Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)

Results

Henrik Nielsen
Cycling West
Resultat

Efter tidsgrænse


Distance H40
Omgange 3
Detaljer
Distance i alt 70,5 km
Distance (omgang) 23,5 km
Gennemsnit omgang 39:39
35,56 km/t
Hurtigste omgang 38:42
36,43 km/t
Langsomste omgang 40:45
34,59 km/t
Deltager (#74)
Henrik Nielsen
Cycling West
Danmark
Mand, 52 år (56 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 40:45 34,59 km/t 40:45 12:10:45
Omgang 2 38:42 36,43 km/t 1:19:28 12:49:28
Omgang 3 39:29 35,70 km/t 1:58:57 13:28:57
 
Omgangstider
Andre resultater for Henrik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM22:12:09
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM101:45:01
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM1748:12
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM1416:45
Bent Pedersen Cup 2022 #2 Tjæreborg50 KM21:19:04
Bent Pedersen Cup 2022 #1 Varde48 KM21:15:46
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 550 KM51:13:18
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM142:00:03
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM112:22:11
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 449,2 KM21:17:45
Vejle CK 202113 KM82:44:40
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM11,26 KM172:16:31
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM252:46:49
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM2659:50
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM2715:37
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 346,4 KM11:08:49
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 211,6 KM11:08:23
ABC Linjeløb 202117,6 KM122:30:15,77
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM91:50:43,47
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM102:22:17,51
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM544:30
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM102:41:00,38
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM51:28:13
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM212:02:56
Herning JFM TT 202027 KM739:12
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM211:56:19
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM131:53:46
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM262:45:55
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM850:19
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM915:27
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM22:22:44
Hobro løbet 201925,3 KM42:32:19
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM12:32:43
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM82:14:57
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM538:13,15
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM236:35,30
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM72:23:15
CK Aarhus18,2 KM73:15:56
Randers Bike Week #312,4 KM132:39:17
Randers Bike Week #312,4 KM262:39:17
Randers Bike Week #215,4 KM153:05:48
Randers Bike Week #215,4 KM323:05:48
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM515:02
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1015:02
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM132:35:56
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM51:58:20
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM32:20:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM312:20:19
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM132:06:38
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM12:21:13
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM12:09:26
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM62:21:35
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM72:00:16
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM51:45:52
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM222:23:18
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM71:59:40
Integoløbet Hedensted 11,23 KM82:06:54
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM51:43:18
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM42:35:34
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM272:18:29
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM152:28:09
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM202:03:01
Randers Bike Week #44,2 KM121:10:32
Randers Bike Week #44,2 KM261:10:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM117:42:44
Randers Bike Week #312,4 KM142:22:51
Randers Bike Week #312,4 KM42:22:51
Randers Bike Week #215,5 KM243:34:47
Randers Bike Week #27 KM123:34:47
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM2234:37
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1034:37
Fredercia Master DM (DCU) 14,2 KM272:36:59
Fredericia Master DM ENKELTSTART (DCU) 26,4 KM838:37
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM122:34:34
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM32:23:03
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM643:09
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM362:14:52
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM392:16:34
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM282:11:52
Frederikshøj6,3 KM21:00:25
CK Djurs 201819,7 KM11:58:24
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM231:57:44
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM71:54:54
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM12:09:32
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM82:32:25
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomasdegn@privat.dk