FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)

Resultater

Frederik Muff
Team AURA Energi - CK Aarhus
Resultat

15 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 15
Samlet tid 3:07:55
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 32 af 49
Mænd 30 af 49
Detaljer
Distance i alt 129 km
Distance (omgang) 8,6 km
Gennemsnit omgang 12:31
41,19 km/t
Hurtigste omgang 11:29
44,93 km/t
Langsomste omgang 15:57
32,33 km/t
Deltager (#13)
Frederik Muff
Team AURA Energi - CK Aarhus
Danmark
Mand, 25 år (26 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 12:47 40,37 km/t 12:47 22 11:07:47
Omgang 2 13:30 38,22 km/t 26:17 33 11:21:17
Omgang 3 11:29 44,93 km/t 37:46 39 11:32:46
Omgang 4 11:49 43,67 km/t 49:35 34 11:44:35
Omgang 5 11:54 43,36 km/t 1:01:29 31 11:56:29
Omgang 6 12:33 41,12 km/t 1:14:02 38 12:09:02
Omgang 7 11:42 44,10 km/t 1:25:44 39 12:20:44
Omgang 8 11:48 43,73 km/t 1:37:32 39 12:32:32
Omgang 9 15:58 32,32 km/t 1:53:30 39 12:48:30
Omgang 10 12:49 40,26 km/t 2:06:19 35 13:01:19
Omgang 11 12:26 41,50 km/t 2:18:45 36 13:13:45
Omgang 12 12:24 41,61 km/t 2:31:09 32 13:26:09
Omgang 13 12:10 42,41 km/t 2:43:19 33 13:38:19
Omgang 14 12:12 42,30 km/t 2:55:31 42 13:50:31
Omgang 15 12:24 41,61 km/t 3:07:55 32 14:02:55
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:45:34
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:25:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:29:23
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM4:45:29
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:42:05
CK Djurs 201819,7 KM3:48:08
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:30:47
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:11
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:51
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM37:15
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:35:13
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM29:44
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
Herning City Gadeløbet 1,8 KM1:17:50
Skive Gadeløb (DCU) -1:11:17
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:35:27
Aalborg Gadeløb (DCU)2300 Meter1:14:49
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:48
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:21
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:47:05
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:12:55
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: JensLausten@msn.com