Aalborg Gadeløb (DCU)

Resultater

Mikkel Beck Olsen
Team AURA Energi - CK Aarhus
Resultat

26 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 26
Samlet tid 1:18:30
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 11 af 28
Mænd 11 af 28
Detaljer
Distance i alt 59800 meter
Distance (omgang) 2300 meter
Gennemsnit omgang 3:01
45,75 km/t
Hurtigste omgang 2:42
51,11 km/t
Langsomste omgang 6:13
22,20 km/t
Deltager (#16)
Mikkel Beck Olsen
Team AURA Energi - CK Aarhus
Danmark
Mand, 20 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering
Omgang 1 6:13 22,20 km/t 6:13 22 18:54:13
Omgang 2 2:43 50,80 km/t 8:56 8 18:56:56
Omgang 3 2:50 48,71 km/t 11:46 9 18:59:46
Omgang 4 2:57 46,78 km/t 14:43 16 19:02:43
Omgang 5 2:48 49,29 km/t 17:31 18 19:05:31
Omgang 6 2:57 46,78 km/t 20:28 11 19:08:28
Omgang 7 2:55 47,31 km/t 23:23 21 19:11:23
Omgang 8 2:54 47,59 km/t 26:17 19 19:14:17
Omgang 9 2:54 47,59 km/t 29:11 11 19:17:11
Omgang 10 3:00 46,00 km/t 32:11 18 19:20:11
Omgang 11 2:45 50,18 km/t 34:56 11 19:22:56
Omgang 12 2:53 47,86 km/t 37:49 19 19:25:49
Omgang 13 2:53 47,86 km/t 40:42 16 19:28:42
Omgang 14 2:55 47,31 km/t 43:37 9 19:31:37
Omgang 15 2:54 47,59 km/t 46:31 11 19:34:31
Omgang 16 2:51 48,42 km/t 49:22 10 19:37:22
Omgang 17 2:52 48,14 km/t 52:14 9 19:40:14
Omgang 18 2:53 47,86 km/t 55:07 8 19:43:07
Omgang 19 2:52 48,14 km/t 57:59 11 19:45:59
Omgang 20 2:52 48,14 km/t 1:00:51 10 19:48:51
Omgang 21 2:55 47,31 km/t 1:03:46 10 19:51:46
Omgang 22 2:56 47,05 km/t 1:06:42 10 19:54:42
Omgang 23 2:56 47,05 km/t 1:09:38 11 19:57:38
Omgang 24 2:53 47,86 km/t 1:12:31 9 20:00:31
Omgang 25 3:01 45,75 km/t 1:15:32 8 20:03:32
Omgang 26 2:58 46,52 km/t 1:18:30 10 20:06:30
 
Omgangstider
Andre resultater for Mikkel Beck
ArrangementDistanceNettotid
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:00:40
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:38:40
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:16
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:59:01
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:53:04
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:05:42
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:35:27
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:03
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:43:50
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:39:09
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:01:28
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:33:40
CK Djurs 201819,7 KM3:44:17
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:18:05
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:42:05
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM4:49:02
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:29:23
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:51:39
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM3:27:28
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: info@spilnu-grand-prix.dk