Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:47:18 |
Point | 3 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 31. marts 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 69 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 35:46 38,58 km/t |
Hurtigste omgang | 33:50 40,78 km/t |
Langsomste omgang | 39:26 34,99 km/t |
Deltager (#17)
Kevin Biehl | |
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 | |
Danmark | |
Mand, 15 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 33:50 | 40,78 km/t | 33:50 | 6 | 09:33:50 | |||
Omgang 2 | 34:01 | 40,56 km/t | 1:07:51 | 6 | 10:07:51 | |||
Omgang 3 | 39:26 | 34,99 km/t | 1:47:18 | 9 | 10:47:18 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Kevin
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 22 | 7 omgange | 3:57:56,13 | 45,54 km/t | 1:19 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 49 | 15 omgange | 2:52:16 | 44,93 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 10 | 6 omgange | 3:12:09 | 46,46 km/t | 1:17 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 12 | 6 omgange | 3:36:48 | 42,01 km/t | 1:25 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 8 | 8 omgange | 3:05:50 | 45,20 km/t | 1:19 min/km |
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 180,7 KM | 13 | 4:19:03 | 4:19:03 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
U23 DM og Master DM TT 2023 - Holstebro CC | 02-09-2023 | 32,2 KM | 16 | 39:33 | 39:33 | 48,84 km/t | 1:13 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 211 KM | 35 | 4:50:12 | 4:50:10 | 43,63 km/t | 1:22 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 26 | 4:31:35 | 4:31:32 | 5,08 km/t | 11:48 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 23 | 10 omgange | 3:07:32 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 130,4 KM | 5 | 2:53:45 | 2:53:45 | 45,03 km/t | 1:19 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 26 | 8 omgange | 2:46:18 | 43,29 km/t | 1:23 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 61 | 7 omgange | 3:48:25,66 | 46,52 km/t | 1:17 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 31 | 32:31,50 | 32:31,50 | 46,67 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 30 | 7 omgange | 2:49:00 | 44,48 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 18 | 8 omgange | 2:33:53 | 46,78 km/t | 1:16 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 153,6 KM | 36 | 3:30:18 | 3:30:16 | 43,83 km/t | 1:22 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 52 | 6 omgange | 3:35:56 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 44 | 11 omgange | 2:11:33 | 43,15 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 24 | 5 omgange | 2:45:49 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 6 | 4 omgange | 2:29:39 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 3 | 10 omgange | 1:58:18 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 13 | 5 omgange | 3:14:51 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 25 KM | 5 | 32:21 | 32:21 | 46,36 km/t | 1:17 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 5 | 10 omgange | 2:30:44,07 | 41,80 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 9 | 7 omgange | 2:42:37 | 40,29 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 4 | 6:42:57 | 6:42:57 | 2,32 km/t | 25:49 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 20 | 9 omgange | 2:44:50 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 16 | 10 omgange | 1:01:54 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 3 | 13:36 | 13:36 | 46,73 km/t | 1:17 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 127,2 KM | 8 | 3:09:04 | 3:09:03 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 26,3 KM | 19 | 35:04 | 35:04 | 44,98 km/t | 1:20 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 2 | 9 omgange | 2:43:14 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 12 | 5 omgange | 2:58:10 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 14 | 9 omgange | 2:40:22 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 6 | 12 omgange | 2:51:05,49 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 14 | 18 omgange | 1:12:51,00 | 41,21 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 10 | 10 omgange | 1:52:57,96 | 39,83 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 14 | 15 omgange | 1:26:25,20 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 11 | 20:00,45 | 20:00,45 | 44,98 km/t | 1:20 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 11 | 4 omgange | 2:07:45 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 3 | 8 omgange | 2:47:18 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 18 | 6 omgange | 2:32:32 | 42,24 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 7 | 6 omgange | 2:03:48 | 43,62 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 3 | 5 omgange | 2:38:42 | 40,45 km/t | 1:28 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 3 | 7 omgange | 3:03:35 | 38,89 km/t | 1:32 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 8 | 35:01,04 | 35:01,04 | 44,55 km/t | 1:20 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 10 | 5 omgange | 2:50:17 | 40,52 km/t | 1:28 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 11 | 11 omgange | 2:11:48 | 43,06 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 16 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 8 | 6 omgange | 2:10:43 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 9 | 4 omgange | 2:34:41 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 11 | 6 omgange | 2:11:14 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 10 | 9 omgange | 2:03:57 | 36,60 km/t | 1:38 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 26 KM | 6 | 34:15,35 | 34:15,35 | 45,54 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 13 | 6:39:55 | 6:39:55 | 2,34 km/t | 25:38 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 30 | 9 omgange | 2:41:28 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 42 | 10 omgange | 58:15 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 10 | 13:46 | 13:46 | 46,15 km/t | 1:18 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 9 | 2:51:59 | 2:51:59 | 41,69 km/t | 1:26 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 4 | 5 omgange | 2:42:16 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 16 | 8 omgange | 1:57:45,66 | 42,80 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 10 | 5 omgange | 2:57:46 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 26 | 4 omgange | 2:45:01,67 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 9 | 10 omgange | 2:51:20 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 15 | 5 omgange | 2:55:26 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 9 | 7 omgange | 2:04:50,10 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 8 | 7 omgange | 1:55:40,31 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 14 | 21 omgange | 48:23,84 | 42,51 km/t | 1:24 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 10 | 19:42,59 | 19:42,59 | 44,14 km/t | 1:21 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 17 | 10 omgange | 1:51:05,26 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 24 | 21 omgange | 44:03 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 3 | 4 omgange | 2:42:15,19 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 17 | 8 omgange | 1:01:18 | 20,75 km/t | 2:53 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 7 | 33 omgange | 41:42 | 47,47 km/t | 1:15 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 7 | 6 omgange | 1:14:48 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 12 | 22:50 | 22:50 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 5 | 4 omgange | 1:29:03 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 15 | 5 omgange | 2:03:45 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 16 | 0:00 | 4:52:18 | 3,20 km/t | 18:44 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 39 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 36 | 10 omgange | 1:03:06 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 22 | 15:18 | 15:18 | 41,57 km/t | 1:26 min/km |
Cross - Odense - Cross Cup | 04-01-2020 | - | 3 | 5 omgange | 41:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 7 | 4 omgange | 30:38 | 20,75 km/t | 2:53 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 2 | 4 omgange | 30:51 | 20,62 km/t | 2:54 min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17-11-2019 | 2,65 KM | 3 | 5 omgange | 41:29 | 19,16 km/t | 3:07 min/km |
Cross - Marselisborg CC | 16-11-2019 | 2,3 KM | 7 | 4 omgange | 33:57 | 16,25 km/t | 3:41 min/km |
Cross - Vejen BC | 10-11-2019 | 0,9 KM | 7 | 5 omgange | 33:23 | 8,09 km/t | 7:25 min/km |
Cross - Fredericia Trihjulet | 09-11-2019 | 2,2 KM | 4 | 3 omgange | 35:35 | 11,13 km/t | 5:23 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag | 27-10-2019 | 2,3 KM | 9 | 5 omgange | 18:49 | 36,66 km/t | 1:38 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 11 | 4 omgange | 30:54 | 17,86 km/t | 3:21 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 6 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 13 | 3 omgange | 1:58:12 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 18 | 3 omgange | 1:58:01 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 6 | 4 omgange | 1:53:10 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 12 | 23:00,03 | 23:00,03 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 11 | 4 omgange | 2:02:32 | 35,64 km/t | 1:40 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 22 | 5 omgange | 2:01:33 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 6 | 5 omgange | 1:33:14 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 7 | 3 omgange | 1:57:01 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 18 | 5 omgange | 1:55:48 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 22 | 3 omgange | 1:44:51 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 24 | 5 omgange | 1:54:42 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 12 | 4 omgange | 2:08:48 | 35,40 km/t | 1:41 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 11 | 6 omgange | 2:18:07 | 33,88 km/t | 1:46 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 29 | 4 omgange | 1:53:53 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 5 | 4 omgange | 2:27:00 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 10 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 3 | 4 omgange | 1:45:24 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 28 | 3 omgange | 1:46:05 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 9 | 3 omgange | 1:32:29 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 9 | 4 omgange | 1:59:44 | 36,68 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 16 | 6 omgange | 1:54:44 | 35,23 km/t | 1:42 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 17 | 4 omgange | 47:14 | 13,21 km/t | 4:32 min/km |
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup | 09-12-2018 | 2,2 KM | 5 | 6 omgange | 40:44 | 19,44 km/t | 3:05 min/km |
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia | 08-12-2018 | 0,9 KM | 7 | 4 omgange | 37:54 | 5,70 km/t | 10:31 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18-11-2018 | 2,7 KM | 7 | 6 omgange | 42:40 | 22,78 km/t | 2:38 min/km |
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk | 17-11-2018 | 2,65 KM | 8 | 5 omgange | 44:02 | 18,05 km/t | 3:19 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 19 | 5 omgange | 32:56 | 20,95 km/t | 2:51 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 3 | 4 omgange | 57:22 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 3 | 3 omgange | 52:29 | 36,00 km/t | 1:39 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 6 | 2 omgange | 1:28:45 | 31,77 km/t | 1:53 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 7 | 7 omgange | 1:08:01 | 37,66 km/t | 1:35 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 12 | 2 omgange | 1:25:37 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 10 | 3 omgange | 1:00:46 | 32,58 km/t | 1:50 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 10 | 5 omgange | 1:05:08 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 11 | 6 omgange | 1:18:49 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 6 | 5 omgange | 1:01:56 | 37,29 km/t | 1:36 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 4 | 15 omgange | 34:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 9 | 4 omgange | 1:24:47 | 34,25 km/t | 1:45 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 11 | 6:19:36 | 24:36 | 37,79 km/t | 1:35 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 7 | 5 omgange | 56:53 | 44,83 km/t | 1:20 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 12 | 7 omgange | 1:12:02 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 5 | 1:25:46 | 22:46 | 38,20 km/t | 1:34 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 9 | 3 omgange | 1:12:59 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 10 | 3 omgange | 1:02:57 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 8 | 3 omgange | 1:20:51 | 32,06 km/t | 1:52 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 6 | 4 omgange | 56:49 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 7 | 2 omgange | 1:23:22 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 9 | 3 omgange | 1:26:30 | 34,13 km/t | 1:45 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk