Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Resultater

Henrik Nielsen
Cycling West
Resultat

Efter tidsgrænse


Distance H40
Omgange 3
Detaljer
Distance i alt 70,5 km
Distance (omgang) 23,5 km
Gennemsnit omgang 39:39
35,56 km/t
Hurtigste omgang 38:42
36,43 km/t
Langsomste omgang 40:45
34,59 km/t
Deltager (#74)
Henrik Nielsen
Cycling West
Danmark
Mand, 52 år (54 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 40:45 34,60 km/t 40:45 12:10:45
Omgang 2 38:43 36,42 km/t 1:19:28 12:49:28
Omgang 3 39:29 35,71 km/t 1:58:57 13:28:57
 
Omgangstider
Andre resultater for Henrik
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:32:25
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:09:32
Fredercia Master DM (DCU) 14,2 KM2:36:59
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:54:54
CK Djurs 201819,7 KM1:58:24
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM1:57:44
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:11:52
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:16:34
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:14:52
Frederikshøj6,3 KM1:00:25
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM2:23:03
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM43:09
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:34:34
Fredericia Master DM ENKELTSTART (DCU) 26,4 KM38:37
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM34:37
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM34:37
Randers Bike Week #215,5 KM3:34:47
Randers Bike Week #27 KM3:34:47
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #44,2 KM1:10:32
Randers Bike Week #44,2 KM1:10:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM7:42:44
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:03:01
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:28:09
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:18:29
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:35:34
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:43:18
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:06:54
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM1:59:40
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:23:18
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:45:52
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:00:16
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:21:35
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:09:26
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:21:13
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:06:38
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:20:19
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:20:23
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM1:58:20
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:35:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:02
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:02
Randers Bike Week #215,4 KM3:05:48
Randers Bike Week #215,4 KM3:05:48
Randers Bike Week #312,4 KM2:39:17
Randers Bike Week #312,4 KM2:39:17
CK Aarhus18,2 KM3:15:56
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:23:15
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM36:35,30
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM38:13,15
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:14:57
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:32:43
Hobro løbet 201925,3 KM2:32:19
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:22:44
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk