Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Resultater

Thor Juel Skivild
Cykling Odense
Resultat

2 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 2
Samlet tid 1:43:27
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 20 af 21
Mænd 20 af 21
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 47 km
Distance (omgang) 23,5 km
Gennemsnit omgang 51:43
27,26 km/t
Hurtigste omgang 51:01
27,63 km/t
Langsomste omgang 52:25
26,89 km/t
Deltager (#15)
Thor Juel Skivild
Cykling Odense
Danmark
Mand, 13 år (15 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 51:01 27,64 km/t 51:01 20 09:57:01
Omgang 2 52:26 26,89 km/t 1:43:27 20 10:49:27
 
Omgangstider
Andre resultater for Thor Juel
ArrangementDistanceNettotid
MTB POWERCUP 2014 DCU4000 Meter16:34
MTB POWERCUP 2014 DCU4000 Meter21:17
MTB POWERCUP 2014 DCU4000 Meter22:46
MTB POWERCUP 2014 DCU4000 Meter20:45
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM1:30:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM1:14:23
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:11:17
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:17:13
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:34:39
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:36:57
CK Djurs 201814,1 KM1:13:53
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:11:09
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:25:08
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:03:14
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:31:50
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM1:04:08
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM24:15
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:22:27
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #215,5 KM1:55:06
Randers Bike Week #215,5 KM1:55:06
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:04
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:04
Randers Bike Week #44,2 KM1:01:49
Randers Bike Week #44,2 KM1:01:49
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:30:45
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:21:52
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:28:26
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:40:01
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:18:17
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:28
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM31:33
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019-4:07
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:25:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk