Herning City Gadeløbet

Resultater

Sebastian B. Søndergaard
Silkeborg IF Cykling
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 10
Samlet tid 27:04
Nettotid 27:04
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 15 af 15
Mænd 14 af 15
Detaljer
Distance i alt 16 km
Distance (omgang) 1,6 km
Gennemsnit omgang 2:42
35,44 km/t
Hurtigste omgang 2:12
43,37 km/t
Langsomste omgang 3:05
31,09 km/t
Deltager (#7)
Sebastian B. Søndergaard
Silkeborg IF Cykling
Danmark
Mand, 13 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:13 43,31 km/t 2:13 14 17:15:07
Omgang 2 2:38 36,46 km/t 4:51 15 17:17:45
Omgang 3 2:47 34,49 km/t 7:38 14 17:20:32
Omgang 4 2:41 35,78 km/t 10:19 15 17:23:13
Omgang 5 2:53 33,29 km/t 13:12 15 17:26:06
Omgang 6 2:39 36,23 km/t 15:51 15 17:28:45
Omgang 7 3:00 32,00 km/t 18:51 15 17:31:45
Omgang 8 2:33 37,65 km/t 21:24 15 17:34:18
Omgang 9 2:36 36,92 km/t 24:00 14 17:36:54
Omgang 10 3:05 31,14 km/t 27:05 15 17:39:59
 
Omgangstider
Andre resultater for Sebastian B.
ArrangementDistanceNettotid
CK Djurs 201814,1 KM1:13:52
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:26:01
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:03:03
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:27:46
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:34:37
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #215,5 KM1:44:39
Randers Bike Week #215,5 KM1:44:39
Randers Bike Week #312,4 KM1:10:34
Randers Bike Week #312,4 KM1:10:34
Randers Bike Week #44,2 KM58:27
Randers Bike Week #44,2 KM58:27
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:15:10
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:19:26
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:28:26
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:10:52
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM58:24
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:02:34
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:23:04
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:21:14
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:20:30
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM59:56
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:11:11
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:35:38
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:15:24
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:11:41
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:58
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:58
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:24
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:24
Randers Bike Week #415,5 KM1:25:33
Randers Bike Week #415,5 KM1:25:33
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM23:42,11
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:09:23
Hobro løbet 20196,1 KM1:09:14
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ulrichgorm@gmail.com