FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)

Resultater

Jonas Andersen
Odder Cykel Klub
Resultat

12 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 12
Samlet tid 2:31:16
Nettotid 2:31:16
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 12 af 25
Mænd 3 af 25
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 103,2 km
Distance (omgang) 8,6 km
Gennemsnit omgang 12:36
40,93 km/t
Hurtigste omgang 12:03
42,79 km/t
Langsomste omgang 13:04
39,45 km/t
Deltager (#28)
Jonas Andersen
Odder Cykel Klub
Danmark
Mand, 21 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 12:21 41,78 km/t 12:21 8 11:03:21
Omgang 2 12:36 40,95 km/t 24:57 10 11:15:57
Omgang 3 12:17 42,01 km/t 37:14 13 11:28:14
Omgang 4 12:04 42,76 km/t 49:18 11 11:40:18
Omgang 5 12:19 41,89 km/t 1:01:37 17 11:52:37
Omgang 6 12:35 41,01 km/t 1:14:12 8 12:05:12
Omgang 7 12:56 39,90 km/t 1:27:08 10 12:18:08
Omgang 8 12:36 40,95 km/t 1:39:44 10 12:30:44
Omgang 9 13:05 39,44 km/t 1:52:49 8 12:43:49
Omgang 10 12:50 40,21 km/t 2:05:39 12 12:56:39
Omgang 11 12:45 40,47 km/t 2:18:24 9 13:09:24
Omgang 12 12:53 40,05 km/t 2:31:17 12 13:22:17
 
Omgangstider
Andre resultater for Jonas
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:03:08
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:26:15
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:57:42
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:22:46
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:35
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:47
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:47
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:28:17
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM9:29:22
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:24:36
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:49:07
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:41
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:59:25
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:58:51
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:10:03
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:25
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:30:14
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:13
Randers Bike Week #215,4 KM2:39:08
Randers Bike Week #215,4 KM2:39:08
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:21:14
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:36
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:35
CK Aarhus18,2 KM2:58:53
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:16:29
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:35:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: JensLausten@msn.com