Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Resultater

Lau de Zee
Aalborg Cykle-Ring
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U13
Omgange 3
Samlet tid 50:22
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 17 af 29
Mænd 17 af 29
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 24 km
Distance (omgang) 8 km
Gennemsnit omgang 16:47
28,59 km/t
Hurtigste omgang 16:31
29,05 km/t
Langsomste omgang 17:15
27,81 km/t
Deltager (#42)
Lau de Zee
Aalborg Cykle-Ring
Holland
Mand, 12 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 17:15 27,83 km/t 17:15 21 09:02:15
Omgang 2 16:32 29,03 km/t 33:47 14 09:18:47
Omgang 3 16:35 28,94 km/t 50:22 17 09:35:22
 
Omgangstider
Andre resultater for Lau de
ArrangementDistanceNettotid
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM38:29
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:01:52
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM23:59
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM23:59
Randers Bike Week #215,5 KM1:09:35
Randers Bike Week #215,5 KM1:09:35
Randers Bike Week #312,4 KM50:19
Randers Bike Week #312,4 KM50:19
Randers Bike Week #44,2 KM52:47
Randers Bike Week #44,2 KM52:47
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM46:38
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM3:16:40
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM46:02
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM44:54
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM41:54
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM49:20
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:25:02
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:28:00
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:01:57
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:15:19
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:08:59
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:41:50
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:20:50
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM1:04:17
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:08:47
CK Aarhus7,7 KM1:16:54
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM24:19,80
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM27:32,27
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:08:58
Hobro løbet 20196,1 KM1:13:46
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM56:34
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM57:49
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM25:29
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM36:05
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM34:59
Cross - Vejen BC0,9 KM35:38
Cross - Marselisborg CC2,3 KM27:10
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM33:15
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM31:42
Cross - Aalborg CR-29:38
Cross - Aalborg MTB - Cross Cup-29:02
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk