Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | D |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 1:59:25 |
Point | 8 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:06:00 |
Dato | 2. september 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 75,6 km |
Distance (omgang) | 18,9 km |
Gennemsnit omgang | 29:51 37,98 km/t |
Hurtigste omgang | 28:29 39,80 km/t |
Langsomste omgang | 32:27 34,93 km/t |
Deltager (#40)
Morten Arild Nielsen | |
Horsens Amatør Cykleklub | |
Danmark | |
Mand, 47 år (52 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 32:27 | 34,93 km/t | 32:27 | 12 | 12:38:27 | |||
Omgang 2 | 28:48 | 39,37 km/t | 1:01:15 | 4 | 13:07:15 | |||
Omgang 3 | 28:29 | 39,80 km/t | 1:29:45 | 4 | 13:35:45 | |||
Omgang 4 | 29:39 | 38,23 km/t | 1:59:25 | 4 | 14:05:25 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Morten Arild
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 11 | 4 omgange | 2:31:14,63 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 2 | 10 omgange | 2:06:34 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:37:15 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 7 | 7 omgange | 2:38:19 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 18,3 KM | 7 | 5 omgange | 2:14:48 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
Varde Classic 2023 | 27-08-2023 | 115 KM | 11 | 2:50:22 | 2:50:22 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 14 | 6 omgange | 2:11:03 | 39,56 km/t | 1:31 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 2 | 4 omgange | 2:07:11 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 11 | 8 omgange | 2:44:34 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Fyen Rundt 2023 | 14-05-2023 | 140 KM | 1 | 3:20:35 | 3:20:20 | 41,93 km/t | 1:25 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 13 | 6 omgange | 2:21:53 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 7 | 6 omgange | 2:53:27 | 37,15 km/t | 1:36 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 7 | 8 omgange | 1:43:51 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 13 | 4 omgange | 2:38:44 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
Varde Classic 2022 | 28-08-2022 | 115 KM | 32 | 2:45:43 | 2:44:21 | 41,98 km/t | 1:25 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14-08-2022 | 93 KM | 3 | 2:34:02 | 2:33:52 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 27 | 17 omgange | 39:30 | 36,14 km/t | 1:39 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2022 | 10-08-2022 | 63 KM | 31 | 1:33:14 | 1:33:08 | 40,58 km/t | 1:28 min/km |
Ærø Rundt 2022 (M) | 06-08-2022 | 100 KM | 3 | 2:44:20 | 2:44:12 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 1 | 5 omgange | 2:38:43 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 10 | 9 omgange | 2:02:42 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 6 | 5 omgange | 2:25:28 | 37,74 km/t | 1:35 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:17:03 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 12 | 6 omgange | 2:21:56 | 38,04 km/t | 1:34 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 7 | 6 omgange | 2:10:44 | 35,80 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 3 | 5 omgange | 2:16:09 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 5 | 3 omgange | 1:45:06 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 1 | 9 omgange | 1:54:31 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 1 | 3 omgange | 1:53:28 | 40,13 km/t | 1:29 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 6 | 6 omgange | 2:23:02 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 2 | 7 omgange | 2:18:03 | 39,55 km/t | 1:31 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 3 | 8 omgange | 2:14:36 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2021 | 11-08-2021 | 63 KM | 15 | 1:35:24 | 1:35:19 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
En Forårsdag (Sommerdag) i Gudenådalen 2021 (M) | 20-06-2021 | 90 KM | 4 | 4 omgange | 2:19:39 | 154,65 km/t | 0:23 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 23 | 4 omgange | 2:24:44 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 3 | 4 omgange | 2:38:30 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 1 | 3 omgange | 1:46:46 | 38,77 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 1 | 6 omgange | 1:46:12 | 40,00 km/t | 1:30 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 6 | 7 omgange | 2:17:42 | 36,60 km/t | 1:38 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 4 | 7 omgange | 2:20:42 | 36,41 km/t | 1:38 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 2 | 20 omgange | 44:36 | 26,91 km/t | 2:13 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 3 | 4 omgange | 1:53:16 | 43,01 km/t | 1:23 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 8 | 5 omgange | 1:52:07 | 40,13 km/t | 1:29 min/km |
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H40 | 23-08-2020 | 18,4 KM | 9 | 4 omgange | 1:51:21 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2020 | 12-08-2020 | 63 KM | 12 | 1:35:28 | 1:35:24 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 4 | 9 omgange | 2:00:01 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 12 | 3 omgange | 1:50:55 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 24 | 5 omgange | 1:59:40 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 9 | 4 omgange | 1:40:34 | 39,85 km/t | 1:30 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 20 | 5 omgange | 2:25:02 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 21 | 6 omgange | 2:16:49 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
Frederikshøj | 13-05-2018 | 6,3 KM | 6 | 7 omgange | 1:12:14 | 36,63 km/t | 1:38 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 5 | 4 omgange | 1:57:37 | 40,19 km/t | 1:29 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 10 | 5 omgange | 1:55:13 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 19 | 3 omgange | 1:54:57 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 82 KM | 5 | 5 omgange | 2:07:41 | 192,66 km/t | 0:18 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 6 | 4 omgange | 1:53:53 | 37,51 km/t | 1:35 min/km |
RUNDT OM HORSENS 2014 | 24-08-2014 | 100 KM | 7 | 2:52:11 | 2:51:51 | 34,91 km/t | 1:43 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: robert@foelbaek.dk