Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Resultater

Frederik Uhre
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 6
Samlet tid 3:47:05
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 20 af 22
Mænd 20 af 22
Detaljer
Distance i alt 141 km
Distance (omgang) 23,5 km
Gennemsnit omgang 37:50
37,26 km/t
Hurtigste omgang 36:41
38,43 km/t
Langsomste omgang 38:54
36,24 km/t
Deltager (#101)
Frederik Uhre
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Danmark
Mand, 19 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 36:41 38,44 km/t 36:41 20 11:51:41
Omgang 2 36:51 38,26 km/t 1:13:32 21 12:28:32
Omgang 3 37:46 37,33 km/t 1:51:18 20 13:06:18
Omgang 4 38:21 36,77 km/t 2:29:39 22 13:44:39
Omgang 5 38:31 36,61 km/t 3:08:10 21 14:23:10
Omgang 6 38:55 36,23 km/t 3:47:05 20 15:02:05
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistanceNettotid
Varde Marathon 201310 KM56:16
TV2 på Tour Varde 201526 KM43:32
Red Bull Rævejagt 201612 KM33:18
Red Bull Rævejagt 201612 KM49:25
Red Bull Rævejagt 201712 KM41:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:50
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:31:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:56:53
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:36:01
Frederikshøj6,3 KM1:32:04
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:56:28
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:04
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:50:32
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:24:15
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM42:26
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:18:43
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:34
Gran Fondo Denmark 201828,1 KM39:07
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:28:42
Randers Bike Week #215,5 KM3:40:15
Randers Bike Week #215,5 KM3:40:15
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:53
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:53
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:21:09
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:45:08
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:00
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:43
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:16
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:15:49
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:07:55
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM1:00:38
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM1:08:22
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM1:02:21
DM / Cycling Odense CykleCros2,6 KM55:07
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:27
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:15
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:29
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:26:32
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:10
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:29:30
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM4:00:30
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:43:57
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:12:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM53:59
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:11:23
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:17:17
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:53
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:30
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk