Etape København 2019

Etape København 2019

Holdresultater

  


Placering
Klub/Firma
Klasse
Køn
Nettotid
 
1
Goldbear RunnersAlleM
1:24:12
714
Michael Stewart Fogh1990M
27:26
780
Michael "Guldbamse" Jeppesen1988M
27:34
929
Allan Rosenbjerg1982M
29:11
 
2
HSOKAlleM
1:32:00
329
Peter Arhnung1964M
30:10
179
Henrik Petersen1966M
30:26
923
Sune Larsen1973M
31:23
 
3
LynkineserneAlleM
1:37:07
19
Jonas W. Sørensen1994M
30:18
17
Jens Mundeli-Jensen1967M
32:25
18
Peter Barfod1966M
34:23
 
4
Blovstrød LøverneAlleM/K
1:39:39
591
Henrik Larsen1962M
32:44
590
Tine Broksø1971K
33:21
158
Jens Arne Christiansen1958M
33:33
 
5
MRC - Cry for Help, RickAlleM
1:41:31
861
David Burmeister1975M
33:08
869
Martin Christian Wangel1982M
33:37
865
Thomas Noach1975M
34:46
 
6
adidas Runners CopenhagenAlleM/K
1:45:38
856
Christian Moselund Aaby1990M
33:50
855
Mathilde Have1991K
35:05
857
Kasper Raahede Rördam1989M
36:43
 
7
AR Hold 2AlleK
1:47:52
858
Mette Overgaard1988K
34:59
860
Pernille Christiansen1995K
35:48
859
Maria Høyer Olsen1987K
37:04
 
8
BEER GEEKS KVINDERAlleK
1:47:57
799
Lene Stoltze1963K
35:46
800
Bettina Lou Larsen1961K
35:46
879
Pia Lyholm1959K
36:24
 
9
De tre musketererAlleM/K
1:49:13
815
René August Bruun1968M
29:20
814
Lydia Lastein1969K
39:56
816
Søren Lastein1968M
39:56
 
10
FortiusAlleK
1:53:56
766
Cecilie Jørgensen1988K
35:05
598
Rikke Møller1978K
39:23
616
Cecilie Svarre Ohlsson1987K
39:27
 
11
Constantly Running Cat OwnersAlleM/K
1:55:43
817
Christian Hartwigsson1975M
36:18
813
Bertil Gummesson1977M
37:59
818
Elleke Bosma1987K
41:25
 
12
Kongsbak Hanstholm/ Adidas Runners CopenhagenAlleM/K
1:57:52
867
Christian Yde1988M
39:17
868
Christina Mauson Smith1984K
39:17
866
Marcel Landbo Hampel1986M
39:17
 
13
SGDD ITAlleM/K
2:01:24
847
Jan Andersen1986M
39:03
846
Rene Thestrup1970M
39:43
848
Nadine Bjørkov Sørensen1987K
42:36
 
14
MRC Happy FeetAlleK
2:04:59
841
Vibeke Vincentz1981K
41:25
845
Mette Grabow Westergaard1975K
41:28
840
Karin Krogsgaard1981K
42:06
 
15
Os fra EsbjergAlleM/K
2:05:57
876
Kurt Olsen1959M
35:44
878
Zean Madsen1990M
44:48
877
Senna Madsen1950K
45:24
 
16
Team STKAlleK
2:12:00
843
Tina Holm Nielsen1959K
41:49
842
Signe Holm Nielsen1993K
45:05
844
Katrine Baagøe-Mikkelsen1988K
45:06
 
17
Rødovre ACAlleM/K
2:12:23
821
Bent Bindner1965M
35:09
822
Anja Lau Schiöpffe1983K
38:56
820
Erik Christensen1953M
58:17
 
18
Team SVSAlleM/K
2:27:33
831
Steen Jensen1957M
47:25
833
Silje Dyvik1958K
47:31
832
Vibeke Aakær Nielsen1968K
52:36
 
19
LøberGennemHovedstadenAlleK
2:30:24
812
Hanne Buus1980K
41:30
810
Lene Bindslev Skov1989K
46:35
811
Gitte Andersen1973K
1:02:17
 
20
GLLR's grønne lynAlleK
2:31:21
824
Susanne Petersen1958K
47:18
825
Jane Sjøgren1962K
51:58
830
Louise Refnov1974K
52:04
 
21
#teamsmølfAlleK
2:34:17
839
Pernille Hauxner1974K
51:25
838
Lone Rasmussen1966K
51:25
837
Heidi Parsberg Wagner1967K
51:26
 
22
De tre på flugtAlleM/K
2:35:57
827
Flemming Larsen1961M
51:25
828
Merete Meyhoff Mathiesen1964K
52:02
826
Ann-Christina Post1973K
52:30
 
23
GLLR SupermixAlleM/K
2:42:01
819
Vinniie Jørgensen1950K
52:08
829
John Møller Nielsen1950M
53:29
823
Pernille Blomberg Lund1973K
56:22
 
24
AR PacersAlleM/K
2:46:04
852
Pernille Pedersen Pape1989K
42:36
854
Nadia Steensbro1991K
45:32
853
Stefan Johansen1983M
1:17:56