Brædstrup - Ikke A (DCU)

Resultater

Mads Søgaard Mondrup
Give Cykelklub
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:49:07
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 15
Mænd 2 af 15
Point
Point 18
Detaljer
Distance i alt 113,4 km
Distance (omgang) 18,9 km
Gennemsnit omgang 28:11
40,23 km/t
Hurtigste omgang 27:01
41,96 km/t
Langsomste omgang 29:45
38,10 km/t
Deltager (#41)
Mads Søgaard Mondrup
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 21 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 29:45 38,12 km/t 29:45 4 12:27:45
Omgang 2 27:02 41,95 km/t 56:47 2 12:54:47
Omgang 3 27:20 41,49 km/t 1:24:07 6 13:22:07
Omgang 4 27:43 40,91 km/t 1:51:50 4 13:49:50
Omgang 5 28:35 39,67 km/t 2:20:25 3 14:18:25
Omgang 6 28:42 39,51 km/t 2:49:07 2 14:47:07
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Søgaard
ArrangementDistanceNettotid
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2013188 KM5:26:22
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2014163 KM4:53:23
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2015171,7 KM4:54:37
RUNDT I TREHØJE 2016100 KM2:33:51
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM3:04:37
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:09:53
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:50
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:23
CK Djurs 201819,7 KM2:45:42
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:51:15
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:18:43
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:34
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:21:09
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:10
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:02
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:24:12
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:04
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:36
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:44:30
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:15
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:10
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:19:08
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:11:21
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:27
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:10:40
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:36:49
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM54:21
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter20:33
CK Aarhus18,2 KM3:16:56
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:17:14
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:19:04
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM33:53,91
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:43:55
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM36:08,49
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:16
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM3:00:13
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:11:25
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: robert@foelbaek.dk