Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:45:03 |
Nettotid | 2:45:03 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:00:00 |
Dato | 29. september 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 110 km |
Distance (omgang) | 27,5 km |
Gennemsnit omgang | 41:16 39,98 km/t |
Hurtigste omgang | 38:44 42,60 km/t |
Langsomste omgang | 43:20 38,07 km/t |
Deltager (#172)
Kasper Andersen | |
Cykleklubben Fix Rødovre | |
Danmark | |
Mand, 16 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 38:44 | 42,60 km/t | 38:44 | 10 | 13:38:44 | |||
Omgang 2 | 40:20 | 40,91 km/t | 1:19:04 | 15 | 14:19:04 | |||
Omgang 3 | 42:41 | 38,65 km/t | 2:01:45 | 6 | 15:01:45 | |||
Omgang 4 | 43:20 | 38,07 km/t | 2:45:05 | 16 | 15:45:05 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Kasper
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tour De Charlottenlund 2023 - OCC | 21-08-2023 | - | 23 | 30 omgange | 1:08:15,16 | 0,00 km/t | - min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 15 | 3:14:03,21 | 3:14:03,21 | 44,62 km/t | 1:20 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 16 | 29:23,44 | 29:23,44 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 7 | 8 omgange | 1:32:23 | 44,68 km/t | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 7 | 4 omgange | 2:30:07 | 44,12 km/t | 1:21 min/km |
Herning City Gadeløbet 2020 | 18-09-2020 | 1,8 KM | 24 | 33 omgange | 1:20:43 | 44,15 km/t | 1:21 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 12 | 9 omgange | 2:26:39 | 43,08 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 7 omgange | 2:47:57 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 2 | 0:00 | 6:30:48 | 2,40 km/t | 25:03 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 2 | 8 omgange | 2:28:49 | 39,99 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 1 | 10 omgange | 1:00:04 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 1 | 10 omgange | 1:00:04 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 10 | 14:15 | 14:15 | 44,62 km/t | 1:20 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 4 | 7 omgange | 2:42:21 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 4 | 9 omgange | 2:43:48 | 40,88 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 27 | 8 omgange | 3:02:05 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 17 | 14:24 | 14:24 | 44,12 km/t | 1:21 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 3 | 5 omgange | 2:50:26 | 40,48 km/t | 1:28 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 4 | 11 omgange | 2:21:15 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 22 | 4 omgange | 2:22:34 | 42,59 km/t | 1:24 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 16 | 5 omgange | 2:53:57 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 16 | 11 omgange | 1:10:08 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 2 | 0:00 | 5:48:02 | 0,72 km/t | 1:22:51 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 1 | 6 omgange | 1:56:59 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 8 | 5 omgange | 2:06:58 | 36,62 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 12 | 15 omgange | 34:05 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 17 | 6 omgange | 2:04:38 | 34,95 km/t | 1:43 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 1 | 3 omgange | 1:54:17 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 8 | 5 omgange | 1:50:14 | 38,64 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 4 | 3 omgange | 1:41:31 | 42,20 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 7 | 5 omgange | 1:50:06 | 39,23 km/t | 1:31 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: vmj@stofanet.dk