CK Aarhus (DCU)

CK Aarhus (DCU)

Results

Peter Skov Lauritzen
Team AURA Energi - CK Aarhus Junior
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 6
Samlet tid 2:59:49
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 13 af 19
Mænd 13 af 19
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 109,2 km
Distance (omgang) 18,2 km
Gennemsnit omgang 29:55
36,48 km/t
Hurtigste omgang 27:01
40,40 km/t
Langsomste omgang 33:08
32,95 km/t
Deltager (#6)
Peter Skov Lauritzen
Team AURA Energi - CK Aarhus Junior
Danmark
Mand, 16 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:13 0:13 11 12:02:13
Omgang 1 27:01 40,40 km/t 27:15 15 12:29:15
Omgang 2 28:22 38,49 km/t 55:37 7 12:57:37
Omgang 3 28:22 38,48 km/t 1:23:59 11 13:25:59
Omgang 4 30:15 36,09 km/t 1:54:15 11 13:56:15
Omgang 5 32:25 33,68 km/t 2:26:40 13 14:28:40
Omgang 6 33:08 32,95 km/t 2:59:49 13 15:01:49
 
Omgangstider
Andre resultater for Peter Skov
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM452:46:42
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM173:35:08
Kolding BC Løbet 202215 KM202:46:54
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM432:53:15
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM742:37:17
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM803:46:18
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM333:20:43
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM243:07:10
Hobro løbet 202114,4 KM282:46:09
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM332:47:34
Fredericia CC 20219 KM423:12:08
Vejle CK 202113 KM313:13:25
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM1133:28,95
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM302:48:13
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM571:01:28
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM4413:44
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM83:11:02
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM373:01:46,68
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM153:19:09
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM122:20:09
Herning JFM TT 202027 KM134:15
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM443:45:58
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM32:13:54
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM132:55:30
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM106:31:19
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM172:27:48
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM254:15
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM113:52
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM182:42:48
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM834:50,38
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM152:48:24
CK Aarhus18,2 KM73:01:37
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM193:01:14
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM2533:20
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM483:20:14
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM292:34:58
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM342:57:01
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM113:04:47
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM112:54:36
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM53:02:28
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM312:34:19
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM342:12:15
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM442:38:01
Integoløbet Hedensted 11,23 KM82:21:33
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM142:41:24
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM222:18:20
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1635:55
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM1644:06
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM422:43:49
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM352:49:13
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM392:51:49
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM182:46:17
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM182:58:14
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kontakt@ckaarhus.dk