De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
Udgået under løbet
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Herre Elite (A,B) |
Omgang | 1 |
Samlet tid | 9:53 |
Detaljer
Starttidspunkt | 15:05:00 |
Dato | 13. januar 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 2600 meter |
Distance (omgang) | 2600 meter |
Gennemsnit omgang | 9:40 16,13 km/t |
Hurtigste omgang | 9:40 16,13 km/t |
Langsomste omgang | 9:40 16,13 km/t |
Deltager (#6)
Peter THIDEMANN | |
Aalborg Mountainbikeklub | |
Danmark | |
Mand, 1985 | |
A mænd
Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2019. |
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Klokken | |||||
Omgang 0 | 0:12 | 0:12 | 15:05:12 | |||||
Omgang 1 | 9:40 | 16,13 km/t | 9:53 | 15:14:53 | ||||
Omgangstider
Andre resultater for Peter
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Spring Classic GRVL Experience - DCU Gravel cup 1. afdeling (Licens+Motion) | 16-03-2024 | 118 KM | 7 | 3:53:38 | 3:53:38 | 30,30 km/t | 1:58 min/km |
Saltum klassikeren 2023 | 11-11-2023 | 60 KM | 12 | 1:49:59 | 1:49:58 | 32,74 km/t | 1:49 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 8 | 7 omgange | 4:14:54 | 33,12 km/t | 1:48 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 3 | 12 omgange | 2:22:40 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 23 | 5 omgange | 2:53:19 | 42,92 km/t | 1:23 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 23 | 9 omgange | 2:43:18 | 39,68 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 46 | 5 omgange | 2:43:15 | 43,73 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 25 | 6 omgange | 3:08:37 | 40,84 km/t | 1:28 min/km |
Ulven Gravel - Powered by Velofit x Braunstein 2023 | 01-04-2023 | 150 KM | 3 | 5:17:59 | 5:16:42 | 28,42 km/t | 2:06 min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11-12-2022 | 1500 Meter | 8 | 10 omgange | 1:02:42 | 14,35 km/t | 4:10 min/km |
Saltum klassikeren 2022 | 12-11-2022 | 45 KM | 16 | 1:42:24 | 1:42:20 | 26,38 km/t | 2:16 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 15 | 12 omgange | 2:23:01 | 43,29 km/t | 1:23 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 18 | 5 omgange | 3:10:11 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 18 | 6 omgange | 3:00:33 | 37,68 km/t | 1:35 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 2 | 5 omgange | 2:35:11 | 46,01 km/t | 1:18 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 29 | 9 omgange | 2:37:05 | 40,22 km/t | 1:29 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 5 | 9 omgange | 3:00:07 | 38,97 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 5 | 6 omgange | 2:28:41 | 43,34 km/t | 1:23 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 8 | 6 omgange | 3:12:01 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 3 | 7 omgange | 2:58:46 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
DGI MTB Vintercup - #7: Hjørring | 13-03-2022 | 5 KM | 31 | 5 omgange | 1:12:25 | 20,71 km/t | 2:53 min/km |
DGI MTB Vintercup - #6: Uhrehøje | 27-02-2022 | 5 KM | 8 | 6 omgange | 1:29:13 | 20,17 km/t | 2:58 min/km |
DGI MTB Vintercup - #5: Sæby | 06-02-2022 | 5,3 KM | 11 | 5 omgange | 1:12:53 | 21,81 km/t | 2:45 min/km |
Saltum klassikeren 2021 | 13-11-2021 | 45 KM | 5 | 1:40:31 | 1:40:28 | 26,87 km/t | 2:13 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 13 | 9 omgange | 2:43:14 | 41,02 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 37 | 10 omgange | 1:20:57 | 31,13 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 18 | 14:38 | 14:38 | 43,46 km/t | 1:22 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 2 | 5 omgange | 2:45:21 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 20 | 8 omgange | 2:25:00 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 3 | 5 omgange | 2:47:10 | 42,71 km/t | 1:24 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 8 | 8 omgange | 2:54:39 | 39,58 km/t | 1:30 min/km |
Dirty Jutland 2021 | 17-04-2021 | 220 KM | 3 | 6:37:38 | 6:37:38 | 33,20 km/t | 1:48 min/km |
DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus | 10-01-2021 | 3 KM | 10 | 8 omgange | 1:01:15 | 23,51 km/t | 2:33 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 17 | 8 omgange | 57:49 | 20,76 km/t | 2:53 min/km |
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers | 17-10-2020 | - | 4 | 12 omgange | 52:58 | 0,00 km/t | - min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 12 | 36 omgange | 42:12 | 51,17 km/t | 1:10 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 6 | 8 omgange | 1:34:09 | 43,84 km/t | 1:22 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 5 | 4 omgange | 2:37:35 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 1 | 2 omgange | 26:12 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 3 | 8 omgange | 2:03:35 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 28 | 7 omgange | 2:48:57 | 38,78 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 27 | 0:00 | 6:52:40 | 2,27 km/t | 26:27 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 36 | 8 omgange | 2:49:39 | 35,08 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 26 | 10 omgange | 59:26 | 42,40 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 12 | 14:38 | 14:38 | 43,46 km/t | 1:22 min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 9 | 9 omgange | 1:09:47 | 20,51 km/t | 2:55 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 7 | 8 omgange | 1:03:48 | 19,93 km/t | 3:00 min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17-11-2019 | 2,66 KM | 11 | 7 omgange | 1:00:14 | 18,55 km/t | 3:14 min/km |
Cross - Fredericia Trihjulet | 09-11-2019 | 2,2 KM | 4 | 10 omgange | 1:02:42 | 21,05 km/t | 2:51 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 2 | 12 omgange | 2:26:26 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 3 | 4 omgange | 2:37:32 | 42,04 km/t | 1:25 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 1 | 4 omgange | 2:20:28 | 43,23 km/t | 1:23 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 16 | 5 omgange | 3:14:45 | 38,97 km/t | 1:32 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 12 | 6 omgange | 2:46:48 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 6 | 7 omgange | 3:21:24 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 5 | 8 omgange | 2:25:21 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 19 | 7 omgange | 2:35:10 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 1 | 5 omgange | 2:45:46 | 43,07 km/t | 1:23 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 2 | 9 omgange | 2:43:57 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Principia MTB Randers XCM 2019 | 01-06-2019 | 25 KM | 2 | 3 omgange | 3:21:36 | 22,32 km/t | 2:41 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 2 | 10 omgange | 3:14:12 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
DM XCM 2019 - Aarhus MTB | 12-05-2019 | 75 KM | 15 | 3:31:42 | 3:30:18 | 21,40 km/t | 2:48 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 1 | 4 omgange | 2:15:03 | 38,39 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 8 | 6 omgange | 2:37:48 | 40,61 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 1 | 5 omgange | 2:42:23 | 39,53 km/t | 1:31 min/km |
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup | 09-12-2018 | 2,2 KM | 40 | 4 omgange | 1:04:07 | - | - |
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde | 18-06-2017 | 6 KM | 12 | 5 omgange | 1:38:55 | 18,20 km/t | 3:17 min/km |
Webike 2017 - #3 Racing 89ers | 17-05-2017 | 4,9 KM | 9 | 5 omgange | 1:10:34 | 20,83 km/t | 2:52 min/km |
Silkeborg MTB 2011 | 20-03-2011 | 76 KM | 34 | 3:00:58 | 3:00:53 | 25,21 km/t | 2:22 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk