Resultat
1 omgang
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U11P |
Omgang | 1 |
Samlet tid | 33:02 |
Point | 20 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:25:00 |
Dato | 20. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 13,1 km |
Distance (omgang) | 13,1 km |
Gennemsnit omgang | 33:02 23,79 km/t |
Hurtigste omgang | 33:02 23,79 km/t |
Langsomste omgang | 33:02 23,79 km/t |
Deltager (#401)
Alma Sofie Bjørn Sørensen | |
Cykle Klubben Aarhus | |
Danmark | |
Kvinde, 9 år (14 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 33:02 | 23,79 km/t | 33:02 | 1 | 09:58:02 | |||
Andre resultater for Alma Sofie Bjørn
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 4 | 4 omgange | 1:03:42 | 32,40 km/t | 1:51 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 3 | 3 omgange | 56:22 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 2 | 2 omgange | 1:29:07 | 34,06 km/t | 1:45 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 3,8 KM | 1 | 10 omgange | 1:07:27 | 33,80 km/t | 1:46 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 14,3 KM | 1 | 24:56 | 24:56 | 34,41 km/t | 1:44 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 4 | 4 omgange | 1:27:49 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 1 | 3 omgange | 1:09:31 | 31,58 km/t | 1:53 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 3 | 2 omgange | 1:09:06 | 33,34 km/t | 1:47 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 4 | 3 omgange | 1:40:19 | 29,06 km/t | 2:03 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 43,8 KM | 7 | 4:41:33 | 4:41:33 | 9,33 km/t | 6:25 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 5 | 21:54,92 | 21:52,80 | 21,94 km/t | 2:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 8 | 5 omgange | 14:44 | 34,59 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 8 | 2 omgange | 1:12:15 | 32,05 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 5,5 KM | 3 | 7 omgange | 1:19:41 | 28,99 km/t | 2:04 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 5 KM | 2 | 6 omgange | 1:00:05 | 29,96 km/t | 2:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 1 | 3 omgange | 47:35 | 32,53 km/t | 1:50 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 1 | 2 omgange | 39:43 | 32,63 km/t | 1:50 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 1 | 1 omgange | 50:03 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 1 | 4 omgange | 1:06:45 | 28,76 km/t | 2:05 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 1 | 3 omgange | 48:30 | 31,54 km/t | 1:54 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 1 | 1 omgange | 21:12 | 31,85 km/t | 1:53 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 8,5 KM | 1 | 14:11,63 | 14:11,63 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 10 KM | 2 | 18:28 | 18:28 | 32,49 km/t | 1:50 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 1 | 2 omgange | 46:55 | 30,69 km/t | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 3 | 2 omgange | 51:34 | 28,38 km/t | 2:06 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 2 | 2 omgange | 45:57 | 30,55 km/t | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 3 | 2 omgange | 1:18:19 | 24,82 km/t | 2:25 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 1 | 1 omgange | 29:00 | 32,47 km/t | 1:50 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 2 | 24:21,29 | 24:21,29 | 30,55 km/t | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 4 | 4 omgange | 18:34 | 21,96 km/t | 2:43 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 1 | 3 omgange | 56:28,78 | 29,22 km/t | 2:03 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 1 | 6 omgange | 33:31,49 | 29,85 km/t | 2:00 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 3 | 3 omgange | 48:57,16 | 27,58 km/t | 2:10 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 1 | 4 omgange | 29:53,03 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 1 | 18:40,31 | 18:40,31 | 32,13 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 1 | 5 omgange | 52:44 | 31,29 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 2 | 2 omgange | 54:15 | 28,97 km/t | 2:04 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 1 | 6 omgange | 52:25 | 26,10 km/t | 2:17 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 1 | 22:18,44 | 22:18,44 | 32,28 km/t | 1:51 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 1 | 1 omgange | 46:17 | 29,81 km/t | 2:00 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 2 | 4 omgange | 42:01 | 28,56 km/t | 2:06 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 1 | 26:25 | 26:25 | 29,51 km/t | 2:01 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 1 | 3 omgange | 48:38 | 31,83 km/t | 1:53 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 1 | 2 omgange | 42:07 | 29,92 km/t | 2:00 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 2 | 2 omgange | 56:31 | 30,57 km/t | 1:57 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 1 | 1 omgange | 54:37 | 27,79 km/t | 2:09 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 1 | 2 omgange | 51:52 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 2 | 28:59,77 | 28:59,77 | 28,35 km/t | 2:06 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 1 | 1 omgange | 22:40 | 29,79 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 2 | 2:55:32 | 2:55:32 | 5,33 km/t | 11:15 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 2 | 2 omgange | 49:12 | 30,24 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 2 | 6 omgange | 52:36 | 28,74 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 2 | 9:36 | 9:36 | 33,09 km/t | 1:48 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 3 | 1 omgange | 45:33 | 28,44 km/t | 2:06 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 1 | 3 omgange | 54:37 | 28,01 km/t | 2:08 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 3 | 1 omgange | 45:49 | 30,12 km/t | 1:59 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,66 KM | 5 | 9 omgange | 33:28,00 | 26,78 km/t | 2:14 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 1 | 18:20,35 | 18:20,35 | 30,75 km/t | 1:57 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 3 | 3 omgange | 47:39,92 | 28,34 km/t | 2:07 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 3 | 3 omgange | 1:03:08,82 | 25,94 km/t | 2:18 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 1 | 2 omgange | 32:13 | 29,42 km/t | 2:02 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 1 | 2 omgange | 38:10 | 23,89 km/t | 2:30 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 1 | 2 omgange | 38:57 | 26,49 km/t | 2:15 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 1 | 1 omgange | 21:57 | 28,69 km/t | 2:05 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 2 | 1 omgange | 27:39 | 29,42 km/t | 2:02 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 1 | 19:06 | 19:06 | 30,76 km/t | 1:57 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 1 | 1 omgange | 28:36 | 30,19 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 1 | 1 omgange | 39:10 | 23,89 km/t | 2:30 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 1 | 0:00 | 1:44:33 | 8,95 km/t | 6:42 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 1 | 1 omgange | 27:15 | 27,29 km/t | 2:11 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 1 | 3 omgange | 28:14 | 26,77 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 1 | 10:10 | 10:10 | 31,27 km/t | 1:55 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 1 | 2 omgange | 38:30 | 26,80 km/t | 2:14 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 2 | 1 omgange | 23:00 | 27,39 km/t | 2:11 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 3 | 2 omgange | 31:46 | 27,94 km/t | 2:08 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 1 | 1 omgange | 1:02:43 | 24,20 km/t | 2:28 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 3 | 1 omgange | 15:13 | 29,15 km/t | 2:03 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 1 | 2 omgange | 39:35 | 23,34 km/t | 2:34 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 1 | 2 omgange | 41:08 | 24,79 km/t | 2:25 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 2 | 2 omgange | 40:49 | 26,45 km/t | 2:16 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 3 | 1 omgange | 27:47 | 26,34 km/t | 2:16 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 2 | 1 omgange | 35:00 | 24,51 km/t | 2:26 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 2 | 2 omgange | 32:21 | 23,73 km/t | 2:31 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 3 | 2 omgange | 48:15 | 18,65 km/t | 3:13 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 15,6 KM | 2 | 1 omgange | 59:45 | 15,66 km/t | 3:49 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 2 | 1 omgange | 33:05 | 25,56 km/t | 2:20 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 2 | 3 omgange | 41:06 | 24,08 km/t | 2:29 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 2 | 2 omgange | 32:54 | 25,52 km/t | 2:21 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk