Aalborg Gadeløb (DCU)

Resultater

Nikolaj Vejby Møller
Team AURA Energi - CK Aarhus
Resultat

26 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 26
Samlet tid 1:19:36
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 23 af 28
Mænd 23 af 28
Detaljer
Distance i alt 59800 meter
Distance (omgang) 2300 meter
Gennemsnit omgang 3:03
45,07 km/t
Hurtigste omgang 2:44
50,46 km/t
Langsomste omgang 6:12
22,23 km/t
Deltager (#15)
Nikolaj Vejby Møller
Team AURA Energi - CK Aarhus
Danmark
Mand, 19 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 6:12 22,26 km/t 6:12 15 18:54:12
Omgang 2 2:44 50,49 km/t 8:56 14 18:56:56
Omgang 3 2:52 48,14 km/t 11:48 20 18:59:48
Omgang 4 2:52 48,14 km/t 14:40 9 19:02:40
Omgang 5 2:51 48,42 km/t 17:31 16 19:05:31
Omgang 6 2:59 46,26 km/t 20:30 20 19:08:30
Omgang 7 2:52 48,14 km/t 23:22 18 19:11:22
Omgang 8 2:55 47,31 km/t 26:17 17 19:14:17
Omgang 9 2:54 47,59 km/t 29:11 14 19:17:11
Omgang 10 3:01 45,75 km/t 32:12 22 19:20:12
Omgang 11 2:49 48,99 km/t 35:01 15 19:23:01
Omgang 12 2:47 49,58 km/t 37:48 9 19:25:48
Omgang 13 3:00 46,00 km/t 40:48 21 19:28:48
Omgang 14 3:03 45,25 km/t 43:51 15 19:31:51
Omgang 15 3:05 44,76 km/t 46:56 22 19:34:56
Omgang 16 3:05 44,76 km/t 50:01 19 19:38:01
Omgang 17 3:01 45,75 km/t 53:02 20 19:41:02
Omgang 18 2:58 46,52 km/t 56:00 19 19:44:00
Omgang 19 2:57 46,78 km/t 58:57 17 19:46:57
Omgang 20 2:55 47,31 km/t 1:01:52 15 19:49:52
Omgang 21 2:55 47,31 km/t 1:04:47 13 19:52:47
Omgang 22 3:02 45,49 km/t 1:07:49 12 19:55:49
Omgang 23 2:58 46,52 km/t 1:10:47 16 19:58:47
Omgang 24 2:57 46,78 km/t 1:13:44 15 20:01:44
Omgang 25 2:57 46,78 km/t 1:16:41 13 20:04:41
Omgang 26 2:55 47,31 km/t 1:19:36 22 20:07:36
 
Omgangstider
Andre resultater for Nikolaj Vejby
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM3:34:11
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:25:11
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:29:23
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:42:05
CK Djurs 201819,7 KM3:48:04
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:11
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:01:05
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:34:54
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:45:10
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:13:12
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:49
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:41:29
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:07:55
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: info@spilnu-grand-prix.dk