3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd

Resultater

Noah Wulff
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 3
Samlet tid 1:03:45
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 5 af 31
Mænd 5 af 31
Point
Point 8
Detaljer
Distance i alt 39,3 km
Distance (omgang) 13,1 km
Gennemsnit omgang 21:15
36,98 km/t
Hurtigste omgang 20:50
37,72 km/t
Langsomste omgang 21:43
36,19 km/t
Deltager (#6)
Noah Wulff
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 13 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 20:50 37,73 km/t 20:50 4 09:35:50
Omgang 2 21:12 37,08 km/t 42:02 12 09:57:02
Omgang 3 21:43 36,19 km/t 1:03:45 5 10:18:45
 
Omgangstider
Andre resultater for Noah
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:32:51
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:30:06
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:03:31
CK Djurs 201814,1 KM1:08:22
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:20:58
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:02:57
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:14:39
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #215,5 KM2:16:21
Randers Bike Week #215,5 KM2:01:00
Randers Bike Week #312,4 KM1:18:45
Randers Bike Week #312,4 KM1:18:45
Randers Bike Week #44,2 KM1:00:13
Randers Bike Week #44,2 KM1:00:13
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -34:26
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:14:20
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:45:44
Herning City Gadeløbet 1,6 KM23:55
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:08:01
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:28:45
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM53:16
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM57:22
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM27:34
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM26:00
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter32:23
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:17:16
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:19:20
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:30
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:10:33
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:17:31
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:02:20
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:04:16
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM58:18
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:15:46
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM56:26
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:00:25
CK Aarhus7,7 KM1:07:50
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:04:39
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM20:45,46
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM23:36,64
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:49
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:57:58
Hobro løbet 201925,3 KM1:58:12
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:44:14
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:18:50
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk