FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)

Resultater

Victor Johannsen
TEAM EURO-VENT
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 4
Samlet tid 1:01:50
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 30 af 46
Mænd 29 af 46
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 34,4 km
Distance (omgang) 8,6 km
Gennemsnit omgang 15:27
33,37 km/t
Hurtigste omgang 14:49
34,80 km/t
Langsomste omgang 16:08
31,97 km/t
Deltager (#65)
Victor Johannsen
Victor Johannsen
TEAM EURO-VENT
Danmark
Mand, 12 år (13 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 14:49 34,83 km/t 14:49 28 08:14:49
Omgang 2 15:13 33,91 km/t 30:02 27 08:30:02
Omgang 3 15:40 32,94 km/t 45:42 28 08:45:42
Omgang 4 16:08 31,98 km/t 1:01:50 29 09:01:50
 
Omgangstider
Andre resultater for Victor
ArrangementDistanceNettotid
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 14,5 KM37:04
Stevens Cross Cup 2017/18 - #1-31:48
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 24,5 KM38:01
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 3-42:07
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 45 KM48:26
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 54 KM37:32
Champagneløbet 20175 KM24:00
Stevens Cross Cup 2017/18 - #2-25:28
Stevens Cross Cup 2017/18 - #31,45 KM27:22
Stevens Cross Cup 2017/18 - #41,85 KM23:52
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM45:20
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM54:27
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM43:22
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM53:22
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:04:12
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM35:16
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM51:05
CK Djurs 201814,1 KM49:52
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM55:04
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:38
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM55:30
Snejbjerg JFM TT 10,5 KM18:55
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM42:37
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 11,3 KM19:52
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM47:48
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM54:51
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM21:59
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM21:59
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -20:21
Randers Bike Week #215,5 KM1:05:37
Randers Bike Week #215,5 KM1:05:37
Randers Bike Week #312,4 KM50:08
Randers Bike Week #312,4 KM50:08
Randers Bike Week #44,2 KM47:28
Randers Bike Week #44,2 KM47:28
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM42:39
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM3:04:59
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Herning City Gadeløbet 1,6 KM26:36
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:01:26
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:28:26
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM58:24
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM29:57
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM28:17
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM25:05
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM26:52
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2018/19)6 KM47:52
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup1,5 KM26:53
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM33:30
Allbike CX cup #2 Silkeborg-27:10
Champagneløbet 20185 KM25:08
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter34:23
Allbike CX cup #5 Viborg-26:16
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:21:09
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1:04:09
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:16:03
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:19:33
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:34
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:07:18
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:27:25
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:08:19
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:10:24
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:49
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM1:02:31
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:20:45
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:04:14
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:59
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:59
Randers Bike Week #25,7 KM1:23:18
Randers Bike Week #25,7 KM1:23:18
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM59:29
Randers Bike Week #415,5 KM1:23:03
Randers Bike Week #415,5 KM1:23:03
CK Aarhus7,7 KM1:11:25
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM24:20,46
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM26:11,88
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:00:14
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm)-22:22
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: JensLausten@msn.com