Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Results

Herning CK
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U13
Samlet tid 33:53
Hold
Herning CK
8 deltagere, 8 mænd
Herning CK
Startnummer Navn Omgange Gennemsnit
7 Jacob Kvistgaard 4 omgange 3:12 /29,89 km/t
9 Nikolaj Ankerstjerne Klausen 4 omgange 2:48 /34,25 km/t
10 Viktor Marinussen 4 omgange 2:54 /33,00 km/t
11 Karl-Aksel Tilly 4 omgange 2:48 /34,21 km/t
12 Mikkel Vase 4 omgange 3:12 /29,92 km/t
13 Carl Emil Just Pedersen 4 omgange 2:53 /33,25 km/t
36 Casper Agerskov Kloster Rasmussen 4 omgange 3:14 /29,62 km/t
39 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen 4 omgange 3:13 /29,78 km/t
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Deltager Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 Nikolaj Ankerstjerne Klausen 3:07 30,65 km/t 3:07 8 14:03:07
Omgang 2 Viktor Marinussen 3:11 30,13 km/t 6:19 8 14:03:11
Omgang 3 Mikkel Vase 3:26 27,96 km/t 9:45 3 14:03:26
Omgang 4 Jacob Kvistgaard 3:28 27,69 km/t 13:13 2 14:03:28
Omgang 5 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen 3:20 28,67 km/t 16:34 2 14:03:20
Omgang 6 Karl-Aksel Tilly 3:10 30,18 km/t 19:44 1 14:03:10
Omgang 7 Casper Agerskov Kloster Rasmussen 3:24 28,12 km/t 23:09 1 14:03:24
Omgang 8 Carl Emil Just Pedersen 3:12 29,95 km/t 26:22 1 14:03:12
Omgang 9 Nikolaj Ankerstjerne Klausen 2:36 36,69 km/t 28:59 1 14:05:44
Omgang 10 Karl-Aksel Tilly 2:37 36,56 km/t 31:36 1 14:05:48
Omgang 11 Viktor Marinussen 2:44 35,04 km/t 34:20 1 14:05:55
Omgang 12 Carl Emil Just Pedersen 2:43 35,25 km/t 37:04 1 14:05:55
Omgang 13 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen 3:08 30,55 km/t 40:12 1 14:06:29
Omgang 14 Casper Agerskov Kloster Rasmussen 3:05 31,09 km/t 43:18 1 14:06:30
Omgang 15 Mikkel Vase 3:06 30,89 km/t 46:24 1 14:06:32
Omgang 16 Jacob Kvistgaard 3:01 31,81 km/t 49:25 1 14:06:29
Omgang 17 Nikolaj Ankerstjerne Klausen 2:47 34,46 km/t 52:12 1 14:08:32
Omgang 18 Karl-Aksel Tilly 2:43 35,24 km/t 54:56 1 14:08:31
Omgang 19 Viktor Marinussen 2:54 33,05 km/t 57:50 1 14:08:49
Omgang 20 Carl Emil Just Pedersen 2:49 34,04 km/t 1:00:39 1 14:08:44
Omgang 21 Jacob Kvistgaard 3:10 30,25 km/t 1:03:50 1 14:09:39
Omgang 22 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen 3:12 29,85 km/t 1:07:03 1 14:09:42
Omgang 23 Casper Agerskov Kloster Rasmussen 3:13 29,76 km/t 1:10:16 1 14:09:43
Omgang 24 Mikkel Vase 3:14 29,67 km/t 1:13:30 1 14:09:46
Omgang 25 Karl-Aksel Tilly 2:41 35,65 km/t 1:16:12 1 14:11:13
Omgang 26 Nikolaj Ankerstjerne Klausen 2:40 35,86 km/t 1:18:53 1 14:11:12
Omgang 27 Carl Emil Just Pedersen 2:48 34,26 km/t 1:21:41 1 14:11:33
Omgang 28 Viktor Marinussen 2:48 34,23 km/t 1:24:29 1 14:11:38
Omgang 29 Jacob Kvistgaard 3:11 30,11 km/t 1:27:40 1 14:12:50
Omgang 30 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen 3:11 30,13 km/t 1:30:51 1 14:12:53
Omgang 31 Casper Agerskov Kloster Rasmussen 3:14 29,67 km/t 1:34:06 1 14:12:57
Omgang 32 Mikkel Vase 3:03 31,37 km/t 1:37:09 1 14:12:50
 
Omgangstider
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.