Tour de Himmelfart - Etape 4 Kriterium

Tour de Himmelfart - Etape 4 Kriterium

Results

Team Aura Energi - CK Aarhus junior
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Samlet tid 3:13:42
Hold
Team Aura Energi - CK Aarhus junior
8 deltagere, 8 mænd
Team Aura Energi - CK Aarhus junior
Startnummer Navn Omgange Gennemsnit
1 Mikkel Skovgaard 0 omgange
2 Rasmus Lundtoft Lindbjerg 0 omgange
3 Mathias Birk Madsen 8 omgange 8:29 /43,77 km/t
4 Daniel Handberg Sigh 8 omgange 8:04 /46,06 km/t
6 Peter Skov Lauritzen 8 omgange 8:59 /41,38 km/t
7 Lasse Bøgh Rasmussen 8 omgange 8:04 /46,06 km/t
8 Daniel Guld 8 omgange 8:05 /46,01 km/t
9 Lauge Hastrup Woer 8 omgange 9:17 /40,03 km/t
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Deltager Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 Daniel Handberg Sigh 8:49 42,12 km/t 8:49 18 18:08:49
Omgang 2 Daniel Guld 8:50 42,09 km/t 17:40 13 18:08:50
Omgang 3 Lasse Bøgh Rasmussen 8:49 42,15 km/t 26:29 8 18:08:49
Omgang 4 Peter Skov Lauritzen 8:51 42,02 km/t 35:21 11 18:08:51
Omgang 5 Lauge Hastrup Woer 9:17 40,03 km/t 44:38 10 18:09:17
Omgang 6 Mathias Birk Madsen 8:51 42,00 km/t 53:29 8 18:08:51
Omgang 7 Lasse Bøgh Rasmussen 8:10 45,55 km/t 1:01:40 10 18:16:59
Omgang 8 Daniel Handberg Sigh 8:09 45,60 km/t 1:09:49 8 18:16:59
Omgang 9 Daniel Guld 8:10 45,53 km/t 1:17:59 7 18:17:00
Omgang 10 Peter Skov Lauritzen 8:10 45,49 km/t 1:26:10 9 18:17:01
Omgang 11 Mathias Birk Madsen 8:08 45,74 km/t 1:34:18 9 18:16:59
Omgang 12 Daniel Handberg Sigh 7:55 46,98 km/t 1:42:13 10 18:24:54
Omgang 13 Mathias Birk Madsen 7:56 46,85 km/t 1:50:09 10 18:24:55
Omgang 14 Lasse Bøgh Rasmussen 7:56 46,87 km/t 1:58:06 9 18:24:55
Omgang 15 Daniel Guld 7:54 47,02 km/t 2:06:00 9 18:24:55
Omgang 16 Peter Skov Lauritzen 7:54 47,09 km/t 2:13:54 9 18:24:55
Omgang 17 Daniel Handberg Sigh 7:50 47,41 km/t 2:21:45 10 18:32:45
Omgang 18 Daniel Guld 7:51 47,35 km/t 2:29:36 9 18:32:46
Omgang 19 Lasse Bøgh Rasmussen 7:49 47,52 km/t 2:37:26 8 18:32:45
Omgang 20 Mathias Birk Madsen 7:51 47,38 km/t 2:45:17 9 18:32:46
Omgang 21 Peter Skov Lauritzen 7:52 47,27 km/t 2:53:10 9 18:32:48
Omgang 22 Daniel Handberg Sigh 8:10 45,54 km/t 3:01:20 9 18:40:55
Omgang 23 Lasse Bøgh Rasmussen 8:07 45,82 km/t 3:09:27 9 18:40:52
Omgang 24 Daniel Guld 8:04 46,05 km/t 3:17:31 9 18:40:51
Omgang 25 Mathias Birk Madsen 8:10 45,55 km/t 3:25:41 9 18:40:57
Omgang 26 Peter Skov Lauritzen 8:35 43,30 km/t 3:34:17 9 18:41:23
Omgang 27 Daniel Guld 8:10 45,52 km/t 3:42:27 9 18:49:01
Omgang 28 Lasse Bøgh Rasmussen 8:07 45,76 km/t 3:50:35 9 18:49:00
Omgang 29 Daniel Handberg Sigh 8:05 45,96 km/t 3:58:41 9 18:49:01
Omgang 30 Mathias Birk Madsen 8:04 46,06 km/t 4:06:45 9 18:49:01
Omgang 31 Peter Skov Lauritzen 11:05 33,51 km/t 4:17:51 9 18:52:29
Omgang 32 Lasse Bøgh Rasmussen 7:54 47,00 km/t 4:25:46 9 18:56:55
Omgang 33 Daniel Handberg Sigh 7:54 47,07 km/t 4:33:40 9 18:56:55
Omgang 34 Mathias Birk Madsen 8:41 42,78 km/t 4:42:22 9 18:57:43
Omgang 35 Daniel Guld 7:54 47,09 km/t 4:50:16 9 18:56:55
Omgang 36 Peter Skov Lauritzen 9:48 37,95 km/t 5:00:04 9 19:02:17
Omgang 37 Lasse Bøgh Rasmussen 7:41 48,35 km/t 5:07:46 9 19:04:36
Omgang 38 Daniel Handberg Sigh 7:41 48,38 km/t 5:15:27 9 19:04:36
Omgang 39 Daniel Guld 7:45 47,93 km/t 5:23:13 9 19:04:41
Omgang 40 Mathias Birk Madsen 10:15 36,23 km/t 5:33:29 9 19:07:59
Omgang 41 Peter Skov Lauritzen 9:37 38,68 km/t 5:43:06 9 19:11:54
 
Omgangstider
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.