3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd

3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd

Resultater

Theodor August Clemmensen
TEAM EURO-VENT
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 3
Samlet tid 1:03:48
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 11 af 31
Mænd 11 af 31
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 39,3 km
Distance (omgang) 13,1 km
Gennemsnit omgang 21:16
36,95 km/t
Hurtigste omgang 20:51
37,68 km/t
Langsomste omgang 21:47
36,08 km/t
Deltager (#2)
Theodor August Clemmensen
TEAM EURO-VENT
Danmark
Mand, 12 år (13 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 20:51 37,70 km/t 20:51 9 09:35:51
Omgang 2 21:10 37,13 km/t 42:01 6 09:57:01
Omgang 3 21:47 36,08 km/t 1:03:48 11 10:18:48
 
Omgangstider
Andre resultater for Theodor August
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM45:20
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM52:27
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM42:48
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM53:22
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:02:28
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM35:16
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM47:34
CK Djurs 201814,1 KM49:52
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM54:50
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:38
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM54:49
Snejbjerg JFM TT 10,5 KM17:04
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM41:38
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 11,3 KM18:56
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM47:48
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM42:38
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:43
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:10:52
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:31:24
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM53:23
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:17:16
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:19:05
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:09:52
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:31
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:04:16
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:17:31
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:00:31
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:48
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:13:29
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM1:02:31
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:00:27
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM7:39
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM7:39
Randers Bike Week #25,7 KM1:11:26
Randers Bike Week #25,7 KM1:11:26
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM54:04
CK Aarhus7,7 KM1:05:23
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM20:10,96
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM22:41,51
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM59:32
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:23:30
Hobro løbet 20196,1 KM1:03:20
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM49:53
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk