Xtreme Mandehørm 2019 - Hillerød

Holdresultater

  


Placering
Klub/Firma
Klasse
Køn
Nettotid
 
1
ScanCastor AsicsAlleM
2:44:30
3439
Micki Borgen Morell2000M
52:12
3441
Frank Løvendahl1967M
55:09
3440
Kim Suhler1976M
57:08
 
2
Mudhead warriorsAlleM
3:32:27
3064
Kristian Mikkelsen1970M
1:07:06
3065
Leon Champ1980M
1:10:27
3077
Chris wydojnik1979M
1:14:54
 
3
The HenningsAlleM
3:34:15
3392
Jonathan Henning2000M
1:06:34
3391
Peter Henning1964M
1:09:26
3393
Magnus Henning1997M
1:18:13
 
4
Chris-MarineAlleM
3:38:17
3186
Jens Henrik Groth1977M
1:12:38
3185
Alexander Malt1975M
1:12:48
3191
David Magnusson1990M
1:12:50
 
5
SpringfyreneAlleM
3:40:01
3395
Adam Obel2002M
1:09:47
3397
Jacob Obel1968M
1:13:38
3398
Stig Porsgaard1967M
1:16:36
 
6
Team TucanAlleM
3:50:48
3161
Oluf Riddersholm Riddersholm1979M
1:08:09
3157
Christian Ebbesen1971M
1:17:41
3159
Jef Nymand Hounsgaard1980M
1:24:57
 
7
Mødregruppen i mosenAlleM
3:59:42
3328
Jonas Plambæk1995M
1:19:50
3329
Thomas Ørgaard Hald1986M
1:19:52
3327
Matthias Markussen1981M
1:19:59
 
8
Ol' BastardsAlleM
4:01:22
3113
Anders P. Nielsen1968M
1:20:27
3112
Lars Heiberg1968M
1:20:27
3111
Søren Sennels1968M
1:20:27
 
9
Team HåkanAlleM
4:07:34
3200
Ken Håkansson1987M
1:22:24
3199
Jonas Lassen1985M
1:22:30
3201
Niklas Håkansson1992M
1:22:39
 
10
De beskidte håndværkerAlleM
4:12:42
3180
Thomas Rueholm Brøndum1985M
1:24:14
3179
Lasse Viborg1988M
1:24:14
3178
Martin Møller1986M
1:24:14
 
11
team easy runAlleM
4:17:44
3301
Troels Jacobsen1966M
1:25:54
3302
Carsten Westergaard1969M
1:25:54
3300
Carsten Østergaard1966M
1:25:55
 
12
Team Deadly NoobsAlleM
4:28:29
3232
Rasmus Mortensen1986M
1:29:29
3234
Marcus Gjesse1997M
1:29:30
3233
Niels Mortensen1994M
1:29:30
 
13
Young GunsAlleM
4:28:58
3216
Duncan Jessen-Klixbull2000M
1:29:25
3217
Jonas Pedersen2001M
1:29:29
3214
Nikolaj Jessen-Klixbull1972M
1:30:04
 
14
John er renAlleM
4:30:51
3106
Svend Geraae1971M
1:28:29
3105
Jakob Højgaard-Geraae1973M
1:31:06
3326
Carsten Lindestrøm1975M
1:31:15
 
15
Team 3000AlleM
4:31:09
3122
Henrik R H Thelin1976M
1:30:22
3412
Rasmus Weber Andersen1983M
1:30:22
3123
Rasmus Christensen1984M
1:30:23
 
16
BVBAlleM
4:32:37
3263
Mathias Gertz-Rath1989M
1:30:51
3264
Mikkel Lüth1987M
1:30:52
3262
Morten Rath1986M
1:30:53
 
17
NTSAlleM
4:34:05
3016
Søren Augustesen1981M
1:30:34
3015
Nick Hækkerup1975M
1:31:45
3017
Torben Engell Nielsen1974M
1:31:45
 
18
Langhøjs rigtige mændAlleM
4:39:01
3453
Klaus Egved1980M
1:33:00
3451
Søren Lundsgaard Jensen1971M
1:33:00
3452
Charlie Eklund-Harding1979M
1:33:00
 
19
4xMadsenAlleM
4:39:27
3031
Mikkel T. Madsen2000M
1:33:05
3032
Anders T. Madsen1997M
1:33:09
3029
Mads Toftegaard Madsen1968M
1:33:12
 
20
Chris-MarineAlleM
4:41:01
3189
Kasper Ödegaard1993M
1:31:18
3188
Lars Andersen1972M
1:31:20
3192
Gustaf Sanderberg1987M
1:38:22
 
21
Get Fit GymAlleM
4:41:40
3462
Per Knudsen1969M
1:28:18
3464
Rasmus Kjøller1979M
1:30:41
3465
Lars Nielsen1974M
1:42:39
 
22
Team JagtvejAlleM
4:44:01
3205
Jesper Engel Christensen1973M
1:34:38
3211
Kenneth Elgaard Pedersen1991M
1:34:38
3212
Mathias Skovrup1989M
1:34:44
 
23
JakaAlleM
4:51:06
3254
Henrik Leffers1983M
1:36:44
3257
Jonas Fersum1982M
1:37:09
3255
Andreas Geertsen1982M
1:37:11
 
24
The Good, the Bad and the Muddy BoyzAlleM
4:54:36
3298
Martin Cailloux1969M
1:38:12
3296
Kristian Linkaer1974M
1:38:12
3299
Tue Rosbirk1974M
1:38:12
 
25
Team old mad menAlleM
4:55:04
3377
Kåre Andersen1974M
1:37:58
3378
Mikkel Beyer1976M
1:37:58
3375
Kim Breinholt Jensen1974M
1:39:07
 
26
Viking warriersAlleM
4:58:47
3278
Michael Fornander1982M
1:39:24
3277
Kasper Møller Deleuran1980M
1:39:41
3276
Kenneth Arent Larsen1981M
1:39:42
 
27
Frederikssund TaekwondoAlleM
4:59:03
3320
John Carlsen1966M
1:30:55
3322
Peter Mejer1967M
1:31:56
3325
Thomas Jørgensen1970M
1:56:11
 
28
Jachael og SønnerAlleM
5:00:06
3140
Simon Skriver2001M
1:39:10
3139
Jakob Skriver1971M
1:39:10
3142
Michael Steffensen1968M
1:41:45
 
29
Lars Thrane 2AlleM
5:01:22
3165
Kian Karas1982M
1:39:27
3167
Silas Christensen1989M
1:39:57
3164
Frank Jensen1964M
1:41:57
 
30
Muddy Village PeopleAlleM
5:12:27
3371
Axel Wright Larsen1975M
1:25:37
3373
Jakob Benediktson1971M
1:25:39
3372
Claes Larsen1971M
2:21:10
 
31
Old Boys SnekkerstenAlleM
5:13:05
3414
Ian Gunthel1978M
1:44:21
3415
Carsten Pedersen1974M
1:44:21
3363
Peter Olson1976M
1:44:22
 
32
Team DanaflexAlleM
5:13:51
3069
jacob skov christiansen1997M
1:44:37
3070
Mikkel Wacenius Lauritzen1996M
1:44:37
3068
emil wacenius lauritzen1993M
1:44:37
 
33
SplintenAlleM
5:14:27
3403
Tommy Nielsen1980M
1:29:53
3404
Kim Nielsen1977M
1:34:07
3402
Martin Petersen1977M
2:10:26
 
34
DK´s drengeAlleM
5:16:27
3125
Ricky Singh1998M
1:45:28
3128
Tonny Kuscu1970M
1:45:28
3124
Johnny Dahl1972M
1:45:29
 
35
Team JagtvejAlleM
5:16:42
3213
Martin Jacobsen1988M
1:34:50
3209
Benjamin Søder1993M
1:50:35
3206
Morten Kristensen1981M
1:51:16
 
36
Lars Thrane 1AlleM
5:20:04
3166
Morten Lundgaard1985M
1:39:08
3168
Thomas Smith1985M
1:39:26
3169
Carsten Thomsen1971M
2:01:29
 
37
Pedersborg drengene 2019 / T4LAlleM
5:21:13
3119
Thomas Holme1968M
1:46:56
3118
Emil Stokholm2001M
1:47:08
3120
Thomas Ringe1972M
1:47:09
 
38
Dalhoff GroupAlleM
5:21:49
3308
Mark Dalhoff1988M
1:47:14
3310
Nikolai Laursen1988M
1:47:14
3307
Jonas Laursen1991M
1:47:19
 
39
TeamOldAndGrumpyAlleM
5:21:57
3013
Teis Andersen1992M
1:47:04
3011
Mathias Andersen1992M
1:47:26
3010
Kristian Lolck1991M
1:47:26
 
40
Dalhoff GroupAlleM
5:22:37
3309
Michael Nielsen1967M
1:47:20
3311
Martin Dalhoff1985M
1:47:32
3313
Niels Dalhoff1960M
1:47:44
 
41
All RoundersAlleM
5:26:56
3343
Lars Dam Raaby1976M
1:48:58
3346
Michael Ørntoft1975M
1:48:58
3345
Peter Dam Madsen1975M
1:48:59
 
42
Rungsted S.W.A.T.AlleM
5:27:28
3093
Magnus Normann2001M
1:48:57
3091
Thomas Smedegaard Andersen1997M
1:49:00
3089
Michael Gøttsche1965M
1:49:30
 
43
Komplex ITAlleM
5:30:21
3242
Aleksander Otovic1992M
1:49:47
3241
Martin Stig Pedersen1991M
1:50:06
3240
Jonas Fechner1992M
1:50:27
 
44
Komplex ITAlleM
5:32:03
3239
Victor Bak Roskvist1996M
1:50:31
3238
Johan Antonsen1988M
1:50:46
3243
Martin Weyhe Christiansen1971M
1:50:46
 
45
Eliten fra MorgenholdetAlleM
5:32:30
3337
Torben Jensen1983M
1:50:49
3334
Jakob Lillebo1983M
1:50:50
3336
Mikael Nørregaard1975M
1:50:50
 
46
Team JagtvejAlleM
5:34:09
3210
Christoffer Andersen1982M
1:51:16
3207
Jørgen Magnussen1981M
1:51:16
3208
Finn Søder1967M
1:51:36
 
47
Team JohnnyAlleM
5:44:25
3467
Johnny Lyng1974M
1:54:16
3469
Thomas Techou1980M
1:55:04
3468
Nikolaj Mikkelsen1996M
1:55:04
 
48
Team HakkeAlleM
5:45:35
3450
Jesper Bahne1986M
1:55:11
3295
Niels Frank Jensen1984M
1:55:11
3292
johan hakmann1955M
1:55:12
 
49
Team HakkeAlleM
5:45:44
3265
Rasmus Hakmann1987M
1:55:13
3454
Nicolai Ysbæk-Nielsen1983M
1:55:15
3331
Jakob Villadsen1969M
1:55:15
 
50
Freddy og Katrines yngelAlleM
5:46:29
3251
Kasper Frederik Jensen1994M
1:51:07
3253
Kasper Rye Jensen1994M
1:51:15
3252
Mikkel Rye Jensen1998M
2:04:07
 
51
TrussetyveneAlleM
5:47:41
3315
Patrick Rohde1995M
1:55:53
3314
Søren Vendelbo1976M
1:55:54
3317
Jimmy Jensen1966M
1:55:54
 
52
Hold KæftAlleM
5:48:54
3108
Tomas Aagesen Vinther1981M
1:56:16
3109
Bjarne Carlsson Duun1969M
1:56:18
3107
Michael B Saust1974M
1:56:20
 
53
Team MaskinføreAlleM
5:51:57
3022
Marcus Nørskov1995M
1:57:16
3025
Hc Skafte1996M
1:57:17
3026
Michael Longhi1987M
1:57:22
 
54
Team MaskinføreAlleM
5:53:11
3023
Nikolaj Olsen1996M
1:57:26
3024
Dan Andersen1981M
1:57:52
3027
Jens Møller1992M
1:57:52
 
55
Are we there yet ?AlleM
5:56:56
3114
Tobias Christensen1981M
1:57:57
3086
Jonas Brøsch1977M
1:59:29
3170
Jacob Rasmussen1983M
1:59:29
 
56
GL BOYSAlleM
5:57:17
3281
Johan Finman-Larsen1984M
1:59:05
3280
Mads Harder1982M
1:59:05
3283
Lars Pedersen1982M
1:59:06
 
57
Zilen 30år!AlleM
6:01:49
3236
Thomas Zilen Kjær1989M
2:00:36
3237
Lars Stig Jensen1989M
2:00:36
3235
Mike Hasselgren1988M
2:00:36
 
58
Mudhead warriorsAlleM
6:04:40
3063
Thomas Berthelsen1988M
2:01:31
3061
Thomas Holm1969M
2:01:31
3060
Bo Nielsen1968M
2:01:37
 
59
Egedal LøbeklubAlleM
6:06:50
3435
Martin Jensen1985M
1:57:56
3434
Allan Christensen1978M
1:57:56
3002
Steinn Mortensen1965M
2:10:57
 
60
Eges DiscipleAlleM
6:09:55
3224
Jesper Ege Krog1981M
2:02:54
3227
Andreas Laungaard1980M
2:03:03
3226
Grane Rasmussen1982M
2:03:57
 
61
Team WeibelAlleM
6:10:20
3006
Mikkel Weibel1997M
2:03:26
3007
Frederik Weibel1999M
2:03:27
3008
Sten Weibel2017M
2:03:27
 
62
Otterups finestAlleM
6:12:22
3385
Jeppe Buhl Rasmussen1975M
2:04:06
3388
Per Jørgensen1972M
2:04:07
3386
Jesper Buhl Rasmussen1994M
2:04:07
 
63
STIVPIKAlleM
6:15:49
3249
Søren Persson1969M
2:05:16
3248
Martin Winther1968M
2:05:16
3247
Claus Thobo-Carlsen1969M
2:05:17
 
64
Team StenslyngerneAlleM
6:18:18
3273
Haran 1970M
2:04:50
3270
Mark 1970M
2:05:16
3275
Jack Ruus1969M
2:08:11
 
65
AVJAlleM
6:22:26
3152
Ronald Juul Larsen1983M
2:07:28
3154
Rolf Hovmand1992M
2:07:28
3156
Jan Abrahamsen1979M
2:07:28
 
66
Team StenslyngerneAlleM
6:24:36
3271
Jesper 1970M
2:08:11
3274
Martin J1970M
2:08:12
3269
Aimas 1970M
2:08:12
 
67
Team HePAlleM
6:25:04
3136
Martin Dressler1979M
2:08:21
3137
Knud Hintsteiner1979M
2:08:21
3133
Kim Kjærsgaard1979M
2:08:21
 
68
Dige vvs a/sAlleM
6:35:47
3079
René Pedersen1971M
2:11:54
3080
Franck Voss1964M
2:11:56
3078
Lars Løie1964M
2:11:57
 
69
Hansens Gamle Familiehave IAlleM
6:56:45
3425
Peter Janum Sode1971M
2:18:54
3426
Lucas Janum2000M
2:18:55
3424
Tim Janum1967M
2:18:55
 
70
Hansens Gamle Familiehave IIAlleM
6:56:47
3428
Kristian Rasmussen1976M
2:18:55
3427
Kenneth Jensen1968M
2:18:55
3429
Martin Hadsund1976M
2:18:56
 
71
Get Fit GymAlleM
6:56:50
3466
Jens Lynge1983M
1:42:40
3461
Danni Matzen1984M
2:37:04
3463
Morten Nanneberg1984M
2:37:04
 
72
1000pundsklubbenAlleM
8:02:46
3181
Søren Frandsen1967M
2:39:59
3183
Rene Tofteng Larsen1967M
2:41:23
3182
Lennart Nielsen1969M
2:41:24