Startnr. | Deltager | Kategori | Klub/Firma/Sponsor | By | Heat | Distance |
802 | Børge Svensson
Fitness1
| (M) Senior | Fitness1 | Kolding | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Fitness1 | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
723 | Brian Pedersen | (M) Unge | | Lystrup | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
60 | Britta Uhde
Triathloewen Bremen
| (K) Senior | Triathloewen Bremen | Bremen | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Triathloewen Bremen | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
564 | Carsten Jokumsen
Bevæg dig for livet - Svømning
| (M) Senior | Bevæg dig for livet - Svømning | Hillerød | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Bevæg dig for livet - Svømning | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
1550 | Carsten Lind
Copenhagen Frontrunners
| (M) Senior | Copenhagen Frontrunners | Hellerup | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Copenhagen Frontrunners | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
606 | Charlotte Boye
Fredericia Triathlon Team
| (K) Senior | Fredericia Triathlon Team | Fredericia | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Fredericia Triathlon Team | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
1573 | Charlotte Boye | (K) Senior | | Randers NV | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
1062 | Charlotte Holt | (K) Senior | | Mariager | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
815 | Charlotte Sass Larsen
Randers Freja Triathlon
| (K) Senior | Randers Freja Triathlon | Langå | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Randers Freja Triathlon | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
1158 | Chris Larsen
1965
| (M) Senior | 1965 | Køge | Heat 33 (12:45) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
1965 | Heat 33 (12:45) | 3.3 KM |
|
1014 | Christen Mørup
St.Lundgaard
| (M) Senior | St.Lundgaard | Langå | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
St.Lundgaard | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
812 | Christian Lessel
FKI - Frederikshavn Kommune Idrætsklub
| (M) Unge | FKI - Frederikshavn Kommune Idr. | Aalborg | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
FKI - Frederikshavn Kommune Idr. | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
1517 | Christian Rafn
Randersidræt.dk
| (M) Unge | Randersidræt.dk | Randers NV | Heat 40 (13:15) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Randersidræt.dk | Heat 40 (13:15) | 1.5 KM |
|
8 | Christian Søgaard Andersen
Sorø Svømmeklub
| (M) Senior | Sorø Svømmeklub | Sorø | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Sorø Svømmeklub | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
1023 | Clara Nautrup Pedersen
HOG svømning
| (K) Unge | HOG svømning | Hinnerup | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
HOG svømning | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
1172 | Claus Fleron
Horsens All Runners
| (M) Senior | Horsens All Runners | Odder | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Horsens All Runners | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
12 | Claus Hauge Thomsen
Randers Freja Triathlon
| (M) Senior | Randers Freja Triathlon | Langå | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Randers Freja Triathlon | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
706 | Claus Højberg
Hobro Svømmeklub
| (M) Senior | Hobro Svømmeklub | Hobro | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Hobro Svømmeklub | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
1170 | Claus Jørgensen | (M) Senior | | Odder | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
517 | Claus Varnum | (M) Senior | | Vejle | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 10 (11:00) | 5.7 KM |
|
1069 | Cristiano Santos
Clube de Atletismo de Ferreira de Zêzere (Portugal)
| (M) Unge | Clube de Atletismo de Ferreira . | Kungälv | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Clube de Atletismo de Ferreira . | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
705 | Daniel Høegh | (M) Unge | | Aalborg | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
567 | David Vanggaard Bedholm Johansen | (M) Unge | | Asaa | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
668 | Dennis Paustian
Sorø Triathlon Klub
| (M) Unge | Sorø Triathlon Klub | Holmegaard | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Sorø Triathlon Klub | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
618 | Ditte Hansen
Fredericia Triathlon Team
| (K) Unge | Fredericia Triathlon Team | Fredericia | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Fredericia Triathlon Team | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
1559 | Dorritt Smed
Odder svømmeklub
| (K) Senior | Odder svømmeklub | Odder | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Odder svømmeklub | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
855 | Dorte Lyager
Havstrygerne Hirtshals
| (K) Senior | Havstrygerne Hirtshals | Hjørring | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Havstrygerne Hirtshals | Heat 16 (11:30) | 5.7 KM |
|
1153 | Dorte Rasmussen | (K) Senior | | Odense SV | Heat 33 (12:45) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 33 (12:45) | 3.3 KM |
|
1571 | Dorthe Vilhelmsen
Team Artemis
| (K) Senior | Team Artemis | Aalborg SØ | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Team Artemis | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
550 | Elizabeth Ahlefeldt-Laurvig-lehn | (K) Senior | | Gentofte | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 11 (11:05) | 5.7 KM |
|
13 | Emil Steenhold
Fredericia Triathlon Team
| (M) Unge | Fredericia Triathlon Team | Fredericia | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Fredericia Triathlon Team | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
1072 | Emil Stryhn
Lillebælt i Løb
| (M) Unge | Lillebælt i Løb | Ejby | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Lillebælt i Løb | Heat 31 (12:35) | 3.3 KM |
|
9 | Emily Stausboll | (K) Unge | | Vanløse | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
1605 | Emma Damkjær | (K) Unge | | Kolding | Heat 42 (13:25) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 42 (13:25) | 1.5 KM |
|
1516 | Fie Lykke Simonsen
Randersidræt.dk
| (K) Unge | Randersidræt.dk | Randers NØ | Heat 40 (13:15) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Randersidræt.dk | Heat 40 (13:15) | 1.5 KM |
|
21 | Flemming Jakobsen
Water & wellness
| (M) Unge | Water & wellness | Randers | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Water & wellness | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
20 | Frank Jensen | (M) Senior | | Grenå | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 1 (10:00) | 10 KM |
|
623 | Frank Rasmussen
Triathlon Horsens
| (M) Senior | Triathlon Horsens | Horsens | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Triathlon Horsens | Heat 12 (11:10) | 5.7 KM |
|
1574 | frederick Bradley
Randers Freja Triathlon
| - | Randers Freja Triathlon | Randers | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Randers Freja Triathlon | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
851 | Frederik Sørensen | (M) Unge | | Aarhus C | Heat 17 (11:35) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 17 (11:35) | 5.7 KM |
|
718 | Frederikke Asfeldt
Herning Tri
| (K) Unge | Herning Tri | Herning | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Herning Tri | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
1560 | Frederikke Smed
Holstebro svømmeklub
| (K) Unge | Holstebro svømmeklub | Holstebro | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Holstebro svømmeklub | Heat 41 (13:20) | 1.5 KM |
|
1020 | Gitte Nautrup Pedersen
HOG svømning
| (K) Senior | HOG svømning | Hinnerup | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
HOG svømning | Heat 30 (12:30) | 3.3 KM |
|
1109 | Gitte Thorning Nielsen | (K) Unge | | Vodskov | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
62 | Gordon Ritchie Jensen
Copenwater
| (M) Senior | Copenwater | København Ø | Heat 2 (10:05) | 10 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Copenwater | Heat 2 (10:05) | 10 KM |
|
660 | Gro Sørensen
HEI Svømning
| (K) Unge | HEI Svømning | Lystrup | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
HEI Svømning | Heat 13 (11:15) | 5.7 KM |
|
701 | Gunn Danielsen
De Dejlige Damer
| - | De Dejlige Damer | Kgs. Lyngby | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
De Dejlige Damer | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
1101 | Hanne Gjættermann
MTB Randers
| (K) Senior | MTB Randers | Randers NØ | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
MTB Randers | Heat 32 (12:40) | 3.3 KM |
|
708 | Hans Henrik Dammark Knudsen | (M) Senior | | Janderup Vestj | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
- | Heat 14 (11:20) | 5.7 KM |
|
1152 | Hans Ole Andersen
Innoteck
| (M) Senior | Innoteck | Odense SV | Heat 33 (12:45) | 3.3 KM |
|
Klub/Firma/Sponsor | Heat | Distance |
Innoteck | Heat 33 (12:45) | 3.3 KM |
|