Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:03:45 |
Point | 8 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:15:00 |
Dato | 20. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 39,3 km |
Distance (omgang) | 13,1 km |
Gennemsnit omgang | 21:15 36,98 km/t |
Hurtigste omgang | 20:50 37,72 km/t |
Langsomste omgang | 21:43 36,19 km/t |
Deltager (#6)
Noah Wulff | |
Cykle Klubben Aarhus | |
Danmark | |
Mand, 13 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 20:50 | 37,72 km/t | 20:50 | 4 | 09:35:50 | |||
Omgang 2 | 21:12 | 37,06 km/t | 42:02 | 12 | 09:57:02 | |||
Omgang 3 | 21:43 | 36,19 km/t | 1:03:45 | 5 | 10:18:45 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Noah
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 6 | 6 omgange | 2:00:37 | 42,97 km/t | 1:23 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 6 | 7 omgange | 2:09:42 | 39,50 km/t | 1:31 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 6 | 7 omgange | 3:08:36 | 37,86 km/t | 1:35 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 5 | 6 omgange | 2:43:20,59 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 8 | 11 omgange | 2:11:48 | 43,06 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 7 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 32 | 6 omgange | 2:16:49 | 39,47 km/t | 1:31 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 14 | 9 omgange | 2:05:58 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 3 | 6 omgange | 2:01:41 | 38,46 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 2 | 4:51:44 | 4:51:44 | 3,21 km/t | 18:42 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 1 | 5 omgange | 1:32:01 | 40,42 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 4 | 10 omgange | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 16 | 14:55 | 14:55 | 42,61 km/t | 1:24 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 29 | 40:28 | 40:28 | 43,58 km/t | 1:22 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 2 | 3 omgange | 1:42:55 | 37,77 km/t | 1:35 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 10 | 3 omgange | 1:56:39 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 2 | 3 omgange | 1:45:15 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 4 | 2 omgange | 1:22:22,88 | 41,25 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 5 | 5 omgange | 1:46:24 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 2 | 3 omgange | 1:48:00 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 2 | 5 omgange | 1:57:35 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 2 | 10 omgange | 1:04:03 | 38,40 km/t | 1:33 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 4 | 33 omgange | 41:42 | 47,47 km/t | 1:15 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 9 | 8 omgange | 1:45:33 | 34,56 km/t | 1:44 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 4 | 3 omgange | 2:03:00 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 7 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 7 | 22:33 | 22:33 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 5 omgange | 2:03:45 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 44 | 0:00 | 5:04:05 | 3,08 km/t | 19:29 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 19 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 72 | 10 omgange | 1:14:31 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 38 | 15:43 | 15:43 | 40,43 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 15 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 23 | 3 omgange | 2:18:50 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 8 | 3 omgange | 1:58:12 | 38,53 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 16 | 3 omgange | 1:57:58 | 38,60 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 13 | 4 omgange | 1:53:49 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 22 | 23:36,64 | 23:36,64 | 38,37 km/t | 1:33 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 2 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 5 | 20:45,46 | 20:45,46 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 22 | 4 omgange | 2:04:39 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 2 | 5 omgange | 1:07:50 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 3 | 3 omgange | 1:00:25 | 36,04 km/t | 1:39 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 3 | 4 omgange | 56:26 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 3 | 4 omgange | 58:18 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 3 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 19 | 3 omgange | 1:15:46 | 33,97 km/t | 1:45 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 1 | 2 omgange | 1:04:16 | 35,47 km/t | 1:41 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 13 | 10 omgange | 1:02:20 | 36,58 km/t | 1:38 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 2 | 2 omgange | 1:17:31 | 33,43 km/t | 1:47 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 7 | 3 omgange | 1:13:33 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 17 | 7 omgange | 1:10:33 | 32,74 km/t | 1:49 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 3 | 5 omgange | 55:30 | 37,84 km/t | 1:35 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 4 | 6 omgange | 1:19:20 | 32,71 km/t | 1:50 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 3 | 2 omgange | 1:17:16 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 4 | 3 omgange | 32:23 | 14,45 km/t | 4:09 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18-11-2018 | 2,7 KM | 4 | 3 omgange | 26:00 | 18,68 km/t | 3:12 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 5 | 4 omgange | 27:34 | 20,02 km/t | 2:59 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 6 | 4 omgange | 57:22 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 16 | 3 omgange | 53:16 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 4 | 2 omgange | 1:28:45 | 31,77 km/t | 1:53 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 4 | 7 omgange | 1:08:01 | 37,66 km/t | 1:35 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 17 | 5 omgange | 1:05:08 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 6 | 6 omgange | 1:18:49 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,6 KM | 5 | 10 omgange | 23:55 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 23 | 5 omgange | 1:14:20 | 31,08 km/t | 1:55 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 10 | 15 omgange | 34:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 24 | 8 omgange | 1:00:13 | 33,48 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 25 | 8 omgange | 1:00:13 | 33,48 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 29 | 0:00 | 4:45:44 | 0,88 km/t | 1:08:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 29 | 3 omgange | 1:18:45 | 28,34 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 28 | 3 omgange | 1:18:45 | 28,34 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 29 | 3 omgange | 2:16:21 | 20,46 km/t | 2:55 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 29 | 3 omgange | 2:01:00 | 23,06 km/t | 2:36 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 22 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 21 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 17 | 7 omgange | 1:14:39 | 32,63 km/t | 1:50 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 14 | 3 omgange | 1:02:57 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 22 | 3 omgange | 1:20:58 | 32,01 km/t | 1:52 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 6 | 3 omgange | 1:08:22 | 37,12 km/t | 1:36 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 11 | 4 omgange | 1:03:31 | 34,00 km/t | 1:45 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 15 | 2 omgange | 1:30:06 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 12 | 3 omgange | 1:32:51 | 31,79 km/t | 1:53 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk