FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)

FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)

Results

Peter Friis Løfstedt
Team Herning CK Junior PB Look
Resultat

11 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 11
Samlet tid 2:21:28
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 7 af 41
Mænd 7 af 41
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 94,6 km
Distance (omgang) 8,6 km
Gennemsnit omgang 12:51
40,12 km/t
Hurtigste omgang 11:41
44,16 km/t
Langsomste omgang 16:06
32,03 km/t
Deltager (#13)
Peter Friis Løfstedt
Team Herning CK Junior PB Look
Danmark
Mand, 18 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 16:06 32,03 km/t 16:06 9 11:58:06
Omgang 2 12:09 42,44 km/t 28:16 11 12:10:16
Omgang 3 11:41 44,16 km/t 39:57 9 12:21:57
Omgang 4 12:03 42,80 km/t 52:00 1 12:34:00
Omgang 5 12:22 41,68 km/t 1:04:23 6 12:46:23
Omgang 6 12:12 42,27 km/t 1:16:35 6 12:58:35
Omgang 7 12:30 41,26 km/t 1:29:06 6 13:11:06
Omgang 8 13:11 39,13 km/t 1:42:17 8 13:24:17
Omgang 9 13:16 38,89 km/t 1:55:33 10 13:37:33
Omgang 10 13:00 39,66 km/t 2:08:34 8 13:50:34
Omgang 11 12:54 39,96 km/t 2:21:28 7 14:03:28
 
Omgangstider
Andre resultater for Peter Friis
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM311:14:36
Randers Bike Week #312,4 KM153:07:10
Randers Bike Week #312,4 KM323:07:10
Randers Bike Week #215,4 KM293:30:09
Randers Bike Week #215,4 KM163:30:09
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1614:37
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM2014:37
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-344:10:33
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM232:51:12
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM162:32:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM92:46:38
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM113:07:35
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM82:51:17
Integoløbet Hedensted 11,23 KM12:14:52
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM42:50:12
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM192:18:11
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM102:56:32
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM132:27:02
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1134:57
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM732:32
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM13:13:17
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM1142:30
CK Djurs 201819,7 KM52:59:49
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM142:46:12
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: JensLausten@msn.com