Brædstrup - Ikke A (DCU)

Resultater

Asbjørn Hellemose
Hammel Cykle Klub
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:49:07
Nettotid 2:49:07
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 7 af 15
Mænd 2 af 15
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 113,4 km
Distance (omgang) 18,9 km
Gennemsnit omgang 28:11
40,23 km/t
Hurtigste omgang 27:01
41,96 km/t
Langsomste omgang 29:45
38,11 km/t
Deltager (#23)
Asbjørn Hellemose
Hammel Cykle Klub
Danmark
Mand, 19 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 29:45 38,12 km/t 29:45 2 12:27:45
Omgang 2 27:02 41,95 km/t 56:47 1 12:54:47
Omgang 3 27:23 41,41 km/t 1:24:10 17 13:22:10
Omgang 4 27:40 40,99 km/t 1:51:50 5 13:49:50
Omgang 5 28:37 39,63 km/t 2:20:27 9 14:18:27
Omgang 6 28:41 39,54 km/t 2:49:08 7 14:47:08
 
Omgangstider
Andre resultater for Asbjørn
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:00:51
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:54
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:02
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:35:59
CK Djurs 201819,7 KM2:47:01
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:56:28
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:50:45
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:37
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:03
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:58
Randers Bike Week #215,5 KM3:35:40
Randers Bike Week #215,5 KM3:35:40
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Det Østjyske Bakkeløb 201860 KM1:27:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:39:58
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:18
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:15:15
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:07
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:15
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:37
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:33:56
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:28
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:46:55
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:41:41
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:25
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:27
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:35
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:40:06
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:44
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: robert@foelbaek.dk