Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:43:13 |
Nettotid | 1:43:13 |
Point | 6 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 31. marts 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 69 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 34:24 40,10 km/t |
Hurtigste omgang | 33:50 40,77 km/t |
Langsomste omgang | 35:22 39,00 km/t |
Deltager (#1)
Malte Hellerup | |
TEAM EMPIRE CYCLING: | |
Danmark | |
Mand, 14 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 33:50 | 40,77 km/t | 33:50 | 9 | 09:33:50 | |||
Omgang 2 | 34:00 | 40,57 km/t | 1:07:51 | 2 | 10:07:51 | |||
Omgang 3 | 35:22 | 39,00 km/t | 1:43:14 | 6 | 10:43:14 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Malte
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 4 | 7 omgange | 3:56:20,53 | 45,85 km/t | 1:18 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 35 | 15 omgange | 2:52:04 | 44,98 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 29 | 6 omgange | 3:12:36 | 46,35 km/t | 1:17 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 19 | 6 omgange | 3:36:57 | 41,98 km/t | 1:25 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 26 | 8 omgange | 3:10:46 | 44,03 km/t | 1:21 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 6 | 12 omgange | 4:02:11 | 44,59 km/t | 1:20 min/km |
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 180,7 KM | 7 | 4:18:28 | 4:18:28 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
FBL - Lumsås | 26-08-2023 | 12,35 KM | 5 | 10 omgange | 2:46:08 | 44,60 km/t | 1:20 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 4 | 9 omgange | 3:01:00 | 42,96 km/t | 1:23 min/km |
Hadsten Gadeløb 2023 | 10-08-2023 | 1,4 KM | 14 | 35 omgange | 1:12:29 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 3 | 8 omgange | 2:53:51 | 43,07 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 18 | 10 omgange | 2:47:12 | 44,49 km/t | 1:20 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 7 | 11 omgange | 1:01:22 | 45,17 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 50 | 14:09 | 14:09 | 44,94 km/t | 1:20 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 211 KM | 40 | 4:50:12 | 4:50:10 | 43,63 km/t | 1:22 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 12 | 4:31:33 | 4:31:32 | 5,08 km/t | 11:48 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 10 | 10 omgange | 3:06:23 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 130,4 KM | 27 | 3:02:34 | 3:02:34 | 42,85 km/t | 1:24 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 46 | 12 omgange | 3:33:22 | 40,49 km/t | 1:28 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 50 | 6 omgange | 3:07:41 | 45,65 km/t | 1:18 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 3 | 28 omgange | 1:03:01 | 46,64 km/t | 1:17 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 53 | 7 omgange | 3:48:17,38 | 46,55 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 66 | 7 omgange | 3:00:38 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 10 | 8 omgange | 2:33:53 | 46,79 km/t | 1:16 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 153,6 KM | 50 | 3:32:38 | 3:32:38 | 43,34 km/t | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 34 | 6 omgange | 3:30:24 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 50 | 2 omgange | 3:51 | 43,56 km/t | 1:22 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 127,2 KM | 5 | 3:09:04 | 3:09:03 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 3 | 12 omgange | 2:50:58,36 | 38,62 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 18 | 18 omgange | 1:12:56,79 | 41,16 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 15 | 10 omgange | 1:52:57,96 | 39,83 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 2 | 15 omgange | 1:26:15,99 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 13 | 20:11,15 | 20:11,15 | 44,59 km/t | 1:20 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 7 | 6 omgange | 2:19:58 | 38,58 km/t | 1:33 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 2 | 8 omgange | 2:47:15 | 37,31 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 12 | 6 omgange | 2:32:31 | 42,25 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 4 | 6 omgange | 2:03:47 | 43,62 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 4 | 5 omgange | 2:39:10 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 8 | 7 omgange | 3:08:54 | 37,80 km/t | 1:35 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 20 | 35:53,53 | 35:53,53 | 43,46 km/t | 1:22 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 3 | 5 omgange | 2:50:15 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 17 | 5 omgange | 2:27:02 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 10 | 36:19,99 | 36:19,99 | 22,62 km/t | 2:39 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 3 | 6 omgange | 2:11:13 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 4 | 8 omgange | 2:33:07 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 22 | 2:56:50 | 2:56:50 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give | 19-06-2021 | 132,5 KM | 7 | 3:19:44 | 3:19:44 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 50 | 41:59 | 41:59 | 42,01 km/t | 1:25 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 3 | 5 omgange | 2:42:16 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 12 | 5 omgange | 3:09:36 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 3 | 5 omgange | 2:57:46 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 20 | 4 omgange | 2:45:00,60 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 5 | 10 omgange | 2:51:19 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 20 | 8 omgange | 2:25:36 | 39,56 km/t | 1:31 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 23 | 5 omgange | 3:03:00 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 6 | 7 omgange | 2:43:09 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 16 | 6 omgange | 2:31:55,00 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 1 | 7 omgange | 2:04:47,74 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 1 | 7 omgange | 1:55:27,07 | 38,38 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 6 | 21 omgange | 48:19,64 | 42,58 km/t | 1:24 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 8 | 19:29,29 | 19:29,29 | 44,64 km/t | 1:20 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 4 | 10 omgange | 1:51:01,17 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 3 | 21 omgange | 43:35 | 42,63 km/t | 1:24 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 2 | 4 omgange | 2:45:22,31 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 4 | 18 omgange | 2:04:09 | 35,66 km/t | 1:40 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 1 | 18 omgange | 1:51:44 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 20 | 8 omgange | 2:04:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 14 | 7 omgange | 2:13:44 | 41,45 km/t | 1:26 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 42 | 4 omgange | 2:32:58 | 43,30 km/t | 1:23 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 11 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 5 | 22:11 | 22:11 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 2 | 5 omgange | 2:03:45 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 10 | 0:00 | 4:51:53 | 3,21 km/t | 18:42 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 9 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 8 | 10 omgange | 1:03:06 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 12 | 14:59 | 14:59 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 1 | 3 omgange | 2:03:49 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 12 | 3 omgange | 1:58:12 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 2 | 3 omgange | 1:57:55 | 38,62 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 3 | 4 omgange | 1:53:10 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 8 | 22:39,16 | 22:39,16 | 40,00 km/t | 1:30 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 21 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 19 | 20:08,66 | 20:08,66 | 41,40 km/t | 1:26 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 17 | 4 omgange | 2:04:39 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 5 | 4 omgange | 1:58:12 | 36,95 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 25 | 5 omgange | 2:02:45 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 25 | 5 omgange | 2:02:45 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 36 | 6 omgange | 1:51:19 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 36 | 6 omgange | 1:51:19 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 8 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 8 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 27 | 15:55 | 15:55 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 27 | 15:55 | 15:55 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 4 | 5 omgange | 1:33:14 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 6 | 3 omgange | 1:57:01 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 7 | 5 omgange | 1:52:02 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 8 | 3 omgange | 1:37:45 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 18 | 5 omgange | 1:54:42 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 3 | 4 omgange | 2:04:43 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 7 | 6 omgange | 2:14:35 | 34,77 km/t | 1:43 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 24 | 4 omgange | 1:53:41 | 35,89 km/t | 1:40 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 1 | 4 omgange | 2:27:00 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 3 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 6 | 4 omgange | 1:45:37 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 29 | 3 omgange | 1:46:05 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 7 | 4 omgange | 1:59:43 | 36,68 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 9 | 6 omgange | 1:52:30 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 18 | 8 omgange | 1:45:15 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 16 | 3 omgange | 2:12:34 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 16 | 3 omgange | 1:54:37 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 10 | 3 omgange | 1:52:55 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 2 | 3 omgange | 1:00:46 | 32,58 km/t | 1:50 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 1 | 5 omgange | 1:05:08 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 3 | 6 omgange | 1:18:49 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,6 KM | 3 | 10 omgange | 23:06 | 41,55 km/t | 1:26 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 3 | 5 omgange | 1:00:12 | 38,37 km/t | 1:33 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 3 | 15 omgange | 33:23 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 4 | 8 omgange | 54:53 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 4 | 8 omgange | 54:53 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 2 | 0:00 | 3:45:42 | 1,12 km/t | 53:44 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:07:18 | 33,16 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:07:18 | 33,16 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 4 | 3 omgange | 1:19:19 | 35,18 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 4 | 3 omgange | 1:19:19 | 35,18 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 6 | 10 omgange | 24:27 | 34,36 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 6 | 10 omgange | 24:27 | 34,36 km/t | 1:44 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 6 | 4 omgange | 1:24:17 | 34,45 km/t | 1:44 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 8 | 6:26:43 | 23:43 | 39,21 km/t | 1:31 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 4 | 4 omgange | 1:17:36 | 34,94 km/t | 1:43 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 6 | 57:29 | 20:59 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 4 | 5 omgange | 56:51 | 44,85 km/t | 1:20 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 3 | 7 omgange | 1:11:58 | 33,84 km/t | 1:46 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 4 | 1:28:17 | 22:17 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 5 | 3 omgange | 1:10:47 | 36,10 km/t | 1:39 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 8 | 3 omgange | 1:02:57 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 5 | 3 omgange | 1:20:51 | 32,06 km/t | 1:52 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 2 | 4 omgange | 56:38 | 38,14 km/t | 1:34 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 4 | 2 omgange | 1:23:22 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:19:40 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 1 | 7 omgange | 1:09:20 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 6 | 5 omgange | 1:11:17 | 29,46 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 2 | 3 omgange | 1:06:01 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 24,1 KM | 1 | 2 omgange | 1:24:38 | 34,17 km/t | 1:45 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk