Herning City Gadeløbet

Resultater

Malte Hellerup
TEAM EMPIRE CYCLING:
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 10
Samlet tid 23:06
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 3 af 15
Mænd 3 af 15
Detaljer
Distance i alt 16 km
Distance (omgang) 1,6 km
Gennemsnit omgang 2:18
41,55 km/t
Hurtigste omgang 1:51
51,86 km/t
Langsomste omgang 2:46
34,64 km/t
Deltager (#105)
Malte Hellerup
TEAM EMPIRE CYCLING:
Danmark
Mand, 14 år (15 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 1:51 51,89 km/t 1:51 1 17:14:45
Omgang 2 2:18 41,74 km/t 4:09 2 17:17:03
Omgang 3 2:17 42,04 km/t 6:26 2 17:19:20
Omgang 4 2:19 41,44 km/t 8:45 1 17:21:39
Omgang 5 2:17 42,04 km/t 11:02 2 17:23:56
Omgang 6 2:16 42,35 km/t 13:18 1 17:26:12
Omgang 7 2:19 41,44 km/t 15:37 2 17:28:31
Omgang 8 2:20 41,14 km/t 17:57 2 17:30:51
Omgang 9 2:23 40,28 km/t 20:20 2 17:33:14
Omgang 10 2:46 34,70 km/t 23:06 3 17:36:00
 
Omgangstider
Andre resultater for Malte
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM1:24:38
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM1:06:01
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:11:17
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:09:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:19:40
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:23:22
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM56:38
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:20:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:02:57
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:10:47
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM22:17
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:11:58
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM56:51
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM20:59
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:17:36
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM23:43
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:24:17
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM24:27
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM24:27
Randers Bike Week #215,5 KM1:19:19
Randers Bike Week #215,5 KM1:19:19
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:18
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:18
Randers Bike Week #44,2 KM54:53
Randers Bike Week #44,2 KM54:53
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -33:23
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:00:46
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:00:12
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM3:45:42
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM1:54:37
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:45:15
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:52:55
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:12:34
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:43:13
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:52:30
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM1:59:43
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:45:37
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:06:56
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:27:00
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM1:53:41
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:14:35
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:04:43
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:54:42
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM1:37:45
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM1:52:02
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM1:57:01
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:33:14
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:55
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:55
CK Aarhus18,2 KM1:58:12
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM20:08,66
Randers Bike Week #215,4 KM1:56:35
Randers Bike Week #215,4 KM1:56:35
Randers Bike Week #312,4 KM1:51:19
Randers Bike Week #312,4 KM1:51:19
Randers Bike Week #415,5 KM2:02:45
Randers Bike Week #415,5 KM2:02:45
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:04:39
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM22:39,16
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:10
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:51:50
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:57:55
Hobro løbet 201925,3 KM1:58:12
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:03:49
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ulrichgorm@gmail.com