Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb
Klassement
Info
Startliste
Etaperesultat
Klassement
Leaderboard
Info
Startliste
Etaperesultat
Resultat
Klassement
Leaderboard
Leaders
TDH - 2 Gadeløb
TOUR DE HIMMELFART
TDH - 1 Linjeløb
TDH - 2 Gadeløb
TDH - 3 Enkeltstart
TDH - 4 Kriterium
TDH - 5 Kongeetape
U19
U19P
U17
U17P
U16
U15
U15P
U14
U13
U13P
U11
U11P
Kategori
Overblik
Førertrøje
Pointtrøje
Bakketrøje
Teams
Plac.
Tid
Efter #1
Rytter
Land
UCI-ID
Klub
Point
1
38:28
Mathias Daniel Harbison-Hansen (163)
Roskilde CR
DEN
10050763417
Roskilde CR
Roskilde C.
0
Point
0
2
1:47:58
+1:09:30
Luis Carl Jørgensen (150)
Roskilde CR
DEN
10036118235
Roskilde CR
Roskilde C.
0
Point
0
3
1:48:02
+1:09:34
Koert Van Oosten (639)
Cervélo-GOODZO (Holland)
NED
1800181
Cervélo-GOODZO (Holland)
Cervélo-GO.
0
Point
0
4
1:48:10
+1:09:42
Tobias Lund Andresen (137)
CK Fix
DEN
10048292745
CK Fix
CK Fix
1
Point
1
5
1:48:12
+1:09:44
Emil Schandorff Iwersen (136)
Roskilde CR
DEN
10043846206
Roskilde CR
Roskilde C.
0
Point
0
6
1:48:12
+1:09:44
Kasper Andersen (138)
CK Fix
DEN
10053827506
CK Fix
CK Fix
0
Point
0
7
1:48:17
+1:09:49
Boris Romers (637)
Cervélo-GOODZO (Holland)
NED
1800357
Cervélo-GOODZO (Holland)
Cervélo-GO.
3
Point
3
8
1:48:21
+1:09:53
Frederik Erringsø (141)
Roskilde CR
DEN
10036125814
Roskilde CR
Roskilde C.
0
Point
0
9
1:48:24
+1:09:56
Robin Oriens (655)
Acrog-Balen BC (Belgien)
BEL
1800092
Acrog-Balen BC (Belgien)
Acrog-Bale.
0
Point
0
10
1:48:25
+1:09:57
Johannes Staune Mittet (631)
Lillehammer CK (Norge)
NOR
1800265
Lillehammer CK (Norge)
Lillehamme.
2
Point
2
11
1:48:49
+1:10:21
Daan Martens (658)
Acrog-Balen BC (Belgien)
BEL
1800115
Acrog-Balen BC (Belgien)
Acrog-Bale.
0
Point
0
12
1:48:49
+1:10:21
Jacob Christensen (32)
Horsens AC
DEN
10051727656
Horsens AC
Horsens AC
0
Point
0
13
1:48:49
+1:10:21
Elian Lagendijk (623)
WV Avanti (Holland)
NED
1800358
WV Avanti (Holland)
WV Avanti .
0
Point
0
14
1:48:49
+1:10:21
Hugo Kars (661)
AR & TV De Adelaar (Holland)
NED
1800367
AR & TV De Adelaar (Holland)
AR & TV De.
0
Point
0
15
1:48:49
+1:10:21
Sebastian Andreasson (140)
CK Fix
DEN
10053826694
CK Fix
CK Fix
0
Point
0
16
1:48:49
+1:10:21
Twan Van Der Drift (629)
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
1800331
Westland Wil Vooruit (Holland)
Westland W.
0
Point
0
17
1:48:49
+1:10:21
Thristan Ullebø (622)
Sogn Cykleklubb (Norge)
NOR
1800072
Sogn Cykleklubb (Norge)
Sogn Cykle.
0
Point
0
18
1:48:53
+1:10:25
Thomas Mijnsbergen (663)
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
1800381
Westland Wil Vooruit (Holland)
Westland W.
0
Point
0
19
1:48:53
+1:10:25
Sebastian Roer Iversen (146)
CK Fix
DEN
10048802195
CK Fix
CK Fix
0
Point
0
20
1:48:53
+1:10:25
Mike Schuch (603)
Cycling Club Monkey Town (Holland)
NED
1800242
Cycling Club Monkey Town (Holland)
Cycling Cl.
0
Point
0
21
1:48:53
+1:10:25
Felix Hegreberg (624)
Stavanger Sykleklubb (Norge)
NOR
1800371
Stavanger Sykleklubb (Norge)
Stavanger .
0
Point
0
22
1:48:53
+1:10:25
Arrthur De Jaeger (616)
Olympia Tienen (Belgien)
BEL
1800068
Olympia Tienen (Belgien)
Olympia Ti.
0
Point
0
23
1:48:53
+1:10:25
Jules Jordens (618)
Olympia Tienen (Belgien)
BEL
1800070
Olympia Tienen (Belgien)
Olympia Ti.
0
Point
0
24
1:48:53
+1:10:25
Rasmus Madsen (28)
Herning CK
DEN
10053148102
Herning CK
Herning CK
0
Point
0
25
1:48:53
+1:10:25
Anders Toft Nielsen (19)
Esbjerg CR
DEN
10048362968
Esbjerg CR
Esbjerg CR
0
Point
0
26
1:48:53
+1:10:25
Edvin Lovidius (650)
Södertälje CK (Sverige)
SWE
1800312
Södertälje CK (Sverige)
Södertälje.
0
Point
0
27
1:48:53
+1:10:25
Dag Verbeeck (619)
Olympia Tienen (Belgien)
BEL
1800071
Olympia Tienen (Belgien)
Olympia Ti.
0
Point
0
28
1:48:53
+1:10:25
Alfred Rasmussen (47)
Odder CK
DEN
10051445851
Odder CK
Odder CK
0
Point
0
29
1:48:53
+1:10:25
Oliver Heine (135)
Næstved BC
DEN
10048318411
Næstved BC
Næstved BC
0
Point
0
30
1:48:53
+1:10:25
Adam Holm Jørgensen (186)
ABC
DEN
10050764124
ABC
ABC
0
Point
0
31
1:48:53
+1:10:25
Tijmen Van Der Pijl (647)
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
NED
1800374
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
WTC de Ams.
0
Point
0
32
1:48:53
+1:10:25
Mads Mosevang Pedersen (55)
Silkeborg IF Cykling
DEN
10056288777
Silkeborg IF Cykling
Silkeborg .
0
Point
0
33
1:48:53
+1:10:25
Jeppe Andreasen (46)
Odder CK
DEN
10052917019
Odder CK
Odder CK
0
Point
0
34
1:48:53
+1:10:25
Ramses Debryne (656)
Acrog-Balen BC (Belgien)
BEL
1800102
Acrog-Balen BC (Belgien)
Acrog-Bale.
0
Point
0
35
1:48:53
+1:10:25
Magnus Kisum (152)
Roskilde CR
DEN
10036118134
Roskilde CR
Roskilde C.
0
Point
0
36
1:48:53
+1:10:25
Christian Spang Kjeldsen (53)
Silkeborg IF Cykling
DEN
10054675749
Silkeborg IF Cykling
Silkeborg .
0
Point
0
37
1:48:53
+1:10:25
Frej Nukik Lønberg-Jensen (183)
Holbæk Cykelsport
DEN
10058363971
Holbæk Cykelsport
Holbæk Cyk.
0
Point
0
38
1:48:53
+1:10:25
Quinten Buijs (630)
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
1800292
Westland Wil Vooruit (Holland)
Westland W.
0
Point
0
39
1:48:53
+1:10:25
Lance Huenders (600)
Cycling Club Monkey Town (Holland)
NED
1800319
Cycling Club Monkey Town (Holland)
Cycling Cl.
0
Point
0
40
1:48:53
+1:10:25
Casper Kaysen (44)
Odder CK
DEN
10049022366
Odder CK
Odder CK
0
Point
0
41
1:48:53
+1:10:25
Søren Bruun Fejfer (173)
Ordrup CC
DEN
10058397923
Ordrup CC
Ordrup CC
0
Point
0
42
1:48:53
+1:10:25
Oliver Friis (45)
Odder CK
DEN
10053825482
Odder CK
Odder CK
0
Point
0
43
1:48:53
+1:10:25
Lars Seldenthuis (638)
Cervélo-GOODZO (Holland)
NED
1800217
Cervélo-GOODZO (Holland)
Cervélo-GO.
0
Point
0
44
1:48:53
+1:10:25
Anders Bjørn Jørgensen (18)
Esbjerg CR
DEN
10036127228
Esbjerg CR
Esbjerg CR
0
Point
0
44
1:48:53
+1:10:25
Harald Schiøtz Olsen (611)
Sandnes Sykkelklub (Norge)
NOR
1800028
Sandnes Sykkelklub (Norge)
Sandnes Sy.
0
Point
0
44
1:48:53
+1:10:25
Ole Andreas Saxegaard Klund (642)
Fredrikstad Sykkelklubb (Norge)
NOR
1800075
Fredrikstad Sykkelklubb (Norge)
Fredriksta.
0
Point
0
47
1:48:53
+1:10:25
Wessel Mouris (648)
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
NED
1800176
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
WTC de Ams.
0
Point
0
48
1:48:53
+1:10:25
Stian Rosenlund (171)
Bornholms Cycle Club
DEN
10058390142
Bornholms Cycle Club
Bornholms .
0
Point
0
49
1:48:53
+1:10:25
Kasper Due Kaspersen (147)
Tissø Cykel Ring
DEN
10048292644
Tissø Cykel Ring
Tissø Cyke.
0
Point
0
50
1:48:53
+1:10:25
Vicktor Triores (627)
Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
BEL
1800043
Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
Meubelen G.
0
Point
0
51
1:48:53
+1:10:25
Steijn Willemsen (654)
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
1800378
Westland Wil Vooruit (Holland)
Westland W.
0
Point
0
52
1:48:53
+1:10:25
Nikolaj Mengel (169)
Team Cycling Ringsted
DEN
10051489196
Team Cycling Ringsted
Team Cycli.
0
Point
0
53
1:48:53
+1:10:25
Bram Leerkes (606)
AR & TV De Adelaar (Holland)
NED
1800299
AR & TV De Adelaar (Holland)
AR & TV De.
0
Point
0
54
1:48:53
+1:10:25
Lukas Vernersson (621)
Mölndals CK (Sverige)
SWE
1800282
Mölndals CK (Sverige)
Mölndals C.
0
Point
0
55
1:48:53
+1:10:25
Tjalle De Bruin (646)
WSV de Zwaluwen (Holland)
NED
1800317
WSV de Zwaluwen (Holland)
WSV de Zwa.
0
Point
0
56
1:48:53
+1:10:25
Pepijn Reinderink (628)
AR & TV De Adelaar (Holland)
NED
1800152
AR & TV De Adelaar (Holland)
AR & TV De.
0
Point
0
57
1:48:53
+1:10:25
Erwin Smit (602)
Cycling Club Monkey Town (Holland)
NED
1800174
Cycling Club Monkey Town (Holland)
Cycling Cl.
0
Point
0
58
1:48:53
+1:10:25
Tobias Aagaard (111)
Cykling Odense
DEN
10051225478
Cykling Odense
Cykling Od.
0
Point
0
59
1:49:06
+1:10:38
Tim Van Der Voort (614)
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
1800351
Westland Wil Vooruit (Holland)
Westland W.
0
Point
0
59
1:49:09
+1:10:41
Philip Otte Mikkelsen (180)
Ordrup CC
DEN
10050037937
Ordrup CC
Ordrup CC
0
Point
0
61
1:49:22
+1:10:54
Victor Fanøe Kronbæk (42)
Nr. - Søby CK
DEN
10058307791
Nr. - Søby CK
Nr. - Søby.
0
Point
0
62
1:50:28
+1:12:00
Dante Dhondt (657)
Acrog-Balen BC (Belgien)
BEL
1800104
Acrog-Balen BC (Belgien)
Acrog-Bale.
0
Point
0
62
1:50:28
+1:12:00
Jarno Dhondt (625)
Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
BEL
1800041
Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
Meubelen G.
0
Point
0
62
1:50:28
+1:12:00
Rune De Bock (626)
Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
BEL
1800042
Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
Meubelen G.
0
Point
0
62
1:50:28
+1:12:00
Luuk Spijker (636)
Cervélo-GOODZO (Holland)
NED
1800315
Cervélo-GOODZO (Holland)
Cervélo-GO.
0
Point
0
62
1:50:28
+1:12:00
Jari Kranenburg (607)
RTV Oldenzaalse WCL (Holland)
NED
1800163
RTV Oldenzaalse WCL (Holland)
RTV Oldenz.
0
Point
0
62
1:50:28
+1:12:00
Rasmus Søjberg Pedersen (20)
Esbjerg CR
DEN
10052284394
Esbjerg CR
Esbjerg CR
0
Point
0
62
1:50:28
+1:12:00
Gustav Thompson (620)
Mölndals CK (Sverige)
SWE
1800298
Mölndals CK (Sverige)
Mölndals C.
0
Point
0
62
1:50:28
+1:12:00
Tobias Juul (168)
Næstved BC
DEN
10050036422
Næstved BC
Næstved BC
0
Point
0
62
1:50:44
+1:12:16
Morten Aalling Nørtoft (62)
Give Cykelklub
DEN
10058665075
Give Cykelklub
Give Cykel.
0
Point
0
71
1:51:15
+1:12:47
Tristan Kool (601)
Cycling Club Monkey Town (Holland)
NED
1800207
Cycling Club Monkey Town (Holland)
Cycling Cl.
0
Point
0
72
1:52:05
+1:13:37
Tobias Lillelund (26)
Herning CK
DEN
10036123083
Herning CK
Herning CK
0
Point
0
73
1:53:15
+1:14:47
Julius Nowak Dalner (149)
Holbæk Cykelsport
DEN
10036123285
Holbæk Cykelsport
Holbæk Cyk.
0
Point
0
74
1:54:45
+1:16:17
Dylan Vandenstorme (659)
Acrog-Balen BC (Belgien)
BEL
1800120
Acrog-Balen BC (Belgien)
Acrog-Bale.
0
Point
0
75
1:54:45
+1:16:17
Mats Omloop (605)
Milwaukee - Alphamotorhomes (Belgien)
BEL
1800113
Milwaukee - Alphamotorhomes (Belgien)
Milwaukee .
0
Point
0
76
1:54:54
+1:16:26
Carl Dalton (176)
Amager CR
DEN
10058874940
Amager CR
Amager CR
0
Point
0
77
1:56:11
+1:17:43
Cedar Hansen (72)
CK Aarhus
DEN
10056024958
CK Aarhus
CK Aarhus
0
Point
0
77
1:56:19
+1:17:51
Magnus Haugaard (64)
Aalborg CR
DEN
10059638311
Aalborg CR
Aalborg CR
0
Point
0
77
1:56:20
+1:17:52
Oberon Defort (615)
Olympia Tienen (Belgien)
BEL
1800067
Olympia Tienen (Belgien)
Olympia Ti.
0
Point
0
77
1:59:45
+1:21:17
Tormod Emil Lunde Stemmemyr (640)
Bokn SK (Norge)
NOR
1800245
Bokn SK (Norge)
Bokn SK (N.
0
Point
0
77
2:00:01
+1:21:33
Bjorn Claassen (610)
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
1800341
Westland Wil Vooruit (Holland)
Westland W.
0
Point
0
77
2:00:16
+1:21:48
Martin Schack Kjærgaard (25)
Herning CK
DEN
10058306579
Herning CK
Herning CK
0
Point
0
77
2:00:20
+1:21:52
Jens Winther Brinkmann (50)
Randers CK
DEN
10050567090
Randers CK
Randers CK
0
Point
0
77
2:00:20
+1:21:52
Mads Bindzus (68)
Aalborg CR
DEN
10059422079
Aalborg CR
Aalborg CR
0
Point
0
77
2:00:20
+1:21:52
Jacob Christian Vestergaard (4)
CCH Hjørring
DEN
10075798713
CCH Hjørring
CCH Hjørri.
0
Point
0
77
2:00:20
+1:21:52
Simon Cederfjord (634)
CK Bure (Sverige)
SWE
1800234
CK Bure (Sverige)
CK Bure (S.
0
Point
0
77
2:00:20
+1:21:52
Victor Maj (12)
CK Aarhus
DEN
10075808514
CK Aarhus
CK Aarhus
0
Point
0
77
2:00:22
+1:21:54
Jonas Oliver Michaelsen (133)
Amager CR
DEN
10054601280
Amager CR
Amager CR
0
Point
0
77
2:00:22
+1:21:54
Ludwig Fagerström (632)
CK Bure (Sverige)
SWE
1800330
CK Bure (Sverige)
CK Bure (S.
0
Point
0
77
2:00:24
+1:21:56
Magnus Broe (1)
Aalborg CR
DEN
10059145833
Aalborg CR
Aalborg CR
0
Point
0
77
2:00:24
+1:21:56
Boxuan Yang (73)
Esbjerg CR
DEN
10057174006
Esbjerg CR
Esbjerg CR
0
Point
0
77
2:00:33
+1:22:05
Julius Gulmann (99)
Herning CK
DEN
10056288070
Herning CK
Herning CK
0
Point
0
77
2:00:38
+1:22:10
Rick Van Der Poel (645)
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
1800142
Westland Wil Vooruit (Holland)
Westland W.
0
Point
0
77
2:00:39
+1:22:11
Sven Buskermolen (662)
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
NED
1800154
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
WTC de Ams.
0
Point
0
77
2:00:51
+1:22:23
Petter Brandal (641)
Bokn SK (Norge)
NOR
1800259
Bokn SK (Norge)
Bokn SK (N.
0
Point
0
77
2:03:52
+1:25:24
Victor Pedersen (161)
Roskilde CR
DEN
10077751241
Roskilde CR
Roskilde C.
0
Point
0
77
2:03:56
+1:25:28
Johan Nysveen (644)
Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
NOR
1800252
Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
Bærum og O.
0
Point
0
77
2:04:06
+1:25:38
Ståle Nilsen (651)
CK Nittedal (Norge)
NOR
1800112
CK Nittedal (Norge)
CK Nitteda.
0
Point
0
77
2:04:08
+1:25:40
Benjamin Wessels (649)
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
NED
1800221
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
WTC de Ams.
0
Point
0
77
2:05:30
+1:27:02
Jeppe Nytofte Petersen (34)
Horsens AC
DEN
10045795300
Horsens AC
Horsens AC
0
Point
0
77
2:05:34
+1:27:06
Alexander Kok (653)
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
NED
1800164
WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
WTC de Ams.
0
Point
0
77
2:05:50
+1:27:22
Luuk Holslag (604)
AWV de Zwaluwen (Holland)
NED
1800222
AWV de Zwaluwen (Holland)
AWV de Zwa.
0
Point
0
77
2:06:30
+1:28:02
Sebastian Graabæk (67)
Holstebro CC
DEN
10036126117
Holstebro CC
Holstebro .
0
Point
0
77
2:07:34
+1:29:06
Victor Mejdal Svenstrup (43)
Nr. - Søby CK
DEN
10059841203
Nr. - Søby CK
Nr. - Søby.
0
Point
0
77
2:07:36
+1:29:08
Christoffer Hestness (643)
Bergen CK (Norge)
NOR
1800249
Bergen CK (Norge)
Bergen CK .
0
Point
0
77
2:07:39
+1:29:11
Kevin Granqvist (608)
Staffanstorp CK (Sverige)
SWE
1800210
Staffanstorp CK (Sverige)
Staffansto.
0
Point
0
77
2:07:41
+1:29:13
Simen Bakken (612)
Sandnes Sykkelklub (Norge)
NOR
1800029
Sandnes Sykkelklub (Norge)
Sandnes Sy.
0
Point
0
77
2:07:44
+1:29:16
Mathias Tang Jensen (66)
Esbjerg CR
DEN
10036125410
Esbjerg CR
Esbjerg CR
0
Point
0
77
2:07:44
+1:29:16
Oskar Tjørnelund Betzer (63)
Esbjerg CR
DEN
10052284495
Esbjerg CR
Esbjerg CR
0
Point
0
77
2:09:23
+1:30:55
Oliver Erringsø (134)
Greve CC
DEN
10079375383
Greve CC
Greve CC
0
Point
0
111
2:20:42
+1:42:14
Jonas Urdal Vetrhus (652)
Kristiansand Cykleklubb (Norge)
NOR
1800021
Kristiansand Cykleklubb (Norge)
Kristiansa.
0
Point
0
112
2:20:42
+1:42:14
Joshua Kehlet (8)
CK Aarhus
DEN
10051482328
CK Aarhus
CK Aarhus
0
Point
0
113
2:21:17
+1:42:49
Johan Hørstrup (33)
Horsens Amatør Cykelklub
DEN
10048362766
Horsens Amatør Cykelklub
Horsens Am.
0
Point
0
113
2:22:17
+1:43:49
Samuel Wester Allansson (609)
Staffanstorp CK (Sverige)
SWE
1800148
Staffanstorp CK (Sverige)
Staffansto.
0
Point
0
113
2:22:17
+1:43:49
Mads Jensby (97)
Silkeborg IF Cykling
DEN
10045794084
Silkeborg IF Cykling
Silkeborg .
0
Point
0
113
2:22:17
+1:43:49
Christopher Maan-Andersen (5)
CCH Hjørring
DEN
10077335151
CCH Hjørring
CCH Hjørri.
0
Point
0
113
2:22:17
+1:43:49
Marius Madsstuen (633)
CK Bure (Sverige)
SWE
1800240
CK Bure (Sverige)
CK Bure (S.
0
Point
0