Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Results

Frederik Bjørn Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

Udgået under løbet


Distance U17
Omgang 1
Detaljer
Distance i alt 23,5 km
Distance (omgang) 23,5 km
Gennemsnit omgang 39:05
36,07 km/t
Hurtigste omgang 39:05
36,07 km/t
Langsomste omgang 39:05
36,07 km/t
Deltager (#9)
Frederik Bjørn Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 15 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 39:05 36,07 km/t 39:05 10:14:05
 
Andre resultater for Frederik Bjørn
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM382:35:15
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM52:27:02
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM923:17:09
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM1101:21:17
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM11326:22
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM52:57:46
CK Djurs 202111,8 KM122:51:21
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM52:53:49
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM62:04:48,91
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM21:51:01
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM33:24:41
Herning City Gadeløbet 20201,8 KM191:20:43
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM92:47:04
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM223:20:00
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM21:49:59
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM1119:44,95
CK Aarhus18,2 KM42:55:42
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter533:45
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM31:33:13
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM21:51:59
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM71:37:45
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM91:54:38
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM61:42:42
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM82:06:56
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM171:49:11
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM21:46:03
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM31:32:28
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM21:53:13
Integoløbet Hedensted 11,23 KM61:52:26
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM1312:45
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM729:40
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM51:45:09
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM42:04:49
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM151:54:37
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM71:52:55
Randers Bike Week #44,2 KM121:10:08
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM75:52:09
Randers Bike Week #312,4 KM81:57:38
Randers Bike Week #215,5 KM92:09:07
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1935:16
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM121:32:42
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM1719:58
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM21:54:18
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM2321:29
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM201:50:16
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM211:45:20
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM251:55:41
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM132:00:27
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk