Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 2:01:30 |
Nettotid | 2:01:30 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:35:00 |
Dato | 22. september 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 70,5 km |
Distance (omgang) | 23,5 km |
Gennemsnit omgang | 40:30 34,81 km/t |
Hurtigste omgang | 40:09 35,12 km/t |
Langsomste omgang | 40:43 34,62 km/t |
Deltager (#220)
Casper Petersen | |
Hedehusene Fløng Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 16 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 40:09 | 35,12 km/t | 40:09 | 10 | 10:15:09 | |||
Omgang 2 | 40:38 | 34,70 km/t | 1:20:47 | 9 | 10:55:47 | |||
Omgang 3 | 40:43 | 34,62 km/t | 2:01:31 | 12 | 11:36:31 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Casper
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 56 | 5 omgange | 3:35:23 | 35,52 km/t | 1:41 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 36 | 5 omgange | 2:57:26 | 40,24 km/t | 1:29 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 24 | 7 omgange | 3:11:17 | 37,33 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 43 | 6 omgange | 2:36:46 | 40,87 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 59 | 4 omgange | 2:17:36 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 16 | 6 omgange | 3:04:21 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 22 | 8 omgange | 2:36:14 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 28 | 5 omgange | 3:01:15 | 38,07 km/t | 1:34 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 25 | 8 omgange | 1:47:40 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 17 | 3 omgange | 2:12:34 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 9 | 3 omgange | 1:54:37 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 25 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 12 | 4 omgange | 1:59:40 | 37,90 km/t | 1:34 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 28 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 15 | 4 omgange | 2:06:00 | 34,66 km/t | 1:43 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk