Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC

Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC

Results

Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 5
Samlet tid 2:50:12
Nettotid 2:50:12
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 3 af 23
Mænd 3 af 23
Point
Point 16
Detaljer
Distance i alt 115 km
Distance (omgang) 23 km
Gennemsnit omgang 34:02
40,53 km/t
Hurtigste omgang 33:07
41,66 km/t
Langsomste omgang 34:59
39,43 km/t
Deltager (#5)
Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 19 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 33:07 41,66 km/t 33:07 3 11:58:07
Omgang 2 33:21 41,36 km/t 1:06:29 11 12:31:29
Omgang 3 33:58 40,62 km/t 1:40:27 10 13:05:27
Omgang 4 34:45 39,70 km/t 2:15:13 10 13:40:13
Omgang 5 34:59 39,43 km/t 2:50:13 3 14:15:13
 
Omgangstider
Andre resultater for Søren
ArrangementDistancePlaceringNettotid
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM791:58:50
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM122:40:39
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM371:05:03
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM381:05:03
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM4114:40
Hobro løbet 201925,3 KM273:35:54
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM273:47:07
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM203:43:57
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM191:17:16
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM63:10:54
CK Aarhus18,2 KM23:14:50
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter2130:38
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM261:14:35
Randers Bike Week #415,5 KM113:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM143:36:42
Randers Bike Week #312,4 KM143:07:04
Randers Bike Week #312,4 KM273:07:02
Randers Bike Week #215,4 KM233:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM143:30:04
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1413:58
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1413:58
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM4953:15
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM433:11:04
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM193:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM283:46:01
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM214:00:30
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM82:56:55
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM72:50:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM122:32:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM372:52:40
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM13:05:51
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM12:50:23
Integoløbet Hedensted 11,23 KM142:20:05
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM72:28:39
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM92:22:07
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM62:13:54
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1535:29
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM112:55:20
Grindsted DCU CUP - U19 Cup119,4 KM82:47:51
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM2938:52
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM1033:18
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM343:18:20
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM252:48:46
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM382:46:22
CK Djurs 201819,7 KM173:04:05
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM242:54:06
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM162:39:48
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk