Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Resultater

Frederik Bjørn Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

Udgået under løbet


Distance U17
Omgang 1
Detaljer
Distance i alt 23,5 km
Distance (omgang) 23,5 km
Gennemsnit omgang 39:05
36,07 km/t
Hurtigste omgang 39:05
36,07 km/t
Langsomste omgang 39:05
36,07 km/t
Deltager (#9)
Frederik Bjørn Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 15 år (17 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 39:05 36,08 km/t 39:05 10:14:05
 
Andre resultater for Frederik Bjørn
ArrangementDistanceNettotid
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM2:00:27
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:55:41
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM1:45:20
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:50:16
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM21:29
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM19:58
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:32:42
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM1:54:18
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM35:16
Randers Bike Week #215,5 KM2:09:07
Randers Bike Week #312,4 KM1:57:38
Randers Bike Week #44,2 KM1:10:08
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM5:52:09
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:52:55
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM1:54:37
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:04:49
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:45:09
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM29:40
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM12:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:03
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM1:32:28
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:49:11
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:52:26
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM1:53:13
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:06:56
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM1:42:42
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM1:51:59
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM1:37:45
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:54:38
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:33:13
CK Aarhus18,2 KM2:55:42
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter33:45
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM19:44,95
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:49:59
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:20:00
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:47:04
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk