Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U13 |
Points | 4 |
Details
Distance | 4.2 km |
Chip time | 3:05:59 |
Date | 29 July 2018 |
Details
Speed | 1.35 km/h |
Pace | 44:16 min/km |
Participant (#7)
Jacob Kvistgaard | |
TEAM LICENSCYKLING.DK | |
Denmark | |
Male, 10 years (16 today) |
Other results for Jacob
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14/10/2023 | 20.1 KM | 9 | 1 laps | 39:31 | - | - |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 24.8 KM | 30 | 3 laps | 1:49:07 | 40.90 km/h | 1:28 min/km |
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 22 | 3 laps | 2:09:08 | 35.26 km/h | 1:42 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 17.5 KM | 10 | 4 laps | 1:44:16 | 40.28 km/h | 1:29 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 22 | 5 laps | 2:17:42 | 32.68 km/h | 1:50 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 16.57 KM | 36 | 25:06 | 25:06 | 39.61 km/h | 1:30 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 9 | 3 laps | 1:48:13 | 35.92 km/h | 1:40 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 20 | 3 laps | 1:41:49 | 40.66 km/h | 1:28 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 13 KM | 7 | 6 laps | 2:06:38 | 36.95 km/h | 1:37 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 20 | 5 laps | 1:37:19 | 36.99 km/h | 1:37 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 20 | 4 laps | 2:09:12 | 35.66 km/h | 1:40 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 102.2 KM | 48 | 6:10:07 | 6:10:07 | 16.57 km/h | 3:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 38 | 6 laps | 2:32:01 | 38.36 km/h | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 64 | 4 laps | 1:45:46 | 35.62 km/h | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 12.8 KM | 55 | 18:51.67 | 18:49.66 | 40.79 km/h | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120.00 km/h | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 78 | 3 laps | 1:33:30 | 37.15 km/h | 1:36 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 12.2 KM | 13 | 5 laps | 1:44:52 | 34.90 km/h | 1:43 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07/05/2023 | 9.18 KM | 9 | 9 laps | 2:19:23 | 35.56 km/h | 1:41 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 13 | 9 laps | 1:57:10 | 34.56 km/h | 1:44 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 10 | 47:51 | 47:51 | 32.83 km/h | 1:49 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 5.2 KM | 17 | 1 laps | 9:29 | 32.88 km/h | 1:49 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 35 | 5 laps | 1:54:27 | 39.32 km/h | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 19 | 3 laps | 1:38:59 | 38.91 km/h | 1:32 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 16 | 3 laps | 1:55:13 | 35.93 km/h | 1:40 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 20 | 3 laps | 2:14:44 | 33.80 km/h | 1:46 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 25.5 KM | 24 | 3 laps | 2:08:39 | 35.67 km/h | 1:40 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03/09/2022 | 11.26 KM | 14 | 1 laps | 17:37 | 38.32 km/h | 1:33 min/km |
Varde Classic 2022 | 28/08/2022 | 115 KM | 46 | 2:59:23 | 2:58:05 | 38.75 km/h | 1:32 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14/08/2022 | 93 KM | 9 | 2:36:01 | 2:36:01 | 35.76 km/h | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 53 | 5 laps | 1:45:23 | 35.30 km/h | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 58 | 10 laps | 1:01:49 | 40.76 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 10.6 KM | 49 | 16:14 | 16:14 | 39.16 km/h | 1:31 min/km |
Tour De Midtjylland 2022 | 19/06/2022 | 100 KM | 2 | 2:52:28 | 2:52:21 | 34.81 km/h | 1:43 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 24 | 4 laps | 2:15:16 | 33.53 km/h | 1:47 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 34 | 5 laps | 1:45:18 | 34.18 km/h | 1:45 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 23.8 KM | 43 | 3 laps | 1:57:31 | 36.45 km/h | 1:38 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 60 | 10 laps | 37:08 | 27.47 km/h | 2:11 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 12.2 KM | 14 | 6 laps | 2:06:20 | 34.76 km/h | 1:43 min/km |
Grejsdalsløbet 2022 | 14/05/2022 | 75 KM | 14 | 3:02:22 | 3:01:43 | 24.76 km/h | 2:25 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 18.3 KM | 14 | 4 laps | 2:00:21 | 36.49 km/h | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 15 KM | 48 | 5 laps | 1:57:01 | 38.45 km/h | 1:33 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 17 KM | 18 | 4 laps | 2:00:04 | 33.98 km/h | 1:45 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 31 | 3 laps | 1:54:23 | 36.19 km/h | 1:39 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 21 | 4 laps | 57:27 | 35.92 km/h | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 10.5 KM | 20 | 3 laps | 53:21 | 35.42 km/h | 1:41 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 11 | 3 laps | 1:17:03 | 33.64 km/h | 1:47 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 4 | 2 laps | 1:26:41 | 35.02 km/h | 1:42 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 9 | 3 laps | 1:08:48 | 35.48 km/h | 1:41 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 5 | 21:40.37 | 21:40.37 | 37.93 km/h | 1:34 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 11 KM | 7 | 3 laps | 55:07 | 35.92 km/h | 1:40 min/km |
Middelfart 2021 | 04/09/2021 | 7.6 KM | 6 | 5 laps | 1:09:53 | 32.62 km/h | 1:50 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 10.8 KM | 18 | 4 laps | 1:09:15 | 37.43 km/h | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 15.1 KM | 10 | 21:53.73 | 21:53.73 | 41.38 km/h | 1:27 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 7.25 KM | 3 | 6 laps | 1:14:45 | 34.91 km/h | 1:43 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 4 | 1 laps | 18:33 | 36.40 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08/08/2021 | 15.6 KM | 3 | 3 laps | 8:02:19 | 5.82 km/h | 10:18 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 44 | 4:05:29 | 4:05:29 | 3.81 km/h | 15:44 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 53 | 3 laps | 1:30:03 | 24.79 km/h | 2:25 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 21 | 7 laps | 1:07:30 | 26.13 km/h | 2:17 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 5.3 KM | 15 | 8:02 | 8:02 | 39.52 km/h | 1:31 min/km |
Tour De Midtjylland 2021 | 04/07/2021 | 130 KM | 8 | 3:38:07 | 3:37:57 | 35.79 km/h | 1:40 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 8 | 2 laps | 1:16:44 | 33.78 km/h | 1:46 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 9.17 KM | 35 | 4 laps | 1:16:21.26 | 28.82 km/h | 2:04 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 16 | 12 laps | 32:11.23 | 36.53 km/h | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 9.4 KM | 11 | 15:20.39 | 15:20.39 | 36.77 km/h | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 12 | 5 laps | 1:04:31.61 | 34.89 km/h | 1:43 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 7.3 KM | 18 | 5 laps | 1:03:32.77 | 34.46 km/h | 1:44 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 8 | 6 laps | 47:02 | 31.37 km/h | 1:54 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 10 | 24 laps | 33:05 | 43.52 km/h | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 26 | 4 laps | 58:10 | 35.48 km/h | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 20 | 3 laps | 50:04 | 37.75 km/h | 1:35 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20/09/2020 | 13.56 KM | 9 | 3 laps | 1:08:04 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19/09/2020 | 15 KM | 8 | 25:27 | 25:27 | 35.36 km/h | 1:41 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 5 | 12 laps | 26:21 | 32.78 km/h | 1:49 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 10 | 1:46 | 1:46 | 40.58 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 22 | 3 laps | 1:22:53 | 33.88 km/h | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 18 | 0:00 | 3:20:43 | 4.66 km/h | 12:51 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 19 | 3 laps | 1:01:39 | 36.20 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 20 | 7 laps | 47:48 | 36.89 km/h | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 5.3 KM | 29 | 8:23 | 8:23 | 37.91 km/h | 1:34 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 20 KM | 3 | 30 laps | 42:12 | 852.95 km/h | 0:04 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 20 KM | 3 | 30 laps | 42:12 | - | - |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 5 | 20 laps | 28:57 | 41.44 km/h | 1:26 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 5 | 1:12 | 1:12 | 49.73 km/h | 1:12 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 4 | 1 laps | 4:00 | 15.00 km/h | 4:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 21 | 4 laps | 57:49 | 35.69 km/h | 1:40 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 10.5 KM | 30 | 3 laps | 1:02:02 | 30.47 km/h | 1:58 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 6.1 KM | 19 | 7 laps | 1:13:45 | 34.74 km/h | 1:43 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21/09/2019 | 25.3 KM | 12 | 2 laps | 1:30:48 | 33.43 km/h | 1:47 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 5.3 KM | 1 | 5 laps | 49:00 | 32.45 km/h | 1:50 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07/09/2019 | 10 KM | 1 | 17:08.97 | 17:08.97 | 34.99 km/h | 1:42 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 7.4 KM | 1 | 3 laps | 40:18 | 33.04 km/h | 1:48 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 7.7 KM | 1 | 3 laps | 44:53 | 30.87 km/h | 1:56 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11/08/2019 | 1 KM | 1 | 15 laps | 20:45 | 43.37 km/h | 1:23 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11/08/2019 | 3 KM | 1 | 3:35 | 3:35 | 50.09 km/h | 1:11 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 11/08/2019 | 1 KM | 10 | 3 laps | 4:44 | 37.95 km/h | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10/08/2019 | 11 KM | 1 | 2 laps | 40:58 | 32.21 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04/08/2019 | 15.5 KM | 2 | 2 laps | 59:25 | 31.30 km/h | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04/08/2019 | 15.5 KM | 2 | 2 laps | 59:25 | 31.30 km/h | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 3 | 2 laps | 46:39 | 31.89 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 3 | 2 laps | 46:39 | 31.89 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 2 | 4 laps | 44:25 | 30.79 km/h | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 2 | 4 laps | 44:25 | 30.79 km/h | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 2 | 8:48 | 8:48 | 36.07 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 2 | 8:48 | 8:48 | 36.07 km/h | 1:39 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22/06/2019 | 5.7 KM | 5 | 5 laps | 51:47 | 33.02 km/h | 1:49 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16/06/2019 | 8.5 KM | 1 | 3 laps | 46:54 | 32.62 km/h | 1:50 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 9 KM | 2 | 3 laps | 46:36 | 34.75 km/h | 1:43 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 12.2 KM | 2 | 2 laps | 50:23 | 29.05 km/h | 2:03 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 2 | 2 laps | 56:03 | 30.61 km/h | 1:57 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 6.4 KM | 1 | 3 laps | 35:40 | 32.29 km/h | 1:51 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25/05/2019 | 7.5 KM | 1 | 4 laps | 1:12:03 | 24.98 km/h | 2:24 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 3.8 KM | 1 | 6 laps | 42:15 | 32.37 km/h | 1:51 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05/05/2019 | 21.6 KM | 1 | 1 laps | 41:06 | 31.52 km/h | 1:54 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 14.1 KM | 1 | 2 laps | 53:00 | 31.92 km/h | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 5.5 KM | 2 | 5 laps | 51:34 | 31.99 km/h | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21/04/2019 | 7 KM | 10 | 3 laps | 37:19 | 33.76 km/h | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20/04/2019 | 13.1 KM | 6 | 2 laps | 47:59 | 32.76 km/h | 1:49 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14/04/2019 | 5.8 KM | 2 | 1 laps | 45:16 | 7.69 km/h | 7:48 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13/04/2019 | 7.21 KM | 1 | 4 laps | 56:48 | 30.46 km/h | 1:58 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30/09/2018 | 8.6 KM | 19 | 3 laps | 49:20 | 31.37 km/h | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29/09/2018 | 10.5 KM | 11 | 2 laps | 41:07 | 30.63 km/h | 1:57 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22/09/2018 | 8 KM | 6 | 3 laps | 45:03 | 31.96 km/h | 1:52 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16/09/2018 | 6.1 KM | 9 | 4 laps | 44:47 | 32.68 km/h | 1:50 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09/09/2018 | 11 KM | 6 | 2 laps | 41:36 | 31.72 km/h | 1:53 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02/09/2018 | 7.4 KM | 7 | 3 laps | 40:37 | 32.79 km/h | 1:49 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01/09/2018 | 7.21 KM | 8 | 4 laps | 55:13 | 31.34 km/h | 1:54 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31/08/2018 | 1.6 KM | 4 | 10 laps | 32:29 | 29.54 km/h | 2:01 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19/08/2018 | 7.7 KM | 7 | 3 laps | 42:42 | 32.45 km/h | 1:50 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12/08/2018 | - | 7 | 8 laps | 20:24 | 0.00 km/h | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29/07/2018 | 4.2 KM | 6 | 6 laps | 47:30 | 31.83 km/h | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29/07/2018 | 4.2 KM | 6 | 6 laps | 47:30 | 31.83 km/h | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28/07/2018 | 12.4 KM | 11 | 2 laps | 50:14 | 29.62 km/h | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28/07/2018 | 12.4 KM | 11 | 2 laps | 50:14 | 29.62 km/h | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27/07/2018 | 15.5 KM | 7 | 2 laps | 1:05:37 | 28.35 km/h | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27/07/2018 | 15.5 KM | 7 | 2 laps | 1:05:37 | 28.35 km/h | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26/07/2018 | 1.4 KM | 7 | 8 laps | 22:39 | 29.67 km/h | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26/07/2018 | 1.4 KM | 7 | 8 laps | 22:39 | 29.67 km/h | 2:01 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24/06/2018 | 5.7 KM | 6 | 4 laps | 54:55 | 24.91 km/h | 2:24 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23/06/2018 | 9.7 KM | 4 | 6:59:46 | 16:46 | 34.69 km/h | 1:43 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10/06/2018 | 4.14 KM | 13 | 6 laps | 48:18 | 30.86 km/h | 1:56 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27/05/2018 | 5.8 KM | 14 | 4 laps | 44:21 | 31.38 km/h | 1:54 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26/05/2018 | 10.5 KM | 7 | 51:47 | 18:47 | 33.54 km/h | 1:47 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21/05/2018 | 14.2 KM | 9 | 2 laps | 55:53 | 30.48 km/h | 1:58 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20/05/2018 | 12.2 KM | 25 | 2 laps | 44:48 | 32.67 km/h | 1:50 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19/05/2018 | 14.4 KM | 13 | 2 laps | 55:35 | 31.09 km/h | 1:55 min/km |
CK Djurs 2018 | 06/05/2018 | 14.1 KM | 7 | 2 laps | 52:59 | 31.93 km/h | 1:52 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07/04/2018 | 16.4 KM | 4 | 2 laps | 1:03:57 | 30.77 km/h | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02/04/2018 | 5.5 KM | 6 | 5 laps | 53:24 | 30.90 km/h | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01/04/2018 | 7 KM | 9 | 3 laps | 45:11 | 27.89 km/h | 2:09 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31/03/2018 | 13.1 KM | 3 | 2 laps | 54:18 | 28.95 km/h | 2:04 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25/03/2018 | 24.1 KM | 6 | 1 laps | 45:22 | 31.87 km/h | 1:52 min/km |
RUNDT I TREHØJE 2016 | 30/04/2016 | 11 KM | 1 | 24:46 | 24:46 | 26.64 km/h | 2:15 min/km |
RUNDT I TREHØJE | 26/04/2014 | 11 KM | 9 | 34:59 | 34:44 | 19.00 km/h | 3:09 min/km |
For result queries please e-mail: randersbikeweek@randersbikeweek.dk