Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | H50 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:23:12 |
Point | 6 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:22:00 |
Dato | 21. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 92 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 35:48 38,55 km/t |
Hurtigste omgang | 34:33 39,94 km/t |
Langsomste omgang | 37:23 36,90 km/t |
Deltager (#65)
Carsten Jensen | |
Xtreme Marsters | |
Danmark | |
Mand, 51 år (56 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 35:52 | 38,47 km/t | 35:52 | 7 | 09:57:52 | |||
Omgang 2 | 34:33 | 39,94 km/t | 1:10:25 | 20 | 10:32:25 | |||
Omgang 3 | 35:23 | 38,99 km/t | 1:45:48 | 10 | 11:07:48 | |||
Omgang 4 | 37:23 | 36,90 km/t | 2:23:12 | 6 | 11:45:12 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Carsten
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 5 | 3 omgange | 1:56:06 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 7 | 5 omgange | 2:14:46 | 38,95 km/t | 1:32 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 30 | 3 omgange | 1:35:30 | 43,35 km/t | 1:23 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 5 | 7 omgange | 2:22:01 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 4 | 7 omgange | 2:14:09 | 37,57 km/t | 1:35 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 13 | 4 omgange | 2:21:32 | 40,36 km/t | 1:29 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 9 | 5 omgange | 2:33:54 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
Bent Pedersen Cup 2023 #1 Varde | 23-05-2023 | 64 KM | 1 | 1:37:25 | 1:37:25 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Fredericia Cycle Club 2023 | 21-05-2023 | 9,07 KM | 11 | 9 omgange | 2:07:32 | 38,40 km/t | 1:33 min/km |
Grejsdalsløbet 2023 | 14-05-2023 | 127 KM | 4 | 3:30:54 | 3:30:43 | 36,16 km/t | 1:39 min/km |
Sydbank Stjernetour de Grindsted 2023 | 06-05-2023 | 125 KM | 4 | 3:23:13 | 3:23:03 | 36,93 km/t | 1:37 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 5 | 6 omgange | 2:24:30 | 37,37 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 5 | 5 omgange | 2:25:40 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 5 | 6 omgange | 2:19:29 | 38,71 km/t | 1:32 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 23 | 7 omgange | 2:31:33,71 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 18 | 7 omgange | 2:22:55 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 2 | 8 omgange | 52:08 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 6 | 15:25 | 15:25 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #3 Bramming | 21-06-2022 | 58 KM | 4 | 1:25:02 | 1:24:43 | 41,07 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 10 | 4 omgange | 2:23:16 | 39,87 km/t | 1:30 min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #2 Tjæreborg | 17-05-2022 | - | 3 | 1:32:56 | 1:32:47 | 0,00 km/t | - min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 7 | 4 omgange | 2:43:49 | 40,43 km/t | 1:29 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 4 | 4 omgange | 2:38:32 | 38,30 km/t | 1:33 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 10 | 6 omgange | 2:22:10 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 1 | 9 omgange | 2:09:42 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Varde Classic 2021 | 29-08-2021 | 115 KM | 8 | 2:47:47 | 2:47:35 | 41,17 km/t | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 1 | 7 omgange | 2:17:51 | 39,61 km/t | 1:30 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 1 | 4 omgange | 2:19:33 | 37,15 km/t | 1:36 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 3 | 7 omgange | 1:56:03 | 42,71 km/t | 1:24 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 5 | 7 omgange | 2:14:25 | 37,49 km/t | 1:36 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 9 | 4 omgange | 2:23:35 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 4 | 8 omgange | 2:28:22 | 39,47 km/t | 1:31 min/km |
Danmarks Højeste Motionscykelløb 2021 | 13-05-2021 | 143,5 KM | 10 | 3:49:20 | 3:49:17 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 15 | 5 omgange | 3:12:51 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 12 | 6 omgange | 2:38:32 | 41,78 km/t | 1:26 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 19 | 6 omgange | 2:48:31 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 6 | 7 omgange | 2:53:11 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 10 | 7 omgange | 2:53:11 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 3 | 8 omgange | 2:32:01 | 39,15 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 3 | 8 omgange | 2:32:01 | 39,15 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 1 | 7 omgange | 2:39:08 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 4 | 7 omgange | 2:39:08 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 7 | 15:19 | 15:19 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 16 | 15:19 | 15:19 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 14 | 6 omgange | 2:19:33 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 8 | 5 omgange | 2:51:10 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 11 | 7 omgange | 2:39:34 | 37,64 km/t | 1:35 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 2 | 7 omgange | 2:13:16 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 7 | 6 omgange | 3:06:49 | 36,61 km/t | 1:38 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 3 | 8 omgange | 2:58:52 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 2 | 5 omgange | 2:54:22 | 37,16 km/t | 1:36 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 3 | 4 omgange | 2:00:16 | 39,31 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 1 | 4 omgange | 1:45:52 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 7 | 4 omgange | 2:08:35 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 1 | 4 omgange | 1:58:01 | 37,22 km/t | 1:36 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 1 | 7 omgange | 2:04:44 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 12 | 11 omgange | 2:30:10 | 37,79 km/t | 1:35 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 4 | 4 omgange | 2:48:50 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 7 | 4 omgange | 2:34:33 | 36,49 km/t | 1:38 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:35:34 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 3 | 5 omgange | 3:03:30 | 38,42 km/t | 1:33 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 6 | 6 omgange | 2:17:15 | 40,13 km/t | 1:29 min/km |
Sensommerløbet (cykel) 2018 | 25-08-2018 | 105 KM | 31 | 2:54:32 | 2:54:25 | 36,12 km/t | 1:39 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 5 | 6 omgange | 2:55:22 | 37,36 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 2 | 11 omgange | 1:09:41 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 3 | 11 omgange | 1:09:41 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 7 | 0:00 | 7:09:04 | 0,59 km/t | 1:42:09 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 19 | 7 omgange | 2:22:55 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 7 | 7 omgange | 2:22:55 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 12 | 7 omgange | 3:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 7 KM | 6 | 7 omgange | 3:02:36 | 16,10 km/t | 3:43 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 16 | 14 omgange | 34:01 | 34,57 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 5 | 14 omgange | 34:01 | 34,57 km/t | 1:44 min/km |
Gran Fondo Denmark 2018 | 24-06-2018 | 178 KM | 26 | 4:22:28 | 4:22:28 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
Fredercia Master DM (DCU) | 17-06-2018 | 14,2 KM | 16 | 7 omgange | 2:36:43 | 38,05 km/t | 1:34 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 10 | 4 omgange | 2:34:33 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 5 | 7 omgange | 3:20:43 | 38,29 km/t | 1:34 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 33 | 7 omgange | 2:38:23 | 37,65 km/t | 1:35 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 4 | 5 omgange | 2:48:10 | 42,46 km/t | 1:24 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 10 | 7 omgange | 2:32:16 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
Rundt om Åtte Bjerge (Motion) 2018 | 10-05-2018 | 16,5 KM | 1 | 5 omgange | 2:14:34 | - | - |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 9 | 5 omgange | 2:28:41 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 5 | 5 omgange | 1:54:32 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:54:54 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 2 | 5 omgange | 2:09:32 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
Rundt om Åtte Bjerge 2016 | 30-04-2016 | 99 KM | 1 | 2:55:20 | 2:55:20 | 33,88 km/t | 1:46 min/km |
TV2 på Tour Varde 2015 | 18-07-2015 | 78 KM | 13 | 1:58:10 | 1:58:10 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
TV2 på Tour Haderslev | 18-07-2014 | 1 KM | 6 | 1:52:48 | 1:52:48 | 0,53 km/t | 1:52:48 min/km |
Skjern Bank / Stark Ribe Kriterium | 15-06-2014 | 102,5 KM | 2 | 2:41:10 | 2:40:59 | 38,20 km/t | 1:34 min/km |
ARRIVA CYKEL MOTION 2014 | 20-05-2014 | 70 KM | 5 | 1:48:55 | 1:48:50 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Lillebælt Halvmarathon 2013 | 04-05-2013 | 21,1 KM | 1094 | 1:43:21 | 1:42:38 | 12,33 km/t | 4:51 min/km |
Vejle Ådal halvmarathon 2012 | 21-10-2012 | 21,1 KM | 316 | 1:37:58 | 1:37:49 | 12,94 km/t | 4:38 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk