Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 2:17:18 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:35:00 |
Dato | 22. september 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 70,5 km |
Distance (omgang) | 23,5 km |
Gennemsnit omgang | 45:46 30,81 km/t |
Hurtigste omgang | 44:31 31,66 km/t |
Langsomste omgang | 46:59 30,01 km/t |
Deltager (#52)
Malte Ballegaard | |
Randers Cykleklub af 1910 | |
Danmark | |
Mand, 15 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 44:31 | 31,66 km/t | 44:31 | 35 | 10:19:31 | |||
Omgang 2 | 46:59 | 30,01 km/t | 1:31:30 | 28 | 11:06:30 | |||
Omgang 3 | 45:47 | 30,80 km/t | 2:17:18 | 27 | 11:52:18 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Malte
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 56 | 10 omgange | 1:17:28 | 32,53 km/t | 1:50 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 21 | 3 omgange | 1:58:14 | 38,51 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 31 | 3 omgange | 2:09:20 | 35,21 km/t | 1:42 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 23 | 4 omgange | 1:57:03 | 37,72 km/t | 1:35 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 25 | 23:44,33 | 23:44,33 | 38,17 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 37 | 5 omgange | 2:10:42 | 35,57 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 37 | 5 omgange | 2:10:42 | 35,57 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 53 | 6 omgange | 2:14:50 | 33,11 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 53 | 6 omgange | 2:14:50 | 33,11 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 47 | 5 omgange | 2:06:50 | 36,42 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 47 | 5 omgange | 2:06:50 | 36,42 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 47 | 16:34 | 16:34 | 38,37 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 47 | 16:34 | 16:34 | 38,37 km/t | 1:33 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 13 | 4 omgange | 2:08:49 | 35,40 km/t | 1:41 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 9 | 4 omgange | 2:33:35 | 33,75 km/t | 1:46 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 27 | 4 omgange | 2:14:02 | 35,27 km/t | 1:42 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 42 | 4 omgange | 1:55:25 | 37,01 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 49 | 3 omgange | 1:52:02 | 36,95 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 42 | 3 omgange | 1:33:13 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 22 | 6 omgange | 2:05:49 | 32,13 km/t | 1:52 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 28 | 3 omgange | 2:02:48 | 37,08 km/t | 1:37 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 23 | 3 omgange | 2:01:29 | 34,82 km/t | 1:43 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 21 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 16 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 16 | 4 omgange | 2:06:07 | 34,63 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 42 | 11 omgange | 1:18:59 | 35,10 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 29 | 0:00 | 6:44:11 | 0,62 km/t | 1:36:14 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 36 | 6 omgange | 2:16:37 | 32,68 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 37 | 5 omgange | 2:31:26 | 30,71 km/t | 1:57 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 25 | 6 omgange | 2:15:43 | 32,09 km/t | 1:52 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 46 | 6 omgange | 1:52:35 | 36,13 km/t | 1:39 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 33 | 4 omgange | 2:04:43 | 35,21 km/t | 1:42 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 39 | 1:45:52 | 22:52 | 38,04 km/t | 1:34 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 53 | 5 omgange | 2:02:52 | 34,67 km/t | 1:43 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 36 | 3 omgange | 2:07:04 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk