Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | H50 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 2:01:45 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:12:00 |
Dato | 22. september 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 70,5 km |
Distance (omgang) | 23,5 km |
Gennemsnit omgang | 40:35 34,74 km/t |
Hurtigste omgang | 40:05 35,17 km/t |
Langsomste omgang | 41:29 33,98 km/t |
Deltager (#83)
Finn Yding Sørensen | |
Horsens Amatør Cykleklub | |
Danmark | |
Mand, 51 år (56 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 41:29 | 33,98 km/t | 41:29 | 8 | 09:53:29 | |||
Omgang 2 | 40:05 | 35,17 km/t | 1:21:34 | 7 | 10:33:34 | |||
Omgang 3 | 40:10 | 35,09 km/t | 2:01:45 | 8 | 11:13:45 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Finn Yding
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 8 | 3 omgange | 1:56:06 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 11 | 5 omgange | 2:12:32 | 33,95 km/t | 1:46 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 25 | 4 omgange | 2:27:27 | 35,15 km/t | 1:42 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 18 | 6 omgange | 2:24:34 | 37,35 km/t | 1:36 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 14 | 20 omgange | 51:06 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 15 | 5 omgange | 2:25:42 | 36,85 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 10 | 9 omgange | 1:54:58 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 7 | 3 omgange | 1:55:48 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 15 | 4 omgange | 2:36:56 | 38,99 km/t | 1:32 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 19,3 KM | 8 | 5 omgange | 2:25:32 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 12 | 7 omgange | 2:14:59 | 36,40 km/t | 1:38 min/km |
Danmarks Højeste Motionscykelløb 2022 | 26-05-2022 | 107,7 KM | 207 | 4:50:19 | 4:50:05 | 22,28 km/t | 2:41 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 19 | 6 omgange | 2:22:25 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 14 | 5 omgange | 2:22:32 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 10 | 3 omgange | 1:59:30 | 38,11 km/t | 1:34 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 11 | 4 omgange | 1:58:51 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 3 | 6 omgange | 2:20:03 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 13 | 7 omgange | 2:21:12 | 38,67 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 18 | 5 omgange | 2:16:40 | 34,24 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 17 | 6:02:26 | 6:02:26 | 2,58 km/t | 23:13 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 29 | 7 omgange | 2:37:29 | 33,07 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 21 | 8 omgange | 52:05 | 38,70 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 25 | 16:12 | 16:12 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 8 | 4 omgange | 2:19:53 | 37,06 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 1 | 3 omgange | 1:43:15 | - | - |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 26 | 7 omgange | 1:56:09 | 42,67 km/t | 1:24 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 11 | 7 omgange | 2:16:20 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 14 | 4 omgange | 2:28:47 | 38,39 km/t | 1:33 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 17 | 6 omgange | 2:22:59 | 36,25 km/t | 1:39 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 20 | 8 omgange | 2:28:25 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 13 | 20 omgange | 44:44 | 26,82 km/t | 2:14 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 17 | 4 omgange | 1:56:20 | 41,88 km/t | 1:25 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 18 | 5 omgange | 1:56:19 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 7 | 4 omgange | 2:32:45 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 9 | 5 omgange | 2:14:57 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 11 | 5 omgange | 2:24:38 | 39,20 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 4 | 6 omgange | 2:35:44 | 35,83 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 5 | 6 omgange | 2:35:44 | 35,83 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 5 | 7 omgange | 2:23:21 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 10 | 7 omgange | 2:23:21 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 4 | 6 omgange | 2:22:03 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 4 | 6 omgange | 2:22:03 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 7 | 16:09 | 16:09 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 18 | 16:09 | 16:09 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 6 | 3 omgange | 1:57:51 | 38,95 km/t | 1:32 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 1 | 5 omgange | 1:55:29 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 9 | 4 omgange | 2:20:27 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 12 | 6 omgange | 2:16:09 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 8 | 6 omgange | 1:52:41 | 38,97 km/t | 1:32 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 7 | 4 omgange | 2:06:21 | 36,09 km/t | 1:39 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 8 | 6 omgange | 2:21:16 | 33,13 km/t | 1:48 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 5 | 5 omgange | 2:09:31 | 39,37 km/t | 1:31 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 7 | 4 omgange | 2:21:35 | 36,61 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 50 | 4 omgange | 2:18:16 | 30,89 km/t | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 3 | 4 omgange | 2:23:12 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 20 | 9 omgange | 2:01:52 | 38,10 km/t | 1:34 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 17 | 3 omgange | 2:10:39 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 5 | 3 omgange | 1:58:27 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 12 | 4 omgange | 2:31:29 | 37,23 km/t | 1:36 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 3 | 5 omgange | 1:59:24 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 9 | 4 omgange | 2:04:17 | 36,49 km/t | 1:38 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 3 | 5 omgange | 2:09:35 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 7 | 5 omgange | 2:34:22 | 35,37 km/t | 1:41 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 15 | 3 omgange | 2:00:24 | 38,12 km/t | 1:34 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 14 | 6 omgange | 2:14:06 | 38,12 km/t | 1:34 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 2 | 4 omgange | 2:16:20 | 41,89 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 5 | 6 omgange | 2:11:41 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 14 | 4 omgange | 1:59:55 | 39,42 km/t | 1:31 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 5 | 3 omgange | 1:54:54 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 6 | 5 omgange | 2:11:51 | 37,32 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 16 | 4 omgange | 1:51:06 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 11 | 4 omgange | 2:32:34 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
Den Danske Klassiker | 14-09-2015 | 317,2 KM | 1 | 5:07:07 | Startet, ej gennemført | - | - |
Fyen Rundt 2015 | 14-06-2015 | 180 KM | 63 | 5:07:13 | 5:07:07 | 35,17 km/t | 1:42 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk