De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
2 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 2 |
Samlet tid | 34:39 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:03:00 |
Dato | 13. januar 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 5200 meter |
Distance (omgang) | 2600 meter |
Gennemsnit omgang | 17:01 9,17 km/t |
Hurtigste omgang | 16:02 9,72 km/t |
Langsomste omgang | 17:59 8,67 km/t |
Deltager (#19)
Marius Engelbrecht Linde | |
Cykle Klubben Aarhus | |
Danmark | |
Mand, 2008 |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 0:37 | 0:37 | 4 | 09:03:37 | ||||
Omgang 1 | 17:59 | 8,67 km/t | 18:36 | 4 | 09:21:36 | |||
Omgang 2 | 16:02 | 9,72 km/t | 34:39 | 4 | 09:37:39 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Marius Engelbrecht
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 1 | 5 omgange | 37:01 | 21,87 km/t | 2:44 min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 3 | 8 omgange | 42:01 | 27,41 km/t | 2:11 min/km |
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb | 19-11-2023 | - | 4 | 4 omgange | 36:33 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 4. afdeling - ABC | 18-11-2023 | - | 6 | 6 omgange | 1:05:50 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 1,5 KM | 8 | 4 omgange | 39:33 | 9,10 km/t | 6:35 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 1,5 KM | 13 | 5 omgange | 40:38 | 11,07 km/t | 5:25 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 6 | 3 omgange | 2:01:11 | 29,85 km/t | 2:00 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 11 | 3 omgange | 2:00:30,11 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 4 | 8 omgange | 1:44:08 | 39,64 km/t | 1:30 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 12 | 3 omgange | 1:49:07 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 13 | 3 omgange | 1:59:56 | 37,97 km/t | 1:34 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 16 | 4 omgange | 1:49:13 | 38,46 km/t | 1:33 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 3 | 5 omgange | 2:14:34 | 33,44 km/t | 1:47 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 14 | 3 omgange | 1:48:18 | 35,90 km/t | 1:40 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 21 | 4 omgange | 1:32:29 | 37,36 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 50 | 5 omgange | 2:11:59 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 54 | 5 omgange | 1:42:56 | 36,14 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 64 | 10 omgange | 1:29:37 | 28,11 km/t | 2:08 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 23 | 5 omgange | 1:39:22 | 36,22 km/t | 1:39 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 21 | 3 omgange | 1:44:19 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 24 | 4 omgange | 2:13:36 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 102,2 KM | 45 | 6:05:25 | 6:05:25 | 16,78 km/t | 3:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 52 | 6 omgange | 2:42:01 | 36,00 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 50 | 4 omgange | 1:38:46 | 38,15 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 73 | 19:38,38 | 19:36,55 | 39,17 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 44 | 3 omgange | 1:25:01 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 18 | 5 omgange | 1:48:06 | 33,86 km/t | 1:46 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 25 | 5 omgange | 2:13:30 | 33,70 km/t | 1:46 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 24 | 4 omgange | 1:23:54,42 | 38,04 km/t | 1:34 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 18 | 20:52,91 | 20:52,91 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 33 | 5 omgange | 1:52:43 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 34 | 3 omgange | 1:43:16 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 23 | 3 omgange | 1:56:22 | 35,57 km/t | 1:41 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 15-01-2023 | - | 16 | 1 omgange | 10:06 | 0,00 km/t | - min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 7 | 5 omgange | 46:16 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11-12-2022 | 1500 Meter | 4 | 6 omgange | 38:25 | 14,05 km/t | 4:16 min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03-12-2022 | 3000 Meter | 6 | 5 omgange | 41:04 | 21,91 km/t | 2:44 min/km |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 7 | 4 omgange | 43:39 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 3 | 8 omgange | 45:43 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 5 | 6 omgange | 43:02 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 4 | 6 omgange | 45:47 | 19,66 km/t | 3:03 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 10 | 8 omgange | 39:25 | 18,26 km/t | 3:17 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 7 | 8 omgange | 39:39 | 18,15 km/t | 3:18 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2,5 KM | 9 | 6 omgange | 49:47 | 18,08 km/t | 3:19 min/km |
CX - Skrænten CC & JC CC | 09-10-2022 | - | 3 | 6 omgange | 37:52 | 0,00 km/t | - min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | - | 6 | 4 omgange | 46:33 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 12 | 4 omgange | 55:44 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 6 | 3 omgange | 51:25 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 5 | 2 omgange | 1:31:20 | 33,24 km/t | 1:48 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 1 | 5 omgange | 1:08:53 | 34,84 km/t | 1:43 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 12 | 4 omgange | 57:44 | 35,33 km/t | 1:41 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 4 | 1 omgange | 18:23 | 36,72 km/t | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 7 | 3 omgange | 1:15:46,23 | 36,58 km/t | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 15 | 21:19,55 | 21:19,55 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 10 KM | 7 | 4 omgange | 1:06:47,18 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 15 KM | 8 | 23:34 | 23:34 | 38,18 km/t | 1:34 min/km |
MTB Randers Street Challenge 5.2 - 2022 | 18-08-2022 | 5 KM | 4 | 10 omgange | 1:32:20 | 32,49 km/t | 1:50 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 9 | 4 omgange | 1:12:49,85 | 34,60 km/t | 1:44 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #6 Gjern | 10-08-2022 | - | 6 | 3 omgange | 51:35 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 17 | 3 omgange | 1:27:58 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 21 | 3:31:59 | 3:31:59 | 4,42 km/t | 13:35 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 12 | 3 omgange | 1:06:16 | 33,68 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 22 | 7 omgange | 49:26 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 24 | 8:19 | 8:19 | 38,23 km/t | 1:34 min/km |
XCO MTB DM 2022 - Rold | 25-06-2022 | 5,8 KM | 16 | 3 omgange | 49:14 | 21,20 km/t | 2:49 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Varde C2 | 12-06-2022 | 5,8 KM | 21 | 3 omgange | 58:09 | 17,95 km/t | 3:20 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 13 | 4 omgange | 1:24:07 | 34,24 km/t | 1:45 min/km |
Shimano MTB Liga #3 - Randers C1 | 05-06-2022 | 4,7 KM | 18 | 3 omgange | 58:15 | 14,52 km/t | 4:07 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 20 | 3 omgange | 1:32:34 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 20 | 3 omgange | 1:22:54 | 34,09 km/t | 1:45 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 29 | 21:34,80 | 21:34,80 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 33 | 7 omgange | 22:14 | 32,10 km/t | 1:52 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 7,6 KM | 7 | 4 omgange | 56:54 | 32,05 km/t | 1:52 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #3 Randers | 18-05-2022 | - | 5 | 2 omgange | 45:56 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 15-05-2022 | 5 KM | 17 | 3 omgange | 48:24 | 18,59 km/t | 3:13 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #2 Hammel | 04-05-2022 | - | 8 | 1 omgange | 36:13 | 0,00 km/t | - min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 11 KM | 7 | 3 omgange | 1:01:08 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 10 KM | 6 | 3 omgange | 55:09 | 32,63 km/t | 1:50 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Odense C2 | 24-04-2022 | 5,8 KM | 19 | 3 omgange | 48:20 | 21,60 km/t | 2:46 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #1 Aarhus MTB | 20-04-2022 | - | 2 | 2 omgange | 34:43 | 0,00 km/t | - min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 23 | 7 omgange | 1:09:32 | 33,22 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 9 | 6 omgange | 52:51 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 19 | 3 omgange | 1:14:13 | 31,77 km/t | 1:53 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 7 | 10 omgange | 1:13:05 | 31,20 km/t | 1:55 min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2022 | 03-04-2022 | 4 KM | 13 | 3 omgange | 50:40 | 14,21 km/t | 4:13 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 12 | 2 omgange | 1:21:26 | 33,89 km/t | 1:46 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 1 | 6 omgange | 43:57 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 1 | 6 omgange | 46:18 | 11,66 km/t | 5:08 min/km |
Allbike - KidsLiga 2021 | 12-12-2021 | 2 KM | 4 | 9 omgange | 46:57 | 23,00 km/t | 2:36 min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 1 | 6 omgange | 50:50 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 1 | 5 omgange | 42:56 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike - KidsLiga 2021 | 21-11-2021 | 2 KM | 6 | 5 omgange | 49:39 | 12,08 km/t | 4:57 min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20-11-2021 | - | 4 | 4 omgange | 30:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 1,2 KM | 1 | 6 omgange | 36:02 | 11,99 km/t | 5:00 min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 1 | 6 omgange | 45:40 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 2 | 6 omgange | 38:31 | 23,36 km/t | 2:34 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 3 | 6 omgange | 37:20 | 21,21 km/t | 2:49 min/km |
Sparekassen Vendsyssel - MTB Plantageløbet | 16-10-2021 | 3 KM | 2 | 4 omgange | 48:30 | 14,84 km/t | 4:02 min/km |
Allbike - KidsLiga 2021 | 09-10-2021 | 2 KM | 7 | 5 omgange | 53:50 | 11,15 km/t | 5:23 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 2021 | 02-10-2021 | 5 KM | 25 | 3 omgange | 56:25 | 15,95 km/t | 3:45 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 17 | 4 omgange | 57:26 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C2 | 19-09-2021 | 4,19 KM | 25 | 3 omgange | 1:09:34 | 10,84 km/t | 5:32 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 12 | 3 omgange | 1:17:16 | 33,54 km/t | 1:47 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 16 | 3 omgange | 1:12:19 | 33,74 km/t | 1:46 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 12 | 23:17,78 | 23:17,78 | 35,28 km/t | 1:42 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C2 | 05-09-2021 | 6 KM | 24 | 2 omgange | 1:10:18 | 10,24 km/t | 5:51 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 14 | 3 omgange | 59:39 | 33,19 km/t | 1:48 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 7,5 KM | 9 | 5 omgange | 1:04:34 | 34,84 km/t | 1:43 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 10 | 6 omgange | 1:22:31 | 31,62 km/t | 1:53 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C2 | 14-08-2021 | 4,8 KM | 28 | 3 omgange | 1:02:49 | 13,75 km/t | 4:21 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 37 | 3:55:29 | 3:55:29 | 3,97 km/t | 15:05 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 46 | 3 omgange | 1:07:44 | 32,95 km/t | 1:49 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 38 | 7 omgange | 1:10:37 | 24,98 km/t | 2:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 51 | 9:08 | 9:08 | 34,76 km/t | 1:43 min/km |
Holte MTB DM 2021 | 26-06-2021 | - | 25 | 3 omgange | 1:01:23 | 0,00 km/t | - min/km |
En Forårsdag (Sommerdag) i Gudenådalen 2021 (M) | 20-06-2021 | 90 KM | 35 | 4 omgange | 3:02:58 | 118,05 km/t | 0:30 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C2 | 12-06-2021 | 5,8 KM | 26 | 3 omgange | 1:02:13 | 16,78 km/t | 3:34 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 29 | 3 omgange | 1:05:53 | 32,78 km/t | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 25 | 3 omgange | 1:06:33 | 33,00 km/t | 1:49 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 30 | 3 omgange | 1:23:33 | 31,02 km/t | 1:56 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 23 | 5 omgange | 1:06:30,62 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 17 | 6 omgange | 48:58 | 30,14 km/t | 1:59 min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 1 | 5 omgange | 38:41 | 20,55 km/t | 2:55 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 2 | 5 omgange | 31:56 | 21,60 km/t | 2:46 min/km |
Party Prijs – AftenCross – lørdag | 14-11-2020 | 2,3 KM | 11 | 6 omgange | 40:36 | 20,39 km/t | 2:56 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI | 01-11-2020 | 2,3 KM | 3 | 3 omgange | 27:52 | 14,85 km/t | 4:02 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag | 31-10-2020 | 2,3 KM | 3 | 28:10 | 28:10 | 4,90 km/t | 12:14 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 6 | 5 omgange | 42:42 | 17,56 km/t | 3:24 min/km |
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers | 17-10-2020 | - | 2 | 5 omgange | 25:47 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 12 | 2 omgange | 1:02:53 | 25,87 km/t | 2:19 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 6 | 16:46 | 16:46 | 35,05 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 11 | 2 omgange | 1:03:30 | 29,47 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 12 | 0:00 | 2:53:09 | 5,41 km/t | 11:05 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 10 | 2 omgange | 47:49 | 31,12 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 16 | 6 omgange | 52:05 | 29,03 km/t | 2:04 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 14 | 9:45 | 9:45 | 32,58 km/t | 1:50 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 6 | 20 omgange | 29:33 | 405,90 km/t | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 4 | 10 omgange | 14:47 | 405,49 km/t | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 3 | 1:21 | 1:21 | 44,19 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 5 | 1 omgange | 5:00 | 12,00 km/t | 5:00 min/km |
Cross - Odense - Cross Cup | 04-01-2020 | - | 1 | 2 omgange | 22:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 1 | 4 omgange | 26:34 | 23,93 km/t | 2:30 min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17-11-2019 | 2,65 KM | 1 | 3 omgange | 30:00 | 15,90 km/t | 3:46 min/km |
Cross - Marselisborg CC | 16-11-2019 | 2,3 KM | 2 | 3 omgange | 30:18 | 13,66 km/t | 4:23 min/km |
Cross - Vejen BC | 10-11-2019 | 0,9 KM | 2 | 3 omgange | 24:08 | 6,71 km/t | 8:56 min/km |
Cross - Fredericia Trihjulet | 09-11-2019 | 2,2 KM | 1 | 1 omgange | 32:53 | 4,01 km/t | 14:56 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag | 27-10-2019 | 2,3 KM | 1 | 9 omgange | 35:45 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 1 | 4 omgange | 26:20 | 20,95 km/t | 2:51 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 17 | 3 omgange | 49:02 | 31,57 km/t | 1:54 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 22 | 2 omgange | 41:16 | 30,53 km/t | 1:57 min/km |
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2019 - Bike Challenge | 22-09-2019 | 50 KM | 69 | 1:39:54 | 1:39:43 | 30,08 km/t | 1:59 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 11 | 5 omgange | 56:07 | 28,33 km/t | 2:07 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 10 | 19:41,43 | 19:41,43 | 30,47 km/t | 1:58 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 26 | 6 omgange | 44:12 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 27 | 22:07,92 | 22:07,92 | 30,63 km/t | 1:57 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 7 | 3 omgange | 41:05 | 32,42 km/t | 1:51 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 9 | 3 omgange | 49:29 | 28,01 km/t | 2:08 min/km |
MTB Randers Street Challenge 4.0 - 2019 | 15-08-2019 | 5 KM | 5 | 6 omgange | 1:06:29 | 27,07 km/t | 2:12 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 8 | 2 omgange | 44:46 | 29,48 km/t | 2:02 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 17 | 3 omgange | 54:04 | 29,96 km/t | 2:00 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 18 | 2 omgange | 1:02:09 | 27,60 km/t | 2:10 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 12 | 3 omgange | 43:18 | 26,60 km/t | 2:15 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 7 | 4 omgange | 1:14:29 | 24,16 km/t | 2:28 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 10 | 6 omgange | 47:06 | 29,04 km/t | 2:03 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 8 | 1 omgange | 48:19 | 26,82 km/t | 2:14 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 6 | 2 omgange | 54:01 | 31,31 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 13 | 5 omgange | 54:52 | 30,07 km/t | 1:59 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 15 | 3 omgange | 39:29 | 31,91 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 18 | 2 omgange | 53:00 | 29,66 km/t | 2:01 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 9 | 1 omgange | 50:41 | 6,87 km/t | 8:44 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 11 | 4 omgange | 1:05:31 | 26,41 km/t | 2:16 min/km |
Allbike CX cup #4 Aalborg | 10-02-2019 | - | 5 | 3 omgange | 31:00 | 0,00 km/t | - min/km |
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup | 09-12-2018 | 1,5 KM | 1 | 5 omgange | 28:13 | 15,94 km/t | 3:45 min/km |
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2018/19) | 01-12-2018 | 6 KM | 9 | 2 omgange | 55:04 | 13,07 km/t | 4:35 min/km |
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19) | 10-11-2018 | 4,5 KM | 5 | 2 omgange | 48:01 | 11,24 km/t | 5:20 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 1 | 3 omgange | 26:42 | 15,50 km/t | 3:52 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 2 | 3 omgange | 23:47 | 17,40 km/t | 3:26 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 16 | 3 omgange | 49:20 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 30 | 2 omgange | 43:19 | 29,08 km/t | 2:03 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 25 | 3 omgange | 55:27 | 25,96 km/t | 2:18 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 17 | 4 omgange | 47:39 | 30,72 km/t | 1:57 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 17 | 1 omgange | 47:31 | 29,67 km/t | 2:01 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 21 | 2 omgange | 47:09 | 27,99 km/t | 2:08 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 13 | 3 omgange | 44:30 | 29,93 km/t | 2:00 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 11 | 4 omgange | 55:16 | 31,30 km/t | 1:55 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 4 | 2 omgange | 31:39 | 29,19 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 4 | 3 omgange | 25:00 | 30,24 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 4 | 0:00 | 1:44:13 | 2,42 km/t | 24:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 7 | 1 omgange | 25:58 | 28,65 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 5 | 1 omgange | 32:54 | 28,27 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 8 | 6 omgange | 20:26 | 24,67 km/t | 2:25 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 5,7 KM | 3 | 2 omgange | 34:42 | 19,70 km/t | 3:02 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 9,7 KM | 3 | 6:49:21 | 19:21 | 30,08 km/t | 1:59 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 4,14 KM | 4 | 4 omgange | 32:32 | 30,53 km/t | 1:57 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 2 | 2 omgange | 37:44 | 27,02 km/t | 2:13 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 3 | 2 omgange | 24:39 | 28,22 km/t | 2:07 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 7 | 34:58 | 20:58 | 30,04 km/t | 1:59 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 5 | 1 omgange | 33:38 | 25,32 km/t | 2:22 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 6 | 1 omgange | 22:10 | 33,01 km/t | 1:49 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 7 KM | 8 | 1 omgange | 29:52 | 14,06 km/t | 4:16 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 6 | 1 omgange | 25:57 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 2 KM | 3 | 6 omgange | 23:56 | 30,06 km/t | 1:59 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 4 | 1 omgange | 38:34 | 25,51 km/t | 2:21 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 5 | 3 omgange | 35:15 | 28,09 km/t | 2:08 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 5 | 2 omgange | 31:21 | 26,79 km/t | 2:14 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 3 | 1 omgange | 28:55 | 27,18 km/t | 2:12 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 11 KM | 2 | 1 omgange | 32:42 | 20,18 km/t | 2:58 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk