3 Dage i Nord - #2 Thy

3 Dage i Nord - #2 Thy

Results

Frank Larsen
Ordrup Cykle Club
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance H60
Omgange 3
Samlet tid 2:02:36
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 7
Mænd 1 af 7
Point
Point 20
Detaljer
Distance i alt 69 km
Distance (omgang) 23 km
Gennemsnit omgang 40:52
33,76 km/t
Hurtigste omgang 40:42
33,90 km/t
Langsomste omgang 40:58
33,68 km/t
Deltager (#79)
Frank Larsen
Ordrup Cykle Club
Danmark
Mand, 60 år (63 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 40:58 33,68 km/t 40:58 2 10:04:58
Omgang 2 40:42 33,90 km/t 1:21:41 1 10:45:41
Omgang 3 40:55 33,72 km/t 2:02:36 1 11:26:36
 
Omgangstider
Andre resultater for Frank
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 202212,4 KM52:15:16,07
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring 14 KM91:50:14,09
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM21:50:27
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM61:53:08
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring21,4 KM61:43:07
CK FIX Linjeløb 202114,6 KM82:01:45,34
Hobro løbet 202114,4 KM52:03:59
Hillerød CC Grand Prix 202113,4 KM62:09:22,09
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck2 KM751:01,63
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM11,26 KM132:11:50
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM44:49:22
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM61:47:14
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM450:59
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM716:51
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM101:45:27,63
Sorø BC Linjeløb 202110,3 KM81:39:15,97
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 20219,4 KM111:42:44,09
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM111:59:15,22
Slagelseløbet 202128,32 KM92:13:53,14
ABC Linjeløb 202117,6 KM141:49:41,72
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM141:52:20,04
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM111:50:33,76
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM52:08:18,72
ABC / PI 202011 KM41:24:57
Grand Prix Lumsås 2020 10 KM111:32:13,24
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM111:37:23
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM61:33:31
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM172:15:31
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM51:43:11
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM51:54:40
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM92:05:45
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM22:00:07
Integoløbet Hedensted 11,23 KM51:57:13
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM72:04:36
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM32:23:11
Gran Fondo Denmark 2018120 KM223:18:59
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM92:07:20
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk