Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Results

Team ABC Junior
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Samlet tid 2:05:06
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 13
Hold
Team ABC Junior
8 deltagere, 8 mænd
Team ABC Junior
Startnummer Navn Omgange Gennemsnit
103 Benjamin Hertz 16 omgange 2:24 /39,80 km/t
104 Peter Busk 16 omgange 2:25 /39,65 km/t
105 Jeff Hudlebusch 16 omgange 2:39 /36,17 km/t
106 Mads Rasmussen 16 omgange 2:24 /39,75 km/t
107 Joshua Amos Gudnitz 16 omgange 2:25 /39,72 km/t
108 Oliver Wulff Frederiksen 16 omgange 2:24 /39,85 km/t
109 Kasper Viberg Søgaard 16 omgange 2:24 /39,77 km/t
110 Frederik Egehus 16 omgange 2:25 /39,70 km/t
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Deltager Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 Oliver Wulff Frederiksen 3:09 3:09 1 18:03:09
Omgang 1 Kasper Viberg Søgaard 3:10 30,24 km/t 6:20 7 18:03:10
Omgang 2 Joshua Amos Gudnitz 3:09 30,33 km/t 9:30 2 18:03:09
Omgang 3 Frederik Egehus 3:12 30,00 km/t 12:42 10 18:03:12
Omgang 4 Peter Busk 3:10 30,25 km/t 15:52 3 18:03:10
Omgang 5 Benjamin Hertz 3:10 30,25 km/t 19:03 2 18:03:10
Omgang 6 Mads Rasmussen 3:10 30,21 km/t 22:13 5 18:03:10
Omgang 7 Jeff Hudlebusch 3:12 29,88 km/t 25:26 4 18:03:12
Omgang 8 Oliver Wulff Frederiksen 2:21 40,71 km/t 27:47 6 18:05:31
Omgang 9 Joshua Amos Gudnitz 2:19 41,23 km/t 30:07 2 18:05:29
Omgang 10 Peter Busk 2:18 41,57 km/t 32:26 2 18:05:28
Omgang 11 Benjamin Hertz 2:21 40,69 km/t 34:47 3 18:05:31
Omgang 12 Kasper Viberg Søgaard 2:20 40,86 km/t 37:08 3 18:05:31
Omgang 13 Mads Rasmussen 2:21 40,72 km/t 39:30 2 18:05:32
Omgang 14 Frederik Egehus 2:25 39,56 km/t 41:55 5 18:05:37
Omgang 15 Jeff Hudlebusch 2:25 39,70 km/t 44:20 3 18:05:37
Omgang 16 Peter Busk 2:23 40,11 km/t 46:44 5 18:07:52
Omgang 17 Joshua Amos Gudnitz 2:22 40,33 km/t 49:07 4 18:07:52
Omgang 18 Oliver Wulff Frederiksen 2:20 40,86 km/t 51:28 3 18:07:52
Omgang 19 Kasper Viberg Søgaard 2:21 40,79 km/t 53:49 2 18:07:52
Omgang 20 Benjamin Hertz 2:18 41,46 km/t 56:08 2 18:07:50
Omgang 21 Mads Rasmussen 2:20 41,05 km/t 58:28 2 18:07:52
Omgang 22 Frederik Egehus 2:23 40,08 km/t 1:00:52 4 18:08:01
Omgang 23 Jeff Hudlebusch 2:23 40,26 km/t 1:03:15 3 18:08:00
Omgang 24 Benjamin Hertz 2:31 38,02 km/t 1:05:47 5 18:10:22
Omgang 25 Oliver Wulff Frederiksen 2:28 38,87 km/t 1:08:15 4 18:10:20
Omgang 26 Mads Rasmussen 2:30 38,26 km/t 1:10:45 5 18:10:23
Omgang 27 Joshua Amos Gudnitz 2:24 39,84 km/t 1:13:10 2 18:10:17
Omgang 28 Peter Busk 2:27 39,16 km/t 1:15:37 2 18:10:19
Omgang 29 Kasper Viberg Søgaard 2:24 39,97 km/t 1:18:01 2 18:10:16
Omgang 30 Jeff Hudlebusch 2:25 39,62 km/t 1:20:26 4 18:10:26
Omgang 31 Frederik Egehus 2:25 39,62 km/t 1:22:52 3 18:10:26
Omgang 32 Kasper Viberg Søgaard 2:27 38,96 km/t 1:25:20 4 18:12:44
Omgang 33 Joshua Amos Gudnitz 2:26 39,37 km/t 1:27:46 3 18:12:43
Omgang 34 Peter Busk 2:24 39,90 km/t 1:30:10 3 18:12:44
Omgang 35 Oliver Wulff Frederiksen 2:25 39,68 km/t 1:32:35 3 18:12:45
Omgang 36 Benjamin Hertz 2:26 39,44 km/t 1:35:02 4 18:12:48
Omgang 37 Mads Rasmussen 2:24 39,75 km/t 1:37:26 4 18:12:47
Omgang 38 Jeff Hudlebusch 2:26 39,32 km/t 1:39:53 4 18:12:52
Omgang 39 Frederik Egehus 2:26 39,43 km/t 1:42:19 4 18:12:52
Omgang 40 Joshua Amos Gudnitz 2:30 38,20 km/t 1:44:50 3 18:15:14
Omgang 41 Peter Busk 2:27 39,03 km/t 1:47:17 3 18:15:11
Omgang 42 Kasper Viberg Søgaard 2:31 37,92 km/t 1:49:49 4 18:15:16
Omgang 43 Oliver Wulff Frederiksen 2:30 38,32 km/t 1:52:20 4 18:15:15
Omgang 44 Mads Rasmussen 2:31 38,14 km/t 1:54:51 4 18:15:18
Omgang 45 Benjamin Hertz 2:27 38,94 km/t 1:57:19 2 18:15:16
Omgang 46 Jeff Hudlebusch 2:29 38,43 km/t 1:59:48 4 18:15:22
Omgang 47 Frederik Egehus 2:29 38,61 km/t 2:02:18 3 18:15:21
Omgang 48 Peter Busk 2:33 37,51 km/t 2:04:51 6 18:17:45
Omgang 49 Joshua Amos Gudnitz 2:26 39,26 km/t 2:07:18 3 18:17:40
Omgang 50 Oliver Wulff Frederiksen 2:25 39,54 km/t 2:09:44 4 18:17:41
Omgang 51 Benjamin Hertz 2:25 39,72 km/t 2:12:09 4 18:17:41
Omgang 52 Kasper Viberg Søgaard 2:25 39,51 km/t 2:14:34 3 18:17:42
Omgang 53 Mads Rasmussen 2:23 40,23 km/t 2:16:58 3 18:17:42
Omgang 54 Frederik Egehus 2:25 39,65 km/t 2:19:23 4 18:17:47
Omgang 55 Jeff Hudlebusch 2:31 38,03 km/t 2:21:54 4 18:17:54
Omgang 56 Joshua Amos Gudnitz 2:27 38,99 km/t 2:24:22 4 18:20:08
Omgang 57 Benjamin Hertz 2:27 39,15 km/t 2:26:49 4 18:20:08
Omgang 58 Oliver Wulff Frederiksen 2:27 39,07 km/t 2:29:17 3 18:20:09
Omgang 59 Mads Rasmussen 2:22 40,53 km/t 2:31:39 3 18:20:04
Omgang 60 Kasper Viberg Søgaard 2:25 39,57 km/t 2:34:04 3 18:20:07
Omgang 61 Peter Busk 2:26 39,26 km/t 2:36:31 4 18:20:11
Omgang 62 Frederik Egehus 2:24 39,84 km/t 2:38:56 4 18:20:11
Omgang 63 Jeff Hudlebusch 3:10 30,17 km/t 2:42:07 4 18:21:05
Omgang 64 Mads Rasmussen 2:31 37,99 km/t 2:44:38 4 18:22:35
Omgang 65 Kasper Viberg Søgaard 2:27 38,99 km/t 2:47:06 4 18:22:35
Omgang 66 Benjamin Hertz 2:28 38,74 km/t 2:49:35 4 18:22:37
Omgang 67 Joshua Amos Gudnitz 2:27 39,04 km/t 2:52:02 4 18:22:36
Omgang 68 Oliver Wulff Frederiksen 2:26 39,32 km/t 2:54:29 4 18:22:35
Omgang 69 Frederik Egehus 2:27 39,14 km/t 2:56:56 4 18:22:38
Omgang 70 Peter Busk 2:28 38,86 km/t 2:59:24 4 18:22:40
Omgang 71 Jeff Hudlebusch 3:21 28,57 km/t 3:02:46 4 18:24:26
Omgang 72 Oliver Wulff Frederiksen 2:32 37,88 km/t 3:05:18 4 18:25:07
Omgang 73 Kasper Viberg Søgaard 2:29 38,65 km/t 3:07:47 4 18:25:04
Omgang 74 Mads Rasmussen 2:29 38,65 km/t 3:10:16 3 18:25:04
Omgang 75 Joshua Amos Gudnitz 2:28 38,67 km/t 3:12:45 3 18:25:05
Omgang 76 Benjamin Hertz 2:33 37,49 km/t 3:15:18 4 18:25:10
Omgang 77 Frederik Egehus 2:32 37,78 km/t 3:17:51 4 18:25:11
Omgang 78 Peter Busk 2:30 38,17 km/t 3:20:22 4 18:25:11
Omgang 79 Kasper Viberg Søgaard 2:27 38,98 km/t 3:22:49 4 18:27:32
Omgang 80 Mads Rasmussen 2:30 38,25 km/t 3:25:20 4 18:27:35
Omgang 81 Joshua Amos Gudnitz 2:22 40,53 km/t 3:27:42 4 18:27:27
Omgang 82 Oliver Wulff Frederiksen 2:21 40,78 km/t 3:30:03 4 18:27:28
Omgang 83 Benjamin Hertz 2:19 41,17 km/t 3:32:23 4 18:27:30
Omgang 84 Peter Busk 2:23 40,05 km/t 3:34:47 4 18:27:34
Omgang 85 Frederik Egehus 2:25 39,63 km/t 3:37:12 4 18:27:36
Omgang 86 Joshua Amos Gudnitz 2:20 40,96 km/t 3:39:33 4 18:29:47
Omgang 87 Oliver Wulff Frederiksen 2:22 40,39 km/t 3:41:56 4 18:29:51
Omgang 88 Benjamin Hertz 2:22 40,46 km/t 3:44:18 4 18:29:53
Omgang 89 Kasper Viberg Søgaard 2:23 40,26 km/t 3:46:41 4 18:29:55
Omgang 90 Peter Busk 2:23 40,09 km/t 3:49:05 4 18:29:58
Omgang 91 Mads Rasmussen 2:21 40,61 km/t 3:51:27 4 18:29:57
Omgang 92 Frederik Egehus 2:22 40,54 km/t 3:53:49 4 18:29:58
Omgang 93 Joshua Amos Gudnitz 2:29 38,58 km/t 3:56:18 4 18:32:17
Omgang 94 Oliver Wulff Frederiksen 2:24 39,92 km/t 3:58:42 4 18:32:15
Omgang 95 Benjamin Hertz 2:26 39,36 km/t 4:01:09 4 18:32:19
Omgang 96 Kasper Viberg Søgaard 2:27 39,08 km/t 4:03:36 4 18:32:22
Omgang 97 Mads Rasmussen 2:24 39,83 km/t 4:06:01 4 18:32:21
Omgang 98 Peter Busk 2:26 39,33 km/t 4:08:27 4 18:32:24
Omgang 99 Frederik Egehus 2:26 39,27 km/t 4:10:54 4 18:32:25
Omgang 100 Oliver Wulff Frederiksen 2:31 37,92 km/t 4:13:26 4 18:34:47
Omgang 101 Joshua Amos Gudnitz 2:28 38,69 km/t 4:15:55 4 18:34:46
Omgang 102 Benjamin Hertz 2:26 39,24 km/t 4:18:21 4 18:34:46
Omgang 103 Mads Rasmussen 2:26 39,40 km/t 4:20:48 4 18:34:48
Omgang 104 Kasper Viberg Søgaard 2:27 38,95 km/t 4:23:15 4 18:34:50
Omgang 105 Peter Busk 2:26 39,39 km/t 4:25:42 4 18:34:51
Omgang 106 Frederik Egehus 2:26 39,23 km/t 4:28:08 4 18:34:52
Omgang 107 Joshua Amos Gudnitz 2:23 40,19 km/t 4:30:32 4 18:37:09
Omgang 108 Benjamin Hertz 2:24 39,90 km/t 4:32:56 4 18:37:10
Omgang 109 Oliver Wulff Frederiksen 2:23 40,25 km/t 4:35:19 4 18:37:10
Omgang 110 Mads Rasmussen 2:24 39,95 km/t 4:37:43 4 18:37:12
Omgang 111 Kasper Viberg Søgaard 2:23 40,04 km/t 4:40:07 4 18:37:14
Omgang 112 Peter Busk 2:22 40,34 km/t 4:42:30 4 18:37:13
Omgang 113 Frederik Egehus 2:24 39,84 km/t 4:44:55 4 18:37:16
Omgang 114 Joshua Amos Gudnitz 2:21 40,63 km/t 4:47:16 4 18:39:31
Omgang 115 Benjamin Hertz 2:21 40,80 km/t 4:49:38 4 18:39:31
Omgang 116 Oliver Wulff Frederiksen 2:20 40,91 km/t 4:51:58 4 18:39:31
Omgang 117 Mads Rasmussen 2:22 40,49 km/t 4:54:21 4 18:39:34
Omgang 118 Peter Busk 2:20 41,07 km/t 4:56:41 4 18:39:34
Omgang 119 Kasper Viberg Søgaard 2:19 41,28 km/t 4:59:00 4 18:39:34
Omgang 120 Frederik Egehus 2:20 40,87 km/t 5:01:21 4 18:39:37
Omgang 121 Joshua Amos Gudnitz 2:18 41,47 km/t 5:03:40 4 18:41:49
Omgang 122 Oliver Wulff Frederiksen 2:11 43,90 km/t 5:05:51 4 18:41:42
Omgang 123 Benjamin Hertz 2:14 42,98 km/t 5:08:05 4 18:41:45
Omgang 124 Kasper Viberg Søgaard 2:13 43,08 km/t 5:10:19 4 18:41:47
Omgang 125 Peter Busk 2:20 41,07 km/t 5:12:39 4 18:41:54
Omgang 126 Mads Rasmussen 2:14 42,86 km/t 5:14:54 4 18:41:48
Omgang 127 Frederik Egehus 2:15 42,57 km/t 5:17:09 4 18:41:53
 
Omgangstider
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.