Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 1:59:09 |
Point | 16 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:06:00 |
Dato | 2. september 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 75,6 km |
Distance (omgang) | 18,9 km |
Gennemsnit omgang | 29:47 38,07 km/t |
Hurtigste omgang | 27:35 41,09 km/t |
Langsomste omgang | 34:31 32,84 km/t |
Deltager (#147)
Kasper Due Kaspersen | |
Tissø Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 16 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 34:31 | 32,84 km/t | 34:31 | 7 | 10:40:31 | |||
Omgang 2 | 27:35 | 41,09 km/t | 1:02:07 | 4 | 11:08:07 | |||
Omgang 3 | 28:56 | 39,19 km/t | 1:31:03 | 10 | 11:37:03 | |||
Omgang 4 | 28:05 | 40,37 km/t | 1:59:09 | 3 | 12:05:09 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Kasper Due
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 4 | 8 omgange | 2:04:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 11 | 7 omgange | 2:13:40 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 6 | 4 omgange | 2:30:07 | 44,12 km/t | 1:21 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 6 | 5 omgange | 2:21:25 | 43,06 km/t | 1:23 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 25 KM | 14 | 34:24 | 34:24 | 43,59 km/t | 1:22 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 19 | 6 omgange | 2:07:35 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 3 | 13 omgange | 2:43:13 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 4 | 4 omgange | 2:23:23 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 14 | 6 omgange | 2:42:51 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 14 | 36:01,10 | 36:01,10 | 43,98 km/t | 1:21 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 10 | 35:14,50 | 35:14,50 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 10 | 6 omgange | 2:48:24 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 27 | 7 omgange | 2:34:58 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 8 | 8 omgange | 2:41:58 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 4 | 6 omgange | 2:52:51 | 38,11 km/t | 1:34 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 5 | 8 omgange | 2:21:29 | 38,10 km/t | 1:34 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 15 | 5 omgange | 2:51:36 | 40,21 km/t | 1:29 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 36 | 11 omgange | 2:25:27 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 61 | 4 omgange | 2:35:10 | 39,13 km/t | 1:32 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 25 | 5 omgange | 2:55:17 | 40,22 km/t | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 8 | 6 omgange | 2:14:01 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 8 | 11 omgange | 1:10:08 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 5 | 0:00 | 5:48:44 | 0,72 km/t | 1:23:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 4 | 6 omgange | 1:57:36 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 7 | 5 omgange | 2:06:58 | 36,62 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 13 | 15 omgange | 34:05 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 21 | 6 omgange | 1:32:42 | 43,88 km/t | 1:22 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 27 | 1:17:24 | 20:24 | 41,07 km/t | 1:27 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 12 | 3 omgange | 1:55:19 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 18 | 4 omgange | 1:55:31 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 10 | 2:18:42 | 20:42 | 42,01 km/t | 1:25 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 13 | 5 omgange | 1:50:16 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 6 | 3 omgange | 1:41:31 | 42,20 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 11 | 5 omgange | 1:50:09 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:56:38 | 39,20 km/t | 1:31 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: robert@foelbaek.dk