Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:52:55 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:05:00 |
Dato | 15. september 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 70,5 km |
Distance (omgang) | 23,5 km |
Gennemsnit omgang | 37:38 37,46 km/t |
Hurtigste omgang | 36:37 38,50 km/t |
Langsomste omgang | 38:30 36,61 km/t |
Deltager (#11)
Lukas LUND SØRENSEN | |
Cykle Klubben Aarhus | |
Danmark | |
Mand, 15 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 38:30 | 36,61 km/t | 38:30 | 9 | 10:43:30 | |||
Omgang 2 | 36:37 | 38,50 km/t | 1:15:08 | 9 | 11:20:08 | |||
Omgang 3 | 37:47 | 37,30 km/t | 1:52:55 | 9 | 11:57:55 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Lukas
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 5 | 4 omgange | 1:52:14 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 2 | 6 omgange | 2:08:48 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 27 KM | 1 | 36:45 | 36:45 | 44,08 km/t | 1:21 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 4 | 6 omgange | 2:54:07,19 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 1 | 7 omgange | 2:25:50,57 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 7 | 4 omgange | 2:34:41 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 8 | 5 omgange | 2:27:02 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 13 | 6 omgange | 2:11:14 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 3 | 9 omgange | 2:03:32 | 36,72 km/t | 1:38 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 9 | 8 omgange | 2:34:17 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 31 | 3:00:59 | 3:00:59 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give | 19-06-2021 | 132,5 KM | 3 | 3:19:41 | 3:19:41 | 39,81 km/t | 1:30 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 43 | 41:25 | 41:25 | 42,59 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 4 | 5 omgange | 2:57:46 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 2 | 4 omgange | 2:41:03,91 | 42,20 km/t | 1:25 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 6 | 10 omgange | 2:51:20 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 2 | 8 omgange | 2:25:32 | 39,58 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 11 | 5 omgange | 2:55:14 | 40,74 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 3 | 7 omgange | 2:43:09 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 9 | 6 omgange | 2:31:51,55 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 11 | 7 omgange | 2:04:51,69 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 9 | 7 omgange | 1:52:16,04 | 39,47 km/t | 1:31 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 10 | 21 omgange | 47:13,55 | 43,57 km/t | 1:22 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 4 | 19:18,59 | 19:18,59 | 45,05 km/t | 1:19 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 6 | 10 omgange | 1:47:19,08 | 41,96 km/t | 1:25 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 10 | 21 omgange | 44:01 | 42,22 km/t | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 4 | 4 omgange | 2:42:15,44 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 3 | 18 omgange | 1:51:01 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 9 | 18 omgange | 3:30:31 | 21,03 km/t | 2:51 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 8 | 8 omgange | 2:04:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 21 | 8 omgange | 1:36:13 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 2 | 5 omgange | 2:17:57 | 44,15 km/t | 1:21 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 6 | 34:26 | 34:26 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 7 | 6 omgange | 2:06:17 | 41,05 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 13 | 13 omgange | 2:52:22 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 9 | 4 omgange | 2:23:24 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 11 | 3 omgange | 1:57:56 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 9 | 4 omgange | 1:53:49 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 9 | 22:45,37 | 22:45,37 | 39,81 km/t | 1:30 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 2 | 4 omgange | 2:03:11 | 36,82 km/t | 1:37 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 4 | 4 omgange | 1:57:54 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15-08-2019 | 1400 Meter | 11 | 15 omgange | 34:24 | 36,61 km/t | 1:38 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 18 | 5 omgange | 2:01:31 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 23 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 23 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 35 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 35 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 10 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 10 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 23 | 15:51 | 15:51 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 23 | 15:51 | 15:51 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 57 | 34:24 | 34:24 | 43,60 km/t | 1:22 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 7 | 5 omgange | 1:33:14 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 5 | 3 omgange | 1:57:00 | 39,23 km/t | 1:31 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 5 | 4 omgange | 2:04:44 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 3 | 4 omgange | 1:42:42 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 2 | 4 omgange | 2:27:00 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 5 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 7 | 4 omgange | 1:45:58 | 40,31 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 34 | 3 omgange | 1:46:06 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 7 | 3 omgange | 1:32:29 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 5 | 4 omgange | 1:56:07 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 7 | 6 omgange | 1:52:26 | 35,95 km/t | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 4 | 3 omgange | 1:43:13 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 21 | 5 omgange | 34:09 | 20,20 km/t | 2:58 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 17 | 8 omgange | 1:45:12 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 18 | 3 omgange | 2:12:34 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 10 | 3 omgange | 2:01:30 | 34,81 km/t | 1:43 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 10 | 3 omgange | 1:54:37 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 17 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 9 | 4 omgange | 1:59:40 | 37,90 km/t | 1:34 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 6 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 7 | 4 omgange | 1:57:38 | 37,13 km/t | 1:36 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 23 | 6 omgange | 1:32:48 | 43,83 km/t | 1:22 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 33 | 1:18:51 | 20:51 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 27 | 3 omgange | 2:02:36 | 37,44 km/t | 1:36 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 28 | 4 omgange | 2:00:25 | 36,47 km/t | 1:38 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 21 | 2:12:21 | 21:21 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 22 | 5 omgange | 1:50:16 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 30 | 3 omgange | 1:45:20 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 26 | 5 omgange | 1:55:41 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 2 | 4 omgange | 1:53:47 | 41,55 km/t | 1:26 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 9 | 7 omgange | 1:34:39 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 5 | 4 omgange | 1:39:34 | 39,53 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 31 | 4 omgange | 1:50:55 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 18 | 3 omgange | 1:56:25 | 35,56 km/t | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 18 | 3 omgange | 1:46:42 | 36,10 km/t | 1:39 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@oddercykelklub.dk