3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd

3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd

Resultater

Magnus OConnor
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 3
Samlet tid 1:06:32
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 25 af 31
Mænd 25 af 31
Point
Point 1
Detaljer
Distance i alt 39,3 km
Distance (omgang) 13,1 km
Gennemsnit omgang 22:10
35,43 km/t
Hurtigste omgang 20:54
37,60 km/t
Langsomste omgang 22:53
34,35 km/t
Deltager (#14)
Magnus OConnor
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Danmark
Mand, 13 år (15 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 20:54 37,61 km/t 20:54 17 09:35:54
Omgang 2 22:45 34,55 km/t 43:39 26 09:58:39
Omgang 3 22:53 34,35 km/t 1:06:32 25 10:21:32
 
Omgangstider
Andre resultater for Magnus
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM1:32:55
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:10:49
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM38:27
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM53:36
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM56:04
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:41
Snejbjerg JFM TT 10,5 KM19:23
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM42:42
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM59:31
Grindsted TT for B&U, Junior Cup9,7 KM17:58
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM54:58
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM40:37
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM44:24
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM44:59
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM44:47
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM48:06
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM39:08
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM49:20
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:26:22
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:22:01
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:16:03
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM57:01
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:10:36
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:20:41
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:03:34
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:50
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:15:50
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM59:52
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:04:14
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:36
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:36
Randers Bike Week #25,7 KM1:21:13
Randers Bike Week #25,7 KM1:21:13
Randers Bike Week #312,4 KM1:05:44
Randers Bike Week #312,4 KM1:05:44
Randers Bike Week #415,5 KM1:22:25
Randers Bike Week #415,5 KM1:22:25
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM59:02
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM22:27,07
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM25:27,05
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:00:15
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM55:01
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk