Herning City Gadeløbet

Resultater

Noah Wulff
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 10
Samlet tid 23:55
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 5 af 15
Mænd 4 af 15
Detaljer
Distance i alt 16 km
Distance (omgang) 1,6 km
Gennemsnit omgang 2:23
40,11 km/t
Hurtigste omgang 1:57
49,06 km/t
Langsomste omgang 2:33
37,49 km/t
Deltager (#6)
Noah Wulff
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 13 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 1:57 49,23 km/t 1:57 8 17:14:51
Omgang 2 2:22 40,56 km/t 4:19 8 17:17:13
Omgang 3 2:20 41,14 km/t 6:39 8 17:19:33
Omgang 4 2:24 40,00 km/t 9:03 8 17:21:57
Omgang 5 2:26 39,45 km/t 11:29 7 17:24:23
Omgang 6 2:25 39,72 km/t 13:54 8 17:26:48
Omgang 7 2:29 38,66 km/t 16:23 8 17:29:17
Omgang 8 2:30 38,40 km/t 18:53 8 17:31:47
Omgang 9 2:29 38,66 km/t 21:22 8 17:34:16
Omgang 10 2:34 37,40 km/t 23:56 5 17:36:50
 
Omgangstider
Andre resultater for Noah
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:32:51
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:30:06
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:03:31
CK Djurs 201814,1 KM1:08:22
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:20:58
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:02:57
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:14:39
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #215,5 KM2:16:21
Randers Bike Week #215,5 KM2:01:00
Randers Bike Week #312,4 KM1:18:45
Randers Bike Week #312,4 KM1:18:45
Randers Bike Week #44,2 KM1:00:13
Randers Bike Week #44,2 KM1:00:13
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -34:26
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:14:20
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:45:44
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:08:01
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:28:45
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM53:16
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM57:22
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM27:34
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM26:00
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter32:23
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:17:16
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:19:20
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1:03:45
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:30
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:10:33
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:17:31
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:02:20
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:04:16
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM58:18
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:15:46
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM56:26
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:00:25
CK Aarhus7,7 KM1:07:50
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:04:39
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM20:45,46
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM23:36,64
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:49
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:57:58
Hobro løbet 201925,3 KM1:58:12
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:44:14
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:18:50
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ulrichgorm@gmail.com