Herning City Gadeløbet

Resultater

Victor Bredtoft Andersen
Herning Cykle Klub
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 10
Samlet tid 24:57
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 10 af 15
Mænd 10 af 15
Detaljer
Distance i alt 16 km
Distance (omgang) 1,6 km
Gennemsnit omgang 2:29
38,46 km/t
Hurtigste omgang 2:11
43,96 km/t
Langsomste omgang 2:36
36,80 km/t
Deltager (#19)
Victor Bredtoft Andersen
Herning Cykle Klub
Danmark
Mand, 13 år (15 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:11 43,97 km/t 2:11 10 17:15:05
Omgang 2 2:28 38,92 km/t 4:39 10 17:17:33
Omgang 3 2:37 36,69 km/t 7:16 13 17:20:10
Omgang 4 2:33 37,65 km/t 9:49 11 17:22:43
Omgang 5 2:33 37,65 km/t 12:22 13 17:25:16
Omgang 6 2:33 37,65 km/t 14:55 12 17:27:49
Omgang 7 2:36 36,92 km/t 17:31 13 17:30:25
Omgang 8 2:34 37,40 km/t 20:05 13 17:32:59
Omgang 9 2:28 38,92 km/t 22:33 10 17:35:27
Omgang 10 2:25 39,72 km/t 24:58 10 17:37:52
 
Omgangstider
Andre resultater for Victor Bredtoft
ArrangementDistanceNettotid
DM MEDALJELØB 2015 - ENKELTSTART-5:22
DM MEDALJELØB 2015 - LINJELØB-15:48
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:35:21
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:31:19
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:05:25
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:21:02
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM24:31
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:12:01
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:17:36
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM26:30
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:29:16
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -36:36
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:12:33
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:43
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:10:52
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:29:29
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM54:54
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:17:16
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:19:23
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:09:52
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:34
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:04:16
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:17:31
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:01:28
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:48
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:05:43
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:13:29
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM58:18
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:00:27
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:11
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:11
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM54:04
Randers Bike Week #25,7 KM1:14:31
Randers Bike Week #25,7 KM1:14:31
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
CK Aarhus7,7 KM1:07:50
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM55:51
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM24:23,10
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM59:32
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:23:30
Hobro løbet 20196,1 KM1:03:25
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM50:21
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ulrichgorm@gmail.com