FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)

Resultater

Frederik Lund
Team OK Kvickly Odder
Resultat

15 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 15
Samlet tid 3:07:55
Nettotid 3:07:55
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 48 af 49
Mænd 30 af 49
Detaljer
Distance i alt 129 km
Distance (omgang) 8,6 km
Gennemsnit omgang 12:31
41,18 km/t
Hurtigste omgang 11:27
45,00 km/t
Langsomste omgang 15:59
32,28 km/t
Deltager (#38)
Frederik Lund
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 20 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 12:51 40,16 km/t 12:51 47 11:07:51
Omgang 2 13:27 38,36 km/t 26:18 43 11:21:18
Omgang 3 11:28 45,00 km/t 37:46 40 11:32:46
Omgang 4 11:49 43,67 km/t 49:35 35 11:44:35
Omgang 5 11:58 43,12 km/t 1:01:33 46 11:56:33
Omgang 6 12:31 41,23 km/t 1:14:04 45 12:09:04
Omgang 7 11:43 44,04 km/t 1:25:47 47 12:20:47
Omgang 8 11:47 43,79 km/t 1:37:34 48 12:32:34
Omgang 9 16:00 32,25 km/t 1:53:34 49 12:48:34
Omgang 10 12:48 40,31 km/t 2:06:22 49 13:01:22
Omgang 11 12:25 41,56 km/t 2:18:47 49 13:13:47
Omgang 12 12:23 41,67 km/t 2:31:10 48 13:26:10
Omgang 13 12:11 42,35 km/t 2:43:21 48 13:38:21
Omgang 14 12:10 42,41 km/t 2:55:31 48 13:50:31
Omgang 15 12:25 41,56 km/t 3:07:56 48 14:02:56
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:25:11
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:29:23
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:42:05
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:18:18
CK Djurs 201819,7 KM3:45:31
Frederikshøj6,3 KM1:31:56
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:26
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:35:12
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM41:15
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:44:12
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:41:19
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:03
Skive Gadeløb (DCU) -1:11:15
Herning City Gadeløbet 1,8 KM1:17:41
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:43
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:54:57
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM4:01:59
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:38
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:15:44
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:48
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:47:55
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:10
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:43:57
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM52:11
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM36:00
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:45
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:21:10
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:53
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:07
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:05:39
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: JensLausten@msn.com