Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Tour de Himmelfart - Etape 4 Kriterium
Klassement
Info
Startliste
Etaperesultat
Klassement
Leaderboard
Info
Startliste
Etaperesultat
Resultat
Klassement
Leaderboard
Leaders
TDH - 4 Kriterium
TOUR DE HIMMELFART
TDH - 1 Linjeløb
TDH - 2 Gadeløb
TDH - 3 Enkeltstart
TDH - 4 Kriterium
TDH - 5 Kongeetape
U19
U19P
U17
U17P
U16
U15
U15P
U14
U13
U13P
U11
U11P
Kategori
Overblik
Førertrøje
Pointtrøje
Bakketrøje
Teams
Plac.
Tid
Efter #1
Rytter
Land
UCI-ID
Klub
Point
1
2:06:35
Elisabeth Ebars (724)
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
EST
1800270
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
Kalevi Jal.
2
Point
2
2
2:06:45
+0:10
Julie Lillelund (404)
Herning CK
DEN
10036122982
Herning CK
Herning CK
3
Point
3
3
2:06:52
+0:17
Xaydee Van Sinaey (715)
Cannibal Team (Belgien)
BEL
1800091
Cannibal Team (Belgien)
Cannibal T.
0
Point
0
4
2:06:57
+0:22
Laura Lizette Sander (725)
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
EST
1800271
Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
Kalevi Jal.
0
Point
0
5
2:06:58
+0:23
Alma Johansson (709)
Mölndals CK (Sverige)
SWE
1800293
Mölndals CK (Sverige)
Mölndals C.
0
Point
0
6
2:07:10
+0:35
Julie Uhre (402)
Esbjerg CR
DEN
10055852681
Esbjerg CR
Esbjerg CR
0
Point
0
7
2:07:15
+0:40
Zoë Van Velzen (723)
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
1800141
Westland Wil Vooruit (Holland)
Westland W.
0
Point
0
8
2:07:27
+0:52
Jette De Groot (713)
WV De Driehoek (Holland)
NED
1800132
WV De Driehoek (Holland)
WV De Drie.
0
Point
0
9
2:07:34
+0:59
Gullborg Guttesen (408)
Herning CK
DEN
10049138665
Herning CK
Herning CK
1
Point
1
10
2:07:54
+1:19
Solbjørk Minke Anderson (434)
Amager CR
DEN
10048803512
Amager CR
Amager CR
0
Point
0
11
2:08:14
+1:39
Nance Van Der Drift (719)
Westland Wil Vooruit (Holland)
NED
1800352
Westland Wil Vooruit (Holland)
Westland W.
0
Point
0
12
2:08:20
+1:45
Malaika Feys (710)
Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
BEL
1800056
Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
Meubelen G.
0
Point
0
13
2:08:32
+1:57
Mathilde Estvan-Slonina (425)
Team Cycling Ringsted
DEN
10050036927
Team Cycling Ringsted
Team Cycli.
0
Point
0
14
2:08:47
+2:12
Cleo Kiekens (712)
Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
BEL
1800027
Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
Wielerclub.
0
Point
0
15
2:09:19
+2:44
Roos Van Den Berg (707)
WV Avanti (Holland)
NED
1800168
WV Avanti (Holland)
WV Avanti .
0
Point
0
16
2:09:27
+2:52
Liva Kornval (433)
Amager CR
DEN
10054772547
Amager CR
Amager CR
0
Point
0
17
2:09:29
+2:54
Imke Van Der Zwart (708)
WV Avanti (Holland)
NED
1800187
WV Avanti (Holland)
WV Avanti .
0
Point
0
18
2:09:43
+3:08
Miranda Hellberg Ragnarsson (720)
CK Bure (Sverige)
SWE
1800205
CK Bure (Sverige)
CK Bure (S.
0
Point
0
19
2:10:05
+3:30
Yilla Threels (718)
WTC Woerden (Holland)
NED
1800182
WTC Woerden (Holland)
WTC Woerde.
0
Point
0
20
2:10:13
+3:38
Manon Turkstra (726)
WRV de Peddelaars (Holland)
NED
1800325
WRV de Peddelaars (Holland)
WRV de Ped.
0
Point
0
21
2:10:25
+3:50
Shania De Prijck (711)
Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
BEL
1800026
Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
Wielerclub.
0
Point
0
22
2:12:05
+5:30
Lisa Metselaar (716)
WRV de Peddelaars (Holland)
NED
1800017
WRV de Peddelaars (Holland)
WRV de Ped.
0
Point
0
23
2:14:39
+8:04
Sofie Amalie Steen Pedersen (403)
Esbjerg CR
DEN
10052284596
Esbjerg CR
Esbjerg CR
0
Point
0
24
2:16:22
+9:47
Mette Kristine Tygesen (409)
Esbjerg CR
DEN
10058482492
Esbjerg CR
Esbjerg CR
0
Point
0
25
2:16:32
+9:57
Tintin Nordlund (722)
CK Bure (Sverige)
SWE
1800350
CK Bure (Sverige)
CK Bure (S.
0
Point
0
26
2:19:33
+12:58
Mille Bidstrup Petersen (432)
Amager CR
DEN
10054173571
Amager CR
Amager CR
0
Point
0
27
2:20:17
+13:42
Erika Ingves (717)
UNIVERSA Cycling Team (Finland)
FIN
1800107
UNIVERSA Cycling Team (Finland)
UNIVERSA C.
0
Point
0
28
2:22:30
+15:55
Frida Berg (406)
Odder CK
DEN
10060488574
Odder CK
Odder CK
0
Point
0
29
2:23:31
+16:56
Julia Groeneveld (706)
WV Avanti (Holland)
NED
1800280
WV Avanti (Holland)
WV Avanti .
0
Point
0
30
2:26:28
+19:53
Miranda Widell (714)
Staffanstorp CK (Sverige)
SWE
1800334
Staffanstorp CK (Sverige)
Staffansto.
0
Point
0
31
2:33:11
+26:36
Aviaja Hermansen (405)
Odder CK
DEN
10060937202
Odder CK
Odder CK
0
Point
0
32
4:30:06
+2:23:31
Lilja Eiriksdottir (705)
Reykjavik Sykkelklub (Island)
ISL
1800227
Reykjavik Sykkelklub (Island)
Reykjavik .
0
Point
0