
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance H50
Omgange 5
Samlet tid 2:35:16
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 13 af 21
Mænd 13 af 21
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 91 km
Distance (omgang) 18,2 km
Gennemsnit omgang 30:46
35,48 km/t
Hurtigste omgang 30:11
36,16 km/t
Langsomste omgang 31:43
34,43 km/t
Deltager (#17)
Laurits Thorning Jakobsen
Cykle Clubben Hjørring
Danmark
Mand, 55 år (56 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 1:22 1:22 2 10:03:22
Omgang 1 30:23 35,94 km/t 31:45 8 10:33:45
Omgang 2 31:02 35,19 km/t 1:02:47 19 11:04:47
Omgang 3 30:34 35,73 km/t 1:33:21 18 11:35:21
Omgang 4 30:12 36,16 km/t 2:03:33 2 12:05:33
Omgang 5 31:43 34,43 km/t 2:35:16 13 12:37:16
 
Omgangstider
Andre resultater for Laurits Thorning
ArrangementDistanceNettotid
CyclingParts MTB 2011 50 KM2:36:38
Copenhagen Gran Fondo 201425,5 KM36:17
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:11:51
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:54:54
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:11:48
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:13:06
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM41:53
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM2:23:07
Fredericia Master DM ENKELTSTART (DCU) 26,4 KM36:39
Fredercia Master DM (DCU) 14,2 KM2:44:10
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:57
Randers Bike Week #215,5 KM3:11:36
Randers Bike Week #215,5 KM3:11:36
Randers Bike Week #312,4 KM2:31:55
Randers Bike Week #312,4 KM2:33:55
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:23
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM2:29:16
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:00:26
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:07:00
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM2:07:40
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:46:45
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:00:18
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:21:54
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:16:09
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:20:27
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:39
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:39
Randers Bike Week #215,4 KM2:28:39
Randers Bike Week #215,4 KM2:28:39
Randers Bike Week #312,4 KM2:23:21
Randers Bike Week #312,4 KM2:23:21
Randers Bike Week #415,5 KM2:32:01
Randers Bike Week #415,5 KM2:32:01
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM1:58:42
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM36:41,57
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:51:48
Hobro løbet 201925,3 KM2:32:29
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kontakt@ckaarhus.dk